Lusterka dolne Honda CBF600

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Lusterka dolne Honda CBF600

Postprzez Major » Wt kwi 06, 2021 10:00 am

Siemandero,

Kupiłem niedawno Honde CBF600 N i chciałbym zmienić lusterka standardowe na dolne i nie chromowane tylko czarne.

Ktoś ma jakieś z tym doświadczenie? Coś moglibyście polecić? Czy to jest bezpieczne, legalne itp?

Pozdrawiam
“Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.”
Avatar użytkownika
Major
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn kwi 05, 2021 6:51 am
Imię: Tomasz
Motocykl: Honda CBF600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Lusterka dolne Honda CBF600

Postprzez raphi » Wt kwi 06, 2021 10:11 am

Po 1 poszerza kierownice więc w korkach pogarsza sprawę. Po 2 ciężko takie lusterka odizolować od drgań kierownicy tak skutecznie jak fabryczne, po 3 dużo mniej w nich widać. Po 4 dużo łatwiej je uszkodzić, wystarczy otrzeć o ścianę w wąskim miejscu czy nawet zahaczyć o inny motocykl przy manewrach parkingowych gdy stoimy w kilka motocykli na parkingu. Po 5 aby już do nich zerknąć, nie wystarczy obrócić głowy a nawet tylko wzroku, trzeba zerkać za łokieć, czyli mocno w bok i w dół a czasem ten łokieć odchylić bo potrafią zasłaniać lusterka. I po 6 wygląda to źle w cbf'ie. Może w jakiejś przeróbce na cafe racera to tak ale w tej stylistyce takie lusterka to jak pięść do oka - ale to już rzecz gustu.

Co do legalności - nie mam pojęcia.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Lusterka dolne Honda CBF600

Postprzez konjo8ds » Wt kwi 06, 2021 10:29 am

Z tym poszerzeniem moto to nie do końca. Są modele takich lusterek, które zawijają się do wewnątrz, więc nie powinny poszerzać kierownicy.

Co do użyteczności i wyglądu w cbf naked - kwestia indywidualna. Ja jednak montował bym klasyczne.

Bezpieczeństwo i legalność - jeśli nie kupujesz z aliexpress, tylko markowe, to powinny mieć jakiś certyfikat dopuszczający używania na drodze.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości