Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Od stycznia nowa benzyna E10

Pn sty 08, 2024 10:30 am

-patrick- napisał(a):obecnie u mnie -12 :D

mam nadzieję, że na zewnątrz, hę? xsiteful

Re: Od stycznia nowa benzyna E10

Pn sty 08, 2024 12:08 pm

Nazarejski napisał(a):
-patrick- napisał(a):obecnie u mnie -12 :D

mam nadzieję, że na zewnątrz, hę? xsiteful


na szczęście tak ;)
w domu jako tako ciepło jeszcze!

Re: Od stycznia nowa benzyna E10

Pn sty 08, 2024 6:24 pm

Ale śmieszki z was.Kto zalewa 98 do cbf 1000

Re: Od stycznia nowa benzyna E10

Pn sty 08, 2024 7:39 pm

Ja nie - mam nadzieję, że pomogłem ;)

A poważnie, zobaczę na wiosnę jak będzie ze spalaniem - okaże się wtedy, czy ten mit o zwiększonym spalaniu na E10 to mit, czy nie. Jeśli faktycznie ma palić ileś tam % więcej, to pewnie to rozważę, w przeciwnym wypadku zostanę pewnie przy 95.

Re: Od stycznia nowa benzyna E10

Pt sty 12, 2024 8:08 am

Mit jakich wiele. Jest też mit mówiący o tym, że na niemieckim paliwie moto pali mniej, a oni E10 mają już od lat.

Re: Od stycznia nowa benzyna E10

Cz lut 22, 2024 12:43 pm

Mitów powstało wiele, a szmatławce się prześcigają... pożyjemy zobaczymy.

Kompozytowe zbiorniki przepuszczają już E5, widać po napuchniętych naklejkach :cool:

Wydaje mi się, że można jeździć, a na dłuższy postój 98

Re: Od stycznia nowa benzyna E10

Wt lut 27, 2024 9:30 am

Ale fakt jest taki, że zabrali z paliwa 5% paliwa i zastąpili go jakim gównem które paliwem nie jest, nie ma żadnej wartości kalorycznej a jedynie się spali. Czyli mamy teraz o 5% mniej paliwa w paliwie. Wzrośnie spalanie a gaźnikowce będą musiały być pewnie odrobinę dostrojone. Wtryski dostroją się same i aby zachować tę samą mieszankę, będą lały więcej paliwa. Moto więc będzie więcej żłopać. Przypominam, że to ta euro „ekologia”. Jak papierowe słomki.

Re: Od stycznia nowa benzyna E10

Śr lut 28, 2024 3:17 pm

Strojenie gaźnika to nie taka prosta sprawa. W większości wypadków trzeba kombinować z dyszami bo śruba mieszanki ma mikro regulację. Zaleta gaźnika, to że nic nie robiąc nie będzie więcej palił ino osłabnie nieznacznie xdirol

Re: Od stycznia nowa benzyna E10

So mar 02, 2024 6:00 pm

raphi napisał(a):Ale fakt jest taki, że zabrali z paliwa 5% paliwa i zastąpili go jakim gównem które paliwem nie jest, nie ma żadnej wartości kalorycznej a jedynie się spali. Czyli mamy teraz o 5% mniej paliwa w paliwie. Wzrośnie spalanie a gaźnikowce będą musiały być pewnie odrobinę dostrojone. Wtryski dostroją się same i aby zachować tę samą mieszankę, będą lały więcej paliwa. Moto więc będzie więcej żłopać. Przypominam, że to ta euro „ekologia”. Jak papierowe słomki.

Ale to dla plebsu, dla rządzących samoloty i spotkania w 5* hotelach.
A ty pij z papierowych słomek ;)
Odpowiedz