Ładowarka akumulatora/prostownik

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez Dudek » Cz gru 23, 2021 9:30 pm

Potrzebuję waszej pomocy.
Możecie polecić mi jakiś sprawdzony przez Was prostownik czy tam ładowarkę? W sumie jaka jest różnica między nimi? Czy to tylko nazewnictwo?
Szukam czegoś co będzie dobre do akumulatora w motocyklu oraz samochodzie.
Znalazłem dzisiaj w Lidlu taki wynalazek https://www.lidl.pl/p/ultimate-speed-pr ... p100315312
Czy ktoś ma doświadczenie z tym modelem? Warto wziąć?

Z góry dzięki za pomoc!
Dudek
Użytkownik
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn lis 15, 2021 6:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Piotr
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez marwis » Cz gru 23, 2021 9:51 pm

Ja mam taki, raczej jestem zadowolony. Do motocykla jest wystarczający, teraz mam żelowy akumulator i te prawidłowo ładuje - beż przeładowania.
Do samochodowych - im większa pojemność tym dłużej trzeba czasu. Podane 5A osiągane jest tylko na początku ładowania później jest ograniczone, jednak wystarczy żeby naładować do zadowalającego poziomu.
marwis
Użytkownik
 
Posty: 83
Dołączył(a): So gru 08, 2018 4:49 pm
Lokalizacja: pomorskie
Wiek: 40
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600S 04
W siodle: <100 kkm

Re: Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez bohr » Cz gru 23, 2021 10:42 pm

Ja używam CTek MXS 5.0 i polecam do auta i motocykla. Funkcja Recond to świetna sprawa.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Honda CBF 1000 SC64 & BMW R1200GS Adenture K51
Honda CBF 1000 SC64
Yamaha XJ600S Diversion
Avatar użytkownika
bohr
Użytkownik
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt paź 06, 2015 7:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: CBF1000&R1200GSA
W siodle: <100 kkm

Re: Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez maćko » Pt gru 24, 2021 4:51 am

bohr napisał(a):Ja używam CTek MXS 5.0 i polecam do auta i motocykla. Funkcja Recond to świetna sprawa.


Też takiej używam. Do najtańszych nie należy ale od około 5 lat służy bezproblemowo.

Pzdr
Romet Pony (motorynka), MZ ETZ 250, Honda XL 125 Varadero, HONDA CBF 500+, Yamaha MT03 660 ccm
Avatar użytkownika
maćko
Miłośnik
 
Posty: 913
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:21 pm
Lokalizacja: Mosina
Wiek: 49
Motocykl: MT 03

Re: Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez cerber » Pt gru 24, 2021 2:25 pm

Tym lidlowym też ładowałem ale jak podłączę dedykowany do motocykli to jeszcze doładowuje. Taki używam kupiony w sklepie z akumulatorami i polecony przez sprzedawcę LC-2212
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez Dudek » So gru 25, 2021 12:03 am

Właśnie zamówiłem sobie CTEK MXS 5.0.
Dzięki za podpowiedzi xgood
Dudek
Użytkownik
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn lis 15, 2021 6:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Piotr
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez bogd74 » Pn gru 27, 2021 2:34 pm

Lidlowski mam ponad 10lat...pierwsza wersja bez wyświetlacza, a ok 4lata temu zamieniłem na nowszą wersję z wyświetlaczem, parametry te same.
Niby "profesjonaliści" negują jego "osiągi" ale ja nie narzekam... w mercedesie mam aku (no name) ponad 10lat co ok 2tyg podładowywany owym prostownikiem... w motocyklu wytrzymała mi yuasa ponad 6lat... w tym czasie parę razy rozładowana do agonii, raz przeze mnie z powodu braku ładowania ( od tej pory założony wskaźnik ładowania)
Dużo znajomych ma i nie narzeka...duże akumulatory, żeby naładować muszą być min 48h podłączone...mimo, że wskaźnik pokazuje, że naładowany...
Avatar użytkownika
bogd74
Użytkownik
 
Posty: 153
Dołączył(a): Śr sie 21, 2019 7:19 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Imię: Bogusław
Motocykl: HondaCB750 RC38 i 42
W siodle: <100 kkm

Re: Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez MarcinMMz » N sty 02, 2022 7:03 pm

Od kilku lat używam BOSCH-a C3; sprzęt ładuje zarówno klasyczne kwasiaki jak i AGM. Po naładowaniu przechodzi w tryb czuwania stąd jest idealny w sytuacjach kiedy zostawiamy sprzęt na zimę.
Używam go również do ładowania aku w samochodzie gdzie doładowuję nim pojemność 74Ah i daje radę. Jakość wykonania wzorowa moim zdaniem.
Koszt około 170zł.
MarcinMMz
 

Re: Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez Dudek » N sty 02, 2022 9:01 pm

Mam już w domu CTEKa MXS 5.0. Niestety nie udało mi się wyciągnąć aku z motocykla (śruba mocująca strasznie się zapiekła a z moimi kluczami mógłbym co najwyżej ją zetrzeć). No i teraz pytanie jak to jest z ładowaniem akumulatora podłączonego do całej instalacji. Mogę sobie bez obaw przykręcić do niego przejściówkę i podpinać ładowarkę i ładować w ten sposób? A przy przykręcaniu jej na stałe to najpierw odpinam wszystko od aku, później dokręcam + i później - ?
Stwierdziłem, że taniej i łatwiej będzie mi teraz kupić przedłużacz i podpiąć się do gniazdka w garażu niż kupować komplet dobrych kluczy...
Dudek
Użytkownik
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn lis 15, 2021 6:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Piotr
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Ładowarka akumulatora/prostownik

Postprzez Nazarejski » N sty 02, 2022 9:39 pm

Dudek napisał(a):Mogę sobie bez obaw przykręcić do niego przejściówkę i podpinać ładowarkę i ładować w ten sposób? A przy przykręcaniu jej na stałe to najpierw odpinam wszystko od aku, później dokręcam + i później - ?

Tak jest. Ja tak od zawsze doładowuję - w CBFie 600 miałem właśnie przejściówkę (prostownik Oxforda), a w CB500X po prostu doraźnie zapinam żabki i tyle.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2602
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości