Przycisk rozrusznika

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Przycisk rozrusznika

Postprzez matek45 » Pn paź 30, 2023 7:08 pm

W połowie tego sezonu coś stało mi się z przyciskiem rozrusznika, że przestał chodzić lekko. Do tej pory wystarczyło lekko wciskać ten przycisk i Honda ładnie odpalała. Teraz czuć w "połowie drogi", że coś go blokuje, jednak mocniejsze wciśnięcie uruchamia motocykl, lecz czuć, że przycisk nie idzie do końca.
Dzisiaj wziąłem się za rozbieranie tych przycisków, gdyż sądziłem, że wystarczy wszystko wyczyścić i nasmarować. Problem z tym, że za cholerę nie wiem jak zdemontować przycisk świateł awaryjnych, żeby dostać się do przycisku rozrusznika.
Dodatkowo przycisk rozrusznika wyglądał od góry na jakiś zespolony. Idzie go rozebrać na części pierwsze? Jest jakaś instrukcja jak rozbierać ten moduł po prawej stronie (odcinanie zapłonu, awaryjne, rozrusznik)?

Szukałem na forum, ale główny problem to brak świateł i rozwiązaniem jest zalanie wszystkiego wd40 :/
matek45
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): N mar 31, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Piastów
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: Przycisk rozrusznika

Postprzez Turos » Wt paź 31, 2023 7:05 am

zanim rozbierze to zalej WD40. Nie zaszkodzi, a może oszczędzi Ci rozbierania wszystkiego.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Przycisk rozrusznika

Postprzez matek45 » Wt paź 31, 2023 7:26 am

Już zalałem, gdyż to jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy gdy zrozumiałem, że bardziej tego włącznika nie rozbiorę. Nie pomogło, stąd ten post
matek45
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): N mar 31, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Piastów
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: Przycisk rozrusznika

Postprzez cerber » Cz lis 02, 2023 5:41 pm

Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Przycisk rozrusznika

Postprzez matek45 » Pt lis 03, 2023 5:13 am

Wielkie dzięki. Taki tutorial to na wagę złota.
Niestety w moim przełączniku ten przycisk rozrusznika się różni. Dochodzą do niego 4 przewody (pewnie to odcięcie świateł, które się wszystkim psuje). Nie mniej, wiem przynajmniej jak wyjąć przycisk awaryjnych aby kopać dalej. Dzięki za pomoc ;)
matek45
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): N mar 31, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Piastów
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF 600
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 159 gości