Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Mokro pod filtrem powietrza

Wt sty 31, 2012 9:45 pm

chiken napisał(a):Dodatkowa kwestia, mam zamek do schowka pod kanapą ale nie mam mechanizmu do zamukania tej kanapy ( zupełnie nie wiem jak to nazwać a w serwisówce nie widziałem jakiejś konkretnej nazwy ). Jeśli ktoś wie o który element mi chodzi czy może mi podrzucić jakieś fotki rzeczonego elementu, ew jak to się nazywa i gdzie to dostać? ( na allegro krucho )


zapewne chodzi ci o schowek pod siedziskiem pasażera, nie masz elementu nr 8 na rysunku z linku poniżej:

Obrazek

bo zamek na kluczyk masz tam gdzie ma być rozumiem i brakuje ci tylko tego haczyka który uwalnia/otwiera siedzenie,

warto poszukać u kolesi na allegro który sprzedają całe rozbebeszone cbfy po wypadkach, ewentualnie podbijać do aso hondy np. w Motoriscie ten element kosztuje 100zeta z hakiem http://czescihonda.motorista.pl/szukaj/ ... 29,E,NHA12

Re: Mokro pod filtrem powietrza

Śr lut 01, 2012 9:37 am

Taki syf w airboxie może też być efektem wypadkowej przeszłości moto. Jak się motong wypierniczy, to olej się przelewa w różne miejsca i może dostać się m. in. do airboxu przez odmę.

U mnie w airboxie jest raczej sucho, a moto ma 81kkm. Jeszcze tam zajrzę z ciekawości, jak się cieplej zrobi.

Re: Mokro pod filtrem powietrza

Śr lut 01, 2012 10:37 am

u mnie w airboxie też sucho, jedynie filtr dość mocno śmierdział benzyną, był trochę wilgotny.

Re: Mokro pod filtrem powietrza

Śr lut 01, 2012 12:05 pm

Moto lezalo raz ale bardzo delikatnie bo po samych plastikach jak i zdjeciu plastikow widac co i jak, ale mysle ze tak jak chlopaki mowia ze to rzecz normalna. Wyczyszcze i zobacze po tym sezonie jak bedzie to wygladalo.

Re: Mokro pod filtrem powietrza

Śr lut 01, 2012 12:35 pm

Z ciekawości aż sam sprawdzę u siebie czy jest olej bo akurat będę wymieniał filtr ale to dopiero przed sezonem na razie moto ładnie śpi w garażu nie budzę jeszcze ze snu zimowego :sad: :sleep1:

Re: Mokro pod filtrem powietrza

Śr lut 01, 2012 5:26 pm

U mnie też jest suchutko.

Miałem parę kropelek oleju w poprzednim moto NT650 Deauville ale miała nalatane 78kkm

Re: Mokro pod filtrem powietrza

Wt cze 18, 2013 9:17 pm

goramo napisał(a):Nie wiem jak w 600 ale w 1000cu jest taki gumowy, przeźroczysty "odstojnik" na syfy z airboksa.


A jak to oczyścić? Poprostu zdjać ten "kondon" i wylać syf ze środka? Zaglądałem wczoraj do filtra i jest suchy skad wiec wzial sie ten osad? Czy to normalne czy mam sie martwic?

Odp: Mokro pod filtrem powietrza

Wt cze 18, 2013 11:06 pm

qubel napisał(a):
goramo napisał(a):Nie wiem jak w 600 ale w 1000cu jest taki gumowy, przeźroczysty "odstojnik" na syfy z airboksa.


A jak to oczyścić? Poprostu zdjać ten "kondon" i wylać syf ze środka? Zaglądałem wczoraj do filtra i jest suchy skad wiec wzial sie ten osad? Czy to normalne czy mam sie martwic?

To nic, że po półtorej roku ;-)
Wystarczy wyczyścić. To normalne, że zbiera się tam olej.

Re: Mokro pod filtrem powietrza

Wt cze 25, 2013 9:04 am

w 500 jest zaślepiony wężyk odprowadzający syf z airboxa. Przy wymianie filtra zaleca się go odślepić. Mi wyleciało z niego sporo gluta. Może w 600 jest tak samo?

Re: Mokro pod filtrem powietrza

Wt cze 25, 2013 10:49 am

W 600 jest odma przy airboxie, rurka przy kosie jest odślepiona, zadziała jak odma się wypełni, ale wtedy pewnie już cały filtr będzie zajebany syfem
Odpowiedz