Układ hamulcowy z ABS w HONDA CBF500

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Układ hamulcowy z ABS w HONDA CBF500

Postprzez kier200 » Pt lis 17, 2023 9:59 pm

Wreszcie przychodzi czas aby zająć sie hamulcami w moim motorku , zakres prac jakie przewiduje to wymiana tarcz i klocków oraz płynu hamulcowego. Nie spodziewałem się że to wszystko takie drogie no i tak na tył mam na oku tarcze używaną która ma 5mm a niby min to 4,5 na przód chyba kupie nową bo nie widziałem nic ciekawego z uzywek . Pytanie czy tarcze z ABS jakoś się różnią czy szukać tarcz do abs , dalej czy mogę wymienić płyn hamulcowy najpierw tylko z tyłu ,czy układ ABS na tył jest oddzielny i nie ma połączenia z przodem ,to na razie tyle .
kier200
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): So paź 07, 2023 9:28 am
Imię: Przemysław
Motocykl: Honda cbf 500A
W siodle: <100 kkm

Re: Układ hamulcowy z ABS w HONDA CBF500

Postprzez Turos » So lis 18, 2023 6:09 am

oddzielne układy ABS są na tył i na przód.
W C-ABS są kombinowane układy.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Układ hamulcowy z ABS w HONDA CBF500

Postprzez konjo8ds » So lis 18, 2023 7:20 am

Poszukaj używek na zagranicznych serwisach aukcyjnych (np. ebay.co.uk).
Jeśli chodzi o grubość tarczy używanej sprawdź jaka jest wartość nominalna aby określić stopień zużycia. Warto poprosić również o dokładne, wysokiej rozdzielczości zdjęcia tarczy. Zobaczysz czy na rancie lub w okolicach środka, mocowania tarczy jest widoczny rowek.
Poszukaj markowego zamiennika (Lucas, EBC, Nissin). Będzie drożej od używki ale tarcza nowa. Oceń co ci się bardziej opłaca.
Tarcze do wersji bez/z ABS mogą być te same. Tarczka czujnika ABS to oddzielny element układu.
Jednak sprawdź to na 100% np tu https://www.bike-parts-honda.com/honda- ... 0-MOTO/CBF
porównując części wersji z /bez ABS.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Układ hamulcowy z ABS w HONDA CBF500

Postprzez kier200 » Pn mar 04, 2024 7:17 pm

Tarcze na tył kupiłem marki NG Hiszpańska marka , niestety z przodem mam problem bo nie ma używanych w dobrym stanie niestety ja nie znalazłem , chciałbym kupić nową też NG tylko że te wszystkie tarczę nawet innych firm mają 5mm grubości a w serwisówce jest podana grubość 6mm a min 5mm oczywiście układ z ABS . Niby mają pasować ale wolę zapytać może ktoś z was wymieniał przednie tarcze w swojej CBF500 oczywiście z ABS .Pozdrawiam .
kier200
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): So paź 07, 2023 9:28 am
Imię: Przemysław
Motocykl: Honda cbf 500A
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 156 gości

cron