Dodatkowe halogeny.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Dodatkowe halogeny.

Postprzez Piotrek » So sty 14, 2012 4:10 pm

Czy ktos ma albo zastanawial sie nad dodatkowymi halogenami do moto? Czy to duzo daje w nocy? Czy tylko niepotrzebny bajer? I jak sie to ma do naszych alternatorow i akumulatorów, plus ewentualnie podgrzewane manetki - da rade, czy trzeba mocniejszy aku?
znalazlem halogeniki do mocowania na gmolach, mozna do nich miec tez oslone i sa w dwoch wersjach: normalna, z szerokim katem padania swiatla i terenowa z dalekim, ale bardzo waskim katem (12 st). Co o tym sadzicie?

http://www.motobagaz.pl/oswietlenie-i-n ... 2_390.html
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Dodatkowe ć słabejhalogeny.

Postprzez Avalon » So sty 14, 2012 4:52 pm

Dodatkowe halogeny to pasują raczej do cruisera lub innej "wydumki" ale nie do CBF"y.
Nie wiem jakiej mocy są w nich żarówki, ale przy dość słabej wydajności aku i układu ładowania w naszych sprzętach, to raczej bym nie zaryzykował takiego obciążenia. Powiedzmy H7 lub H1 ( 55W ) przy 12V to już mamy ponad 4,5A na jedną żarówkę)
Zaznaczam jednak, że jest to jedynie moje prywatne zdanie (z którym proszę nie dyskutować ) :msn-wink: :lol: :rolleyes:
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dodatkowe halogeny.

Postprzez Piotrek » So sty 14, 2012 5:33 pm

Kwestie estetyczne pomijam, bo to rzecz gustu i tyle. Do zabudowanej owiewkami cbf moze i nie pasuje, ale do nakeda , na gmole, to w mojej opinii jak najbardziej. Chodzilo mi raczej o praktyczny aspekt - czy to cos daje (na forum trampka zachwycaja sie dodatkowym swiatlem) i jakim kosztem. No i tu dales solidny argument, ktory i mnie zastanawia i martwi - wydolnosc systemu elektrycznego. Wiec chyba lepiej dodatkowo grzane manetki dac .....
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Dodatkowe halogeny.

Postprzez maćko » So sty 14, 2012 10:26 pm

Według mnie najbardziej to pasują one do podróżnego enduro - Sarnaon ma taką maszynę gdzie często się je stosuje.
Ale nie powiem , bo sam się zastanawiałem nad soczewką wyposażoną w HID-a (trochę mniejszy pobór prądu i większy strumień światła) szt. pod dolną półką.
Romet Pony (motorynka), MZ ETZ 250, Honda XL 125 Varadero, HONDA CBF 500+, Yamaha MT03 660 ccm
Avatar użytkownika
maćko
Miłośnik
 
Posty: 913
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:21 pm
Lokalizacja: Mosina
Wiek: 49
Motocykl: MT 03

Re: Dodatkowe halogeny.

Postprzez rupert » So sty 14, 2012 10:45 pm

CBF czy to 500, 600, czy 1000 elektrykę ma bez zbytniej rezerwy. Z manetkami robi się ciasno. Bezpieczne wydaje się instalowanie LEDów. Te z górnej półki mają sporą moc przy małym prądzie.
Rozwiązaniem może być włącznik świateł dodatkowych oraz woltomierz na kierownicy. Jak spadnie napięcie aku, to można światełka wyłączyć.
Ale pamiętaj, że niezależnie od tego co zamontujesz, to ryzykujesz przeciążeniem altka i jego szybszą padaką. :msn-wink:

BTW: Szkoda, że Honda tak ograniczyła CBFy. Temat już wałkowany, ale cały czas na topie

(osobiście nie obawiałbym się wykorzystania całości produkowanego prądu, ale wyłączniki + system ostrzegania byłby obowiązkowy)
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Dodatkowe halogeny.

Postprzez raphi » N sty 15, 2012 10:20 am

System ostrzegania ostatnio sobie kupiłem TUTAJ, taki:
vm3_www1.jpg

Jeszcze w pudełku. Podobnie jak olejarka.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Dodatkowe halogeny.

Postprzez Sarnaon » N sty 15, 2012 10:49 am

Specjalnie lepiej drogi nie oświetlają,przydają się na słabych drogach,przy powolnej jeździe.No i lepiej widać motocykl-CBF ma fajne światło,ale Viadro razem z halogenami to jak ognista kula dla kierowcy puszki.I jeszcze jedna zaleta-panowie kontrolerzy prędkości z daleka machają łapką jak do swoich,a potem bardzo szybko starają się wyciągnąć coś jak słodki cukierek na patyku :clap: -mimo ledwo 1,5 kkm na Viaderku zdażyło mi się już 3 razy :thumbsup:
Sarnaon
 

Re: Dodatkowe halogeny.

Postprzez rupert » N sty 15, 2012 1:06 pm

raphi napisał(a):System ostrzegania ostatnio sobie kupiłem TUTAJ, taki:
vm3_www1.jpg

Jeszcze w pudełku. Podobnie jak olejarka.


Możesz mi powiedzieć jak się go podłącza? Może pomyślę o wypuszczeniu kabli na przyszłość skoro mam sprzęta rozgrzebanego.

Już sprawdziłem na stronce. Nie zauważyłem wcześniej linka.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Dodatkowe halogeny.

Postprzez Piotrek » N sty 15, 2012 5:47 pm

raphi napisał(a):System ostrzegania ostatnio sobie kupiłem



Bardzo fajna i przydatna sprawa, dzieki za link. No i malutkie jest, wodoszczelne, i od razu z termometrem. Fajne
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: Dodatkowe halogeny.

Postprzez raphi » N sty 15, 2012 7:04 pm

Rupert napisał(a):Możesz mi powiedzieć jak się go podłącza? Może pomyślę o wypuszczeniu kabli na przyszłość skoro mam sprzęta rozgrzebanego.

Już sprawdziłem na stronce. Nie zauważyłem wcześniej linka.

Spoko, jak widać nie ma nic prostszego :-)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron