PC38, kontrolka N w CBF600

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

PC38, kontrolka N w CBF600

Postprzez AndrzejJK » So paź 21, 2023 9:49 am

Cześć,
mam chwilę oddechu i mogę w końcu zabrać się za ogarnianie motocykla.

Od samego początku (od pięciu lat) miałem problem z kontrolką luzu. Czasem działała, czasem nie. Dzisiaj zdjąłem czujnik, który znajduje się pod zębatką zdawczą. Sam czujnik działa, połączenia elektryczne od czujnika również.

Przy przełączaniu biegów w pozycji N pojawia na pierścieniu wybieraka/wałka skrzyni mosiężna wypustka, która ma dawać kontakt masy czujnika. Pomiary multimetrem wskazują, że nie ma przejścia z tej wypustki do masy. Co robić? Konieczna jest rozbiórka skrzyni?
AndrzejJK
Znawca
 
Posty: 424
Dołączył(a): So gru 22, 2018 9:10 am
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiek: 48
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600 SA, '04
W siodle: <100 kkm

Re: PC38, kontrolka N w CBF600

Postprzez matek45 » Pt paź 27, 2023 4:54 pm

Miałem podobny problem. Okazało się, że poluzowała się kostka, która znajduje się z takim kondomie o kształcie dzwonu zaraz nad mocowaniem tylnego wahacza po lewej stronie motocykla. Ten kondom chroni kostki przed zalaniem. Sprawdź czy tam nie zaśniedziały Ci połączenia. Też sprawdzałem u siebie ten czujnik i miałem dziwne odczyty, a okazało się (na szczęście), że to wina kostki.
matek45
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): N mar 31, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Piastów
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: PC38, kontrolka N w CBF600

Postprzez AndrzejJK » Pt paź 27, 2023 8:07 pm

matek45 napisał(a):Miałem podobny problem. Okazało się, że poluzowała się kostka, która znajduje się z takim kondomie o kształcie dzwonu zaraz nad mocowaniem tylnego wahacza po lewej stronie motocykla. Ten kondom chroni kostki przed zalaniem. Sprawdź czy tam nie zaśniedziały Ci połączenia. Też sprawdzałem u siebie ten czujnik i miałem dziwne odczyty, a okazało się (na szczęście), że to wina kostki.


Dziękuję, sprawdzę też to miejsce. Wydaje mi się jednak, że to sam czujnik. Końcówka już nie jest wyoblona. Po zdjęciu miedzianej uszczelki i wkręceniu czujnik działa bez problemu i kontrolka jest pewna. W poniedziałek zamawiam czujnik.
AndrzejJK
Znawca
 
Posty: 424
Dołączył(a): So gru 22, 2018 9:10 am
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiek: 48
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600 SA, '04
W siodle: <100 kkm

Re: PC38, kontrolka N w CBF600

Postprzez AndrzejJK » Cz lis 02, 2023 9:58 pm

Dla porządku potwierdzam, że to był problem czujnika. Końcówka dociskana sprężyną była już krótsza o ok 1 mm co powodowało brak uziemienia kontrolki. Wymiana czujnika załatwiła problem. Za 40 dni siądę i pojadę.
AndrzejJK
Znawca
 
Posty: 424
Dołączył(a): So gru 22, 2018 9:10 am
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiek: 48
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600 SA, '04
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 180 gości