Wymiana licznika NC 750 SA

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wymiana licznika NC 750 SA

Postprzez djdamian10 » Pn paź 30, 2023 5:48 pm

Cześć.
Zakupiłem powypadkową NC750 i zabieram się za wymianę licznika. Podpowie ktoś czy po zakupie używanego licznika muszę go "kręcić", aby wskazywał taką ilość km jak ten który w nim jeździł? Czy może wyświetla on tylko przebieg, który jest zapisany gdzieś głębiej i tylko podpinam nowy?
I jeszcze chciałbym dopytać o kwestię jednostki prędkości. Mogę kupić licznik wskazujący w milach i potem mieć problem z jakimiś modyfikacjami?
djdamian10
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz paź 26, 2023 5:27 pm
Motocykl: Honda NC 750S

Re: Wymiana licznika NC 750 SA

Postprzez Kaplan » Pt lis 03, 2023 9:22 am

Raczej bym nie ryzykował kręcenia licznika do starej wartości km. Niektóre modele NC700/750 miały akcję serwisową wymiany wyświetlacza, ale praktyka była taka, że w książce serwisowej zamieszczano adnotację, przy jakim przebiegu następowała wymiana, a nowy licznik ustawiony był na 0. Rozmawiałem niedawno z jednym z serwisantów Hondy i też powiedział - technicznie możliwe jest ustawienie dowolnej wartości licznika km, ale nie wolno tego robić zgodnie z prawem.
Warto dodać, że od kilku lat obowiązują przepisy dotyczące zgłaszania wymiany licznika do CEPIK. Wiąże się to z obowiązkiem wizyty na stacji diagnostycznej. Szczegóły opisano tu: https://mubi.pl/poradniki/wymiana-licznika-kilometrow/
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Wymiana licznika NC 750 SA

Postprzez pwaos » Pt lis 03, 2023 2:19 pm

Przeszedłem taką akcję i dostałem licznik z przebiegiem "0". Przy kolejnym przeglądzie w SKP miałem książkę gwarancyjną z tym wpisem o wymianie. Adnotacja taka znalazła się w CEPiKu po przeglądzie.

Wysłane z Tapatalka
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 190
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 137 gości