Obrotomierz CBF 600 pc38

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Obrotomierz CBF 600 pc38

Postprzez WojtekZ » Cz lis 11, 2021 10:03 am

Witam wszystkich. Mam mały problem. Po ostatnim myciu moto przestał działac mi obrotomierz i wskaźnik biegu. Początkowo myślałem że jak pojeżdżę to wyschnie i się naprawi. No niestety. Zdjąłem zbiornik z nadzieją że zwyczajnie przewód przy module do którego jest podpięty wskaźnik poprostu się urwał. Jest na swoim miejscu. Moto normalnie odpala, wchodzi na obroty, wszystko działa oprócz tych dwóch gagatków. Miał ktoś coś podobnego? Może jakieś sugestie co to może być? Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
WojtekZ
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt maja 10, 2019 4:41 pm
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda Cbf 600 2005

Re: Obrotomierz CBF 600 pc38

Postprzez zdzklo » So lis 13, 2021 8:06 am

Popatrz na bezpieczniki 99% uszkodzony ten z napisem meter czy coś takiego też tak miałem
zdzklo
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 10:15 am
Wiek: 51
Imię: Zdzisław
Motocykl: cbf 1000 fa sc64
W siodle: <100 kkm

Re: Obrotomierz CBF 600 pc38

Postprzez WojtekZ » Pn lis 15, 2021 12:52 pm

zdzklo napisał(a):Popatrz na bezpieczniki 99% uszkodzony ten z napisem meter czy coś takiego też tak miałem

To była pierwsza rzecz jaka sprawdziłem, bo najłatwiejsza. Wszystkie są dobre. Dziś przyszedl mi moduł zapłonowy ktory założylem z nadzieją że to jest to. Niestety. Dalej to samo. Będe dalej szukał.
WojtekZ
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt maja 10, 2019 4:41 pm
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda Cbf 600 2005

Re: Obrotomierz CBF 600 pc38

Postprzez jacecek » Pn lis 15, 2021 5:45 pm

Opisany przez Ciebie przypadek bardzo przypomina moje przejścia z prędkościomierzem. Co prawda posiadam model już na wtrysku ale zbieżność objawów jest duża.
Poczytaj tu - viewtopic.php?f=21&t=5640&start=20#p220475
Jeśli masz rozebrane owiewki i boczki to rozłącz każdą dostępną wtyczkę, dmuchnij sprężonym powietrzem i psiknij jakimś środkiem do złączy elektrycznych. Jak masz warunki - wygrzewaj motocykl.

Jak napisał:
raphi napisał(a):
600 się nie psuje! Nigdy!

ma rację i tego się trzymajmy :-)
pozdrawiam - jacecek
Avatar użytkownika
jacecek
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Wt sie 08, 2017 8:49 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiek: 66
Imię: Jacek
Motocykl: Honda CBF600SA 2011
W siodle: <100 kkm

Re: Obrotomierz CBF 600 pc38

Postprzez WojtekZ » Wt lis 16, 2021 5:37 am

jacecek moto stoi w garażu, sprobuje tak zrobic jak radzisz. A nuż sie uda
WojtekZ
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt maja 10, 2019 4:41 pm
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda Cbf 600 2005

Re: Obrotomierz CBF 600 pc38

Postprzez MarcinMMz » Wt lis 16, 2021 11:34 am

Nie mam jednoznacznej odpowiedzi do postawionego pytania ale wszystkie "strategiczne" złącza związane z licznikiem, itd. znajdują się pod przednią czaszą którą bez większych problemów możesz demontować.
Jak już dostaniesz się do wiązki głównej postaraj się wszystkie kostki rozpiąć i, tak jak koledzy sugerowali, potraktować preparatem do złączy elektrycznych oraz dokładnie wydmuchać sprężonym powietrzem (ewentualnie po prostu przeczyścić ręcznie). Oczywiście przy okazji inspekcji sprawdź czy nie ma innych uszkodzeń/napraw instalacji które miały miejsce w przeszłości i teraz skutkują brakiem kontaktu.
Podobny problem miałem kiedyś ze swoim poprzednim sprzętem produkcji włoskiej. Podczas zimowego remontu nie było odcinka instalacji elektrycznej którego bym nie obejrzał, nie naprawił i profilaktycznie nie zabezpieczył; dzięki temu uniknąłem różnych niespodzianek które mieli moi koledzy w swoich sprzętach. Prawdopodobnie masz podobnie; bez rzetelnej inspekcji się nie obejdzie.
MarcinMMz
 


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

cron