Sposób na cichy wydech

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez Bosman78 » N lut 26, 2012 5:33 pm

ale z tego co pamiętam to na zlocie mieliśmy:
1. Plądrować,
2. Grabić,
3. Gwałcić
4. Siać pożogę i zniczszczenie
:thumbup: więc jeszcze będzie się działo :cheers:
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez Bosman78 » Pn lut 27, 2012 10:15 am

a wracając do kominów.
Kumpel zastanawia się nad wymianą tłumików w swoim Triumph-ie street triple 650 cc 108KM przy masi suchej 169 kg :-) na na akcesoryjne za 500 funciaków arrow-a specjalnie strojone akustycznie, a wymiana tłumików pociąga za sobą wymianę softu w motongu ;-)
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez raphi » Pn lut 27, 2012 10:26 am

Bosman78 napisał(a):a wracając do kominów.
Kumpel zastanawia się nad wymianą tłumików w swoim Triumph-ie street triple 650 cc 108KM przy masi suchej 169 kg :-) na na akcesoryjne za 500 funciaków arrow-a specjalnie strojone akustycznie, a wymiana tłumików pociąga za sobą wymianę softu w motongu ;-)

Pojemność to chyba 675. Agresywny sprzęcik ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14112
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez Bosman78 » Pn lut 27, 2012 10:41 am

no dziki to on jest, ale mnie osobiście się nie podoba nie mój klimat a seryjne tłumki faktycznie kiepsko brzmią tak ćwierkają jak stare garbusy :-)
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez raphi » Pn lut 27, 2012 2:20 pm

A jak się jedzie za takim triumphem to słychać tylko gwizd... trzycylindrowiec piłuje trochę jak wiertarka :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14112
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez Bosman78 » Pn lut 27, 2012 2:32 pm

no mniej więcej tak jak wiertarka udarowa, która natrafiła na pręt zbrojenowy w ścianie :-), ale plus jest taki, iż zawsze wiem, że kolo jest gdzieś nieopodal
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez Antek » Pn lut 27, 2012 8:27 pm

Triumph Streettriple? Możecie powiedzieć coś o nim więcej, prócz dźwięku? Co Twoj kumpel o nim myśli? Jak mu się jeździ? To motor moich marzeń, a kto wie, może jak kiedyś (baaardzo dłuuugo) i mój własny. :o :rolleyes:
Antek
Znawca
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 10:14 pm
Lokalizacja: Sieradz, Wrocław
Wiek: 31
Motocykl: CBF600N

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez MarQ » Pn lut 27, 2012 8:44 pm

Tak się składa że moje drugie moto to właśnie Street triple w wersji R. Motocykl jest rewelacyjny- dostarcza w czasie jazdy dużo pozytywnych emocji. Porównując - jazda Hondą to jazda wygodnym kombi, jazda streetem to jazda sportowym samochodem. Nie nadaje się wg mnie na pierwszy motocykl chociaż prowadzi się łatwo, jest lekki, natomiast trzeba bardzo uważać na manetkę gazu i na hamulce (z przodu czterotłoczkowe). Silnik bardzo ładnie ciągnie od dołu-trzycylindrowiec, kręci do 13,5 tys obrotów...
MarQ
Znawca
 
Posty: 284
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:04 pm
Motocykl: PCX 125

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez Bosman78 » Wt lut 28, 2012 7:32 am

Mój kolega bardzo zadowolony ( tylko chce poprawcować z wydechem), ale to już detal kwestia gustu. Kupił go nowego w salonie na wyprzedaży rocznika pod koniec zeszłego sezony, jeszcze nim nie śmigałem bo nie było okazji i nie był do końca dotarty, ale z relacji włściciela – piekielna maszyna i bardzo trzeba uważać bo moze wyjechać z pod tyłka przy nieumiejętnym obchodzeniu się z manetką. Jak dla mnie Motong typowo „miejsko-wyczynowy” mini owiewka, mikro kanapa z tyłu więc raczej cieżko o jazdę z pasażerem, ale kto by takim motongiem śmigał z plecakiem ? Co do samego wyglądu to faktycznie kwestia indywidulanych upodobań jedni szydzą drudzy kochają czyli tak ja ze wszystkim. Jeśli ktoś lubi, szybką agresywną, dynamiczną jazdę to będzie zadowolony, natomiast trzeba bardzo uważać bo to lekkie ustrojstwo w otwartym terenie przy podmuchach bocznych nieźle rzuca. Co do turystyki to może być ciężka sprawa, kufry, sakwy chyba nie wchodzą w grę, tank-bag hmmm nie jestem pewnien, ale chyba tam jest plastikowy zbiornik.
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez rupert » Wt lut 28, 2012 7:51 am

Po niedzielnej i wczorajszej przejażdżce upewniłem się, że mój przerobiony wydech jest właśnie taki jak być powinien. Nie za głośny, bas przyjemny, napewno nie tak "skuterowy" jak oryginał, piesi się oglądają zanim na czerwonym zdecydują się przejść, po prostu super :thumbsup:
No i co najważniejsze, wygląd pozostał oryginalny :msn-wink: (jakoś ta kiszka mi odpowiada :lol: )
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości