Akcja serwisowa NC750X(D) 2021

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Akcja serwisowa NC750X(D) 2021

Postprzez Cate » Pt mar 18, 2022 5:08 pm

Ahoj!
Mając to szczęście w życiu xcrazy mój motór został zawezwany na akcję serwisową ze względów bezpieczeństwa. A konkretnie rozchodzi się o to, że w niektórych egzemplarzach NC750XDM pochodzących z rocznika 2021 w skrajnym przypadku może dojść do zgaszenia silnika przy nagłym otwarciu przepustnicy.

Czy ktoś już przerabiał podobne akcje? Chodzi o aktualizację oprogramowania ECU.

Po telefonie do ASO gdzie moto było zakupione - raczej mam wątpliwe nadzieje, że zostanie to ogarnięte w należyty sposób... Gość nie wiedział nic kompletnie w tym temcie. Najlepiej zostawić moto na cały dzień... :scared: (gdzie ma to trwać ok 30min wg pisma z Hondy).

Czekać aż sie ASO naumie? Jechać i ryzykować?
Cate
Użytkownik
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 7:14 am
Lokalizacja: SLU
Imię: Kasia
Motocykl: NC750X DCT '21
W siodle: 200-300 kkm

Re: Akcja serwisowa NC750X(D) 2021

Postprzez Bloodhound » Pt mar 18, 2022 6:01 pm

To jeszcze zależy któremu ASO to zlecisz. Ze swojej strony najgoręcej nie polecam tyskiego Dos Toros (SLU sugeruje, że możesz rozważać realizację u nich). Nie lubię lepić negatywów, ale w tym przypadku mam złe doświadczenia z autopsji, potwierdzone także opiniami innych nieszczęśników - więc to nie kwestia niewyjściowej gęby była u mnie przyczyną. xwink
Opisana zajawka dotycząca podejścia do sprawy też nasuwa mi na myśl Dos Toros.
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 521
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Akcja serwisowa NC750X(D) 2021

Postprzez Nazarejski » Pt mar 18, 2022 7:52 pm

Nieogary serwisowe są na świecie, ale OIMW tu chodzi o wgranie software`u, więc raczej niewiele można spieprzyć: ten software jest nadany przez Hondę, dealer go nie tworzy, więc nie może go chyba spieprzyć. Podłącza kabelek i już.
Miałem kiedyś puszkę z grupy VW, gdzie po słynnej aferze dieslowskiej zmieniane było oprogramowanie (odjęli parę koni koniec końców...)- krótka piłka w serwisie, plug and play!

Wg. szwabskiego forum NCka trwa to do półtorej godziny, więc możesz się spokojnie sprobować umówić na operację na miejscu w jakimś ościennym regionie, skoro ci Twoi Cię wkurzają.
Co do ryzyka - sama wiesz najlepiej, czy Ci się zdarza całkiem odkręcić, czy nie :msn-wink: -więc sobie odpowiedz...
Ale ja bym nie chciał z czymś takim (zbyt długo) jeździć - odkręcenie do oporu czasami wynika nie ze swawoli, tylko jest operacją ratującą tyłek, tak więc...
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2602
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Akcja serwisowa NC750X(D) 2021

Postprzez Cate » So mar 26, 2022 5:44 am

Motór już po akcji serwisowej. Zdecydowałam się na Joker'a w Cz-wie - tam gdzie był zakupiony motór. Czasowo ok. 25min. Wpis do książki. Dziękuję, do widzenia. Odczucia: bardziej podświadome niż realnie odczuwalne - pojeździmy, zobaczymy. :msn-wink:
Cate
Użytkownik
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 7:14 am
Lokalizacja: SLU
Imię: Kasia
Motocykl: NC750X DCT '21
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości