Nie grzeją "grzane" manetki... Prośba o komentarz

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Nie grzeją "grzane" manetki... Prośba o komentarz

Postprzez Radiusz » Pn mar 01, 2021 1:47 pm

Cześć,
Przedstawiłem się grzecznie w zakładce powitalnej i od razu, jeszcze przed sezonem poproszę o poradę/pomoc.
Mam grzane manetki z wbudowanym sterownikiem w moim NC700X. Niestety nie sprawdziłem podczas zakupu czy grzeją ... no i nie grzeją.
W zasadzie nie grzeją od zakupu czyli od 4 lat.
Sytuacja wygląda tak, że przycisk uruchamia czerwoną diodę i sterownik wykonuje funkcję. Niestety manetki zimne. Obydwie.
Moje pytanie dotyczy informacji czy manetki mają jakieś dodatkowe zasilanie i bezpiecznik inne niż wbudowany sterownik i czy istnieje ewentualność że spalony jest bezpiecznik czy raczej spalone są grzałki ? Jeżeli jest jedno zasilanie, to po spaleniu bezpiecznika nie powinna migać dioda. Dodam, że akumulator nowy. Poproszę o podpowiedź czy do naprawy czy do wyrzucenia.
Pozdrawiam serdecznie
Radek
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Radiusz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn mar 01, 2021 12:59 pm
Wiek: 53
Imię: Radek
Motocykl: Honda NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Nie grzeją "grzane" manetki... Prośba o komentarz

Postprzez raphi » Wt mar 02, 2021 1:28 am

Zacząłbym od najprostszego czyli sprawdzić po kabelkach czy wszystko spięte jak trzeba, czy wtyczka od manetek dobrze siedzi w sterowniku.
Jeśli tak to spróbowałbym wypiąć wtyczkę od manetek, podpiąć 2 kabelki do akumulatora i połączyć je z wtyczką - bezpośrednio, bez sterownika. To pomoże szukać dalej.
Daj znać.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Nie grzeją "grzane" manetki... Prośba o komentarz

Postprzez Radiusz » Wt mar 02, 2021 12:56 pm

raphi napisał(a):Zacząłbym od najprostszego czyli sprawdzić po kabelkach czy wszystko spięte jak trzeba, czy wtyczka od manetek dobrze siedzi w sterowniku.
Jeśli tak to spróbowałbym wypiąć wtyczkę od manetek, podpiąć 2 kabelki do akumulatora i połączyć je z wtyczką - bezpośrednio, bez sterownika. To pomoże szukać dalej.
Daj znać.


Dziękuję, sprawdzę i wrócę z informacją
Radiusz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn mar 01, 2021 12:59 pm
Wiek: 53
Imię: Radek
Motocykl: Honda NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Nie grzeją "grzane" manetki... Prośba o komentarz

Postprzez Radiusz » Pn maja 03, 2021 6:49 pm

No i na razie poległem. Z braku czasu i wiedzy. Jedyne co zrobiłem to zdjąłem izolację z przewodów przy sterowniku.
I tu moje pytanie: pod izolacją siedziały 3 przewody / na każdym złączka( chyba zielony, niebieski i biały) oraz miękki przewód który biegnie prawdopodobnie do prawej manetki. Poproszę o informację co jest na tych 3 przewodach lub co powinno być.
Zielony jest chyba prądowy bo po rozpięciu zgasło a po załączeniu nie załączyło sterownika ( trzeba włączyć z palca). Po rozpięciu kolejnego nie było żadnej reakcji czyli sterownik nie wyłączył się a po rozpięciu trzeciego lampka od sterownika zgasła ale po połączeniu złączek kontrolka zaświeciła się ( bez naciskania przycisku od sterownika). Może ktoś posiada schemat montażowy takich akcesoryjnych manetek.zakładam, że jeżeli było montowane w serwisie Hondy to pewnie nie ma tam przypadku.
Proszę o podpowiedź i sugestie
Pozdrawiam
Radek
Radiusz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn mar 01, 2021 12:59 pm
Wiek: 53
Imię: Radek
Motocykl: Honda NC700X
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: BiolyMOTO i 136 gości