Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Sprawdzenie zaworu wydechowego EGCV

Wt lip 04, 2023 6:54 pm

Czołem. Chciałem sprawdzić działanie zaworu w wydechu czyli EXUP. Według manuala potrzebuję do tego "special tool" zwanego SCS Connector. Ktoś wie co to jest? Zwykła zworka, czy jakiś rezystor tam może jest? Jeśli zworka, które piny zewrzeć?

Re: Sprawdzenie zaworu wydechowego EGCV

Śr lip 05, 2023 3:45 pm

Zwykła zworka .Ja to robę ze spinacza biurowego.Tutaj masz jak to zrobić viewtopic.php?f=21&t=9150

Re: Sprawdzenie zaworu wydechowego EGCV

Śr lip 05, 2023 6:40 pm

Tak myślałem, ale bałem się coś spalić. Pozostaje się dostać do tego gniazdka. Dzięki!

Re: Sprawdzenie zaworu wydechowego EGCV

Śr lip 05, 2023 6:44 pm

Ważne kolory żeby nie pomylić xdrinks

Re: Sprawdzenie zaworu wydechowego EGCV

Cz lip 06, 2023 6:57 pm

Zawór działa. Jest ok. Ale przy okazji wybłyskałem sobie błędy 34 i 23. A tak było fajnie. Nie mogę znaleźć co to jest za kod 34. Resztę info i procedurę kasowania znalazłem w manualu od sc58. W tym od sc 64 nic nie napisali. Ciekawe dlaczego.

3

Pt lip 07, 2023 9:54 am

34 to właśnie ten zawór. Lubi się czasem zawiesić

Re: Sprawdzenie zaworu wydechowego EGCV

Pt lip 07, 2023 10:37 am

Czy 23 to błąd połączenia z grzałką sondy lambda? A gdzie znalazłeś kody błędów kolego jeśli można spytać? Jesteś w stanie podlinkować albo przesłać?
W każdym razie wykasowałem je. Po odpaleniu i pracy na postoju przez chwilkę, nie pojawiły się.

Re: Sprawdzenie zaworu wydechowego EGCV

Pt lip 07, 2023 1:12 pm

Błąd pojawi się jak wypniesz wtyczkę na właczonym zapłonie.Po jej wpięciu błąd znika ale zapisany jest w pamięci sterownika

Re: Sprawdzenie zaworu wydechowego EGCV

Pt lip 07, 2023 1:32 pm

Raczej nie. Skasowałem go zgodnie z procedurą od SC 58 jak w załączniku. Potem sprawdziłem jeszcze raz odczyt błędów i już żadnego nie było. Po odpaleniu i chwili pracy też sprawdziłem zworką i nic nie pokazał.
Pytanie: czy ktoś ma spis kodów do SC64?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Sprawdzenie zaworu wydechowego EGCV

Pt lip 07, 2023 1:37 pm

Chodziło mi że nie miga kontrolka po włączeniu zapłonu.Jak zrobisz zworkę to błąd zapisany się pojawi a jak zrobisz procedurę resetowania to już znika na stałe, to znaczy do następnej usterki,
Odpowiedz