Problem z odpalaniem

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Problem z odpalaniem

Postprzez polo811 » Pt sie 20, 2021 9:07 am

Witam, posiadam cbf600sa z 07r przebieg to 29tys km jeszcze na gaźnikach i mam problem a może tak ma być aczkolwiek nie wydaję mi się. Rano gdy silnik zimny po nocy nie odpali z wyjętym ssaniem bez odkręcenia manetki co wydaje mi się dziwne czy tak ma być? Raczej nie zdrowo na zimnym tak odpalać gdyż obroty przez to wskakują na około 5tys jak to przy przygazówce, każde poprzednie moto gaźnikowe paliło mi normalnie , jak załapie z gazem ssanie odrazu spada z 5tys na 2000rpm i trzyma ale bez dodania gazu można by kręcić do usr... śmierci Jakieś porady?? pozdrawiam
polo811
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn sie 02, 2021 7:54 am
Motocykl: CBF 600s
W siodle: <100 kkm

Re: Problem z odpalaniem

Postprzez zbyhu » Pt sie 20, 2021 1:39 pm

Gaźniki na stół.
Czyszczenie i synchronizacja.
Kiedy były zawory robione?
Powinny po 24 tys.km być poddane regulacji. Jeśli nie były, to najpierw zawory, potem gaźniki.
Świece też warto zobaczyć i może wymienić. Powinny być zmienione po 24 tys.km.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Problem z odpalaniem

Postprzez polo811 » N sie 22, 2021 8:23 am

Zawory sprawdzalem i sa OK, wyjalem gazniki w celu czyszczenia niestety sruby skladu mieszanki na 1 i 4 gazniku tak sie zapiely ze odrazu pekly te wystajace trzpienie na wkretak i teraz musze sie pomeczy jak je wydostac , zamowilem colortune zeby dobrze ustawic sklad na kazdym garze. Takze poczekam az przyjdzie przesylka a do tego czasu postaram sie jakos wykrecic te pilot screw z gaznikow.(sorry za brak polskich znakow) Synchro zrobie jak sklad bedzie juz prawidlowy
polo811
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn sie 02, 2021 7:54 am
Motocykl: CBF 600s
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

cron