Odpalanie po zimie / Problem

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez plam » Wt lut 20, 2024 10:13 am

Oczywiście ile osób i ich doświadczeń - tyle opinii. Ale komuś trzeba zaufać. Z benzyny podczas długiego postoju odparowuje lekka frakcja, zostają drobinki silikonów i innych, które bardzo skutecznie zapychają maleńkie średnice dysz i innych wąskich przekrojów w gaźniku. Moim zdaniem spuszczenie / wypalenie paliwa jest kłopotliwe i nie pewne co do skuteczności. Dodatki takie jak Motul Stabilizer (i pewnie też inne, ale ten mam sprawdzony od lat) skutecznie takie potencjalne osady rozpuszczają w całej objętości paliwa. Stosuję od co najmniej 10 lat w kosiarce, pilarce, silniku zaburtowym, agregacie prądotwórczym i oczywiście w motocyklach. Koszt niewielki, efekt moim zdaniem spektakularny. Do wtrysku nie ma potrzeby, aby coś takiego stosować, m in. dlatego, że przekroje są większe
plam
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt paź 09, 2015 5:00 pm
Wiek: 44
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CRF1000L
W siodle: <100 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez cerber » Wt lut 20, 2024 7:33 pm

Ja w cbr 1000f wypalałem na zimę i na wiosnę nigdy nie było problemu prze 100tyś
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez BiolyMOTO » Wt lut 20, 2024 9:06 pm

cerber napisał(a):Ja w cbr 1000f wypalałem na zimę i na wiosnę nigdy nie było problemu prze 100tyś

Pytałem już naprawdę wiele osób i każdy mi poleca właśnie takie rozwiązanie
A jak przyjdzie się spotkać z policją
Nie jeżdżę za szybko, ja latam zbyt nisko
Avatar użytkownika
BiolyMOTO
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N paź 15, 2023 6:51 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Wiek: 33
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: >300 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 157 gości

cron