Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Odp: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez rupert » N lut 05, 2012 8:28 pm

goramo napisał(a):Tytuł wątku brzmi: "Co sądzicie o dodatkach do paliwa?".

Olej napędowy to chyba paliwo, co nie? :rolleyes: :smile:

No to przeczytaj wpis Bosmana jeszcze raz. Przeciez nie bedzie zamieszczal wszystkiego w tytule. Nie sprecyzowal ze chodzi o puszke, wiec z racji forum motocyklowego mozna mniemac, ze dotyczy motonga.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez Avalon » N lut 05, 2012 10:50 pm

Poprzedni mój motocykl był na gaźnikach, więc nic do czyszczenia wtrysków nie używałem :tongue: Zbiornik zdejmowałem do serwisu/kontroli zaworów (co 6kkm) więc resztki paliwa zlewałem, zbiornik suszyłem i przedmuchiwałem kompresorem żeby ew. brudy usunąć. Nigdy się gaźniki nie zapchały i nie miałem żadnego kłopotu z układem paliwowym.
Do samochodu benzynowego zastosowałem dwa razy preparat czyszczący układ zasilania, i był to oryginał z aprobatą producenta. (producent _Bardahl) Miał za zadanie czyścić wtryskiwacze, kanały w kolektorze ssącym, nagar z zaworów itp. butelka 250 ml na cały zbiornik (ok 60l) max raz na rok. Różnicy w pracy silnika i zużyciu paliwa nie zauważyłem, więc więcej nie stosowałem.
Do diesla żony w czasie mrozów zawsze dolewam szwedzkiego preparatu Skydd w proporcji 1ml na 1l paliwa, żeby się parafina nie wytrącała. Chyba działa dobrze, ponieważ jak na razie mały HDi radzi sobie dzielnie.
goramo napisał(a):
Natomiast mój sąsiad przedwczoraj jak pomagałem mu odpalić jego auto (brak prądu), to pokazał mi butelkę dodatku do oleju napędowego, który to był zakupił żeby "ulepszyć" paliwko na mrozy. Tak się złożyło, że butelka tego dodatku została na noc w bagażniku auta... Jak się okazało po nocy w temperaturze -26oC z dodatku zrobił się budyń... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Widziałem na własne oczy. Cały ten szuwaks miał konsystencję budyniu lub majonezu. Jak to zatem ma "uszlachetniać" paliwo i zapobiegać wytrącaniu parafiny skoro sam dodatek tężeje na takim mrozie... :lol: :lol: :lol:


To normalna rzecz. Na opakowaniu mojego preparatu widnieje informacja że w niskich temperaturach może zgęstnieć i zmętnieć, ale po ponownym rozgrzaniu nie traci swoich właściwości i może być nadal stosowany. Warunek- wlewać w temp. nie niższej niż +5'C. Preparat trzymam w domu, a dolewam tuż przed zatankowaniem.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez klemens » Pn lut 06, 2012 12:01 am

Proponuję lać porządne paliwo, utrzymywać pełny stan zbiornika i na pewno będzie dobrze. Benzyna (dodatek) do diesla dobra rzecz ale do ciężarówki czy ciągnika. Do osobowego commonraila proponuję nie eksperymentować. To samo dotyczy czarodziejskich dodatków, których skutków działania nie znają chyba sami producenci. Nie mówię, że są złe czy dobre, bo nie wiem. Ale po co ryzykowac wymiane pompy za 6 tysięcy? Jeśli paliwo zamarznie, w najgorszym wypadku trzeba poczekać aż odtaje a zjebać delikatnego diesla nietrudno. Autor powyższego komentarza zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez powiadomienia. :bash:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez raphi » Pn lut 06, 2012 6:30 am

Rupert napisał(a):
goramo napisał(a):Tytuł wątku brzmi: "Co sądzicie o dodatkach do paliwa?".

Olej napędowy to chyba paliwo, co nie? :rolleyes: :smile:

No to przeczytaj wpis Bosmana jeszcze raz. Przeciez nie bedzie zamieszczal wszystkiego w tytule. Nie sprecyzowal ze chodzi o puszke, wiec z racji forum motocyklowego mozna mniemac, ze dotyczy motonga.

Tak, szczególnie, że wszyscy rano hurtowo odpalamy motongi zimą przy -23 :-)

Ja do mojego diesla zalałem vpower (ten niemiecki na shellu) i po 5 dniach stania w te największe mrozy też nie odpalił. Próbowałem przy -21. Ale gdy wczoraj spróbowałem przy -14 to już zaskoczył. Z aku nic nie robiłem. Podobno dobrym sposobem na odpalenie zimą jest rozgrzania nieco akumulatora poprzez załączenie np. świateł. Wówczas elektrolit się rozgrzewa i aku podczas zapalania ma większa sprawność.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez kris » Pn lut 06, 2012 7:15 am

klemens napisał(a):Proponuję lać porządne paliwo


W tym coś jest mój kolega z pracy zatankował jakieś gówno fakt było dość tanie ale teraz ma problem z autem albo nie odpala albo staje w trasie w tym mrozie. To co zyskał na tańszym paliwie na pewno już stracił. Wydaje mi się, że w tych dobrych paliwach na pewno już jakieś dodatki są
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez Bosman78 » Pn lut 06, 2012 7:15 am

Moje pytanie było ogólne ale z naciskiem na motonga :-) widziałem ostatniu preparat STP i zastanawiałem się czy na początek sezonu nie warto zalać cuś takiego ale raczej w celu przeczyszczenia układu niż magicznego przypływu mocy
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez goramo » Pn lut 06, 2012 7:48 am

Rupert napisał(a):
goramo napisał(a):Tytuł wątku brzmi: "Co sądzicie o dodatkach do paliwa?".

Olej napędowy to chyba paliwo, co nie? :rolleyes: :smile:

No to przeczytaj wpis Bosmana jeszcze raz. Przeciez nie bedzie zamieszczal wszystkiego w tytule. Nie sprecyzowal ze chodzi o puszke, wiec z racji forum motocyklowego mozna mniemac, ze dotyczy motonga.



A to nie można na forum o moto napisać nic innego? :rolleyes:

Może gdzie indziej nie można, ale tutaj chyba na szczęście tak nie jest... :wink:


:smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez pet3r » Pn lut 06, 2012 8:07 am

raphi napisał(a):Podobno dobrym sposobem na odpalenie zimą jest rozgrzania nieco akumulatora poprzez załączenie np. świateł. Wówczas elektrolit się rozgrzewa i aku podczas zapalania ma większa sprawność.

szczerze mówiąc takich cudów jeszcze nie słyszałem - wszędzie radzą wyłączyć wszystkie odbiorniki prądu przed odpaleniem... za to słyszałem, że aku za drugim razem zawsze ma większe wzbudzenie czy tam prąd (nie znam się)

ja w zeszłym roku śmigając Dieslem (BMW E46 320d na pompie) lałem DieselGold ze Statoila i nigdy nie było problemów z rozruchem.
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez rupert » Pn lut 06, 2012 8:31 am

Trochę się spinam ostatnio i jestem kłótliwy, taki zły okres... :bag:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Co sądzicie o dodatkach do paliwa ?

Postprzez rupert » Pn lut 06, 2012 8:34 am

Bosman78 napisał(a):Moje pytanie było ogólne ale z naciskiem na motonga :-) widziałem ostatniu preparat STP i zastanawiałem się czy na początek sezonu nie warto zalać cuś takiego ale raczej w celu przeczyszczenia układu niż magicznego przypływu mocy

Jeste szansa, że przeczyści układ i wtryski, ale na wzrost mocy nie licz, nawet gdyby, to nie poczujesz tej wartości :msn-wink:

raphi napisał(a):Podobno dobrym sposobem na odpalenie zimą jest rozgrzania nieco akumulatora poprzez załączenie np. świateł. Wówczas elektrolit się rozgrzewa i aku podczas zapalania ma większa sprawność.

Chodzi o zainicjowanie reakcji chemicznych. Naprawdę działa. Np jak aku już słabe, to często druga próba odpalenia jest efektywniejsza.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości