Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

[PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Pn wrz 13, 2021 11:46 am

Zastanawia mnie jak to możliwe, ale wydaje się, że po takiej samej trasie (kręcenie się po okolicach Płocka) pomiędzy moim i Andzi motórem były różnice w przebiegu.
Tankowałyśmy w tym samym momencie, wyczyściłyśmy obie "Tripa" i różnica była 0,7 km na 80 km.
Ma ktoś pomysł o co mogło chodzić? Różnice w zębatkach przy napędzie np? :helpsmilie:

Re: [PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Pn wrz 13, 2021 11:57 am

ciśnienie w oponach?

Re: [PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Pn wrz 13, 2021 12:36 pm

Najwyraźniej ktoś mocniej ścinał zakręty... :-)

Re: [PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Pn wrz 13, 2021 2:13 pm

Oprócz tego co jest napisane wcześniej, to do głowy przychodzą mi jeszcze dwie rzeczy:

1) Różnice w wysokości bieżnika. Nowa opona z większym bieżnikiem ma większa średnicę, zatem liczba obrotów koła była na trasie mniejsza.

2) Tolerancja w wykonaniu drogomierza (np. zębatki i inne elementy mają pewną tolerancję wykonania, a zatem ich wymiary mogą się różnić). 700m różnicy na 80 km daje błąd pomiaru 0,9%.

Re: [PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Pn wrz 13, 2021 4:49 pm

:bag:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: [PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Pn wrz 13, 2021 6:59 pm

Następnym razem proponuję zamienić się motórami i sprawdzić czy wskazania się pokryją... xcrazy

Re: [PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Pn wrz 13, 2021 8:11 pm

MarcinMMz napisał(a):Następnym razem proponuję zamienić się motórami i sprawdzić czy wskazania się pokryją... xcrazy


Czyli że obstawiasz ścinanie zakrętów? ;)


A ja dziś zatrudniłam Małżonka do sprawdzenia ciśnienia w oponkach. Wygląda na to, że rzeczywiście trzeba w nie pierdnąć i ten uślizg co złapałam na trasie to nie był wypadek przy pracy. :bag:

I to tyle jeśli chodzi o proszenie Męża o zerknięcie na ciśnienie w oponach PRZED zlotem...

Re: [PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Pn wrz 13, 2021 8:33 pm

No to mąż ma teraz przeje**... :bag:

Re: [PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Wt wrz 14, 2021 7:37 am

Dlaczego "teraz"?! W zasadzie mąż zawsze ma prze*bane xpardon

Re: [PYTANIE] Różnice w przebiegu CBF500

Wt wrz 14, 2021 10:54 am

:smile:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Odpowiedz