Łożyska główki ramy

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Łożyska główki ramy

Postprzez benek77 » Pn sty 11, 2021 9:20 am

Witajcie zimą, czy może mi ktoś obeznany podpowiedzieć, czy do wymiany łożysk główki ramy poza oczywiście samymi łożyskami jest mi coś jeszcze potrzebne?? W katalogu są jeszcze osłony przeciwpyłowe u góry i na dole, ale nie wiem czy trzeba je wymienić, czy mogą zostać stare jeżeli są całe. Druga kwestia to klucz hakowy do nakrętki sztycy, ma ktoś jakiś namiar na taki który będzie pasował, bo kiedyś w serwisie suzuki mieliśmy problem z odkreceniem, bo klucze które mieli nie bardzo chciały współgrać z nakrętką Hondy...
benek77
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 6:12 pm
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Łożyska główki ramy

Postprzez Avalon » Pn sty 11, 2021 10:42 am

Klucz do nakrętki to chyba najmniejszy kłopot. Gorzej pewnie będzie ze ściągnięciem dolnej bieżni łożyska.
Przy sposobach "domowych", jest ryzyko że uszczelniacz dolny zostanie uszkodzony.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Łożyska główki ramy

Postprzez benek77 » Pt lut 05, 2021 10:35 pm

A jak wygląda sprawa wyciągnięcia dolnej półki ze sztycą przez przewody hamulcowe?? Będzie można je na tyle odsunąć żeby wyjąć półkę?? Bo przewody tylko częściowo są elastyczne, reszta jest sztywna i czy po ich odkręceniu od mocowań zrobi się na tyle luzu żeby uwolnić półkę??
benek77
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 6:12 pm
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Łożyska główki ramy

Postprzez rupert » So lut 06, 2021 4:37 pm

Lagi ściągasz i jak coś masz spięte do półek, to odpinasz
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Łożyska główki ramy

Postprzez benek77 » Wt lut 09, 2021 8:53 pm

Honda rozebrana, poszło sprawnie i bez ofiar, nakrętke koronową udało się odkręcić bez specjalistycznego sprzętu, do dokręcenia coś sobie zrobię. Ktoś ma cudowny pomysł na zdjęcie bieżni że sztycy bez zniszczenia dolnego uszczelniacza?? Czy może nie kombinować i podjechać do kogoś kto ogarnia motocykle i mi to zdejmie bez ofiar. Uszczelniacza nikt w polskich internetach nie ma tylko ebay, a w Hondzie od ręki raczej wątpię że będą mieli.
benek77
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 6:12 pm
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Łożyska główki ramy

Postprzez rupert » Śr lut 10, 2021 4:30 am

Nie pamiętam, jak w CBFie zmieniałem, ale nacinam delikatnie łożysko szlifierką przeciwlegle i lekko przecinakiem rozłupuję. Nałożenie na gorąco na posmarowaną sztycę.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Łożyska główki ramy

Postprzez benek77 » Śr lut 10, 2021 2:41 pm

Bieżnia zdjęta, podjechałem do machera, powiedział że uszczelniacz i tak idzie na straty, ale ze miał taki na stanie to mniej niż 5 minut stara bieżnia była zdjęta, a nowa założona. Za całość wziął 50pln wraz z uszczelniaczem, biorąc pod uwagę że na eBayu za sam uszczelniacz chcą ponad 10 euro to jak za darmo.
benek77
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 6:12 pm
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda CBF1000
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości