Sposób na cichy wydech

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez BlueBerry » Cz kwi 05, 2012 5:25 am

Głośny wydech jest też kwestią bezpieczeństwa. Gdyby nie to nie pchałbym się w tym kierunku. Uwierzcie mi (Ci, to tak nie myślą), ale jest OGROMNA różnica jadąc w korku na moim Ducati z głośnymi wydechami, a na Hondzie z wydechami cichutkimi. Ciche wydechy mnie przerażają.

Co nie zmienia faktu, że i tak, i tak należy bardzo uważać na drogach.
Honda CBF 250 Obrazek, Ducati Monster 750 Obrazek, Volkswagen MK4 Obrazek
Avatar użytkownika
BlueBerry
Użytkownik
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt kwi 03, 2012 8:26 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 33
Motocykl: Honda CBF 250

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez rupert » Cz kwi 05, 2012 7:07 am

Moje odczucia są podobne. Wcześniej jeździłem na oryginale. Było cichutko, ale puszki mnie nie widziały, piesi również. W zeszłym roku wyprułem bebechy i nagle miód malina. Puszki w korku starają się mnie wpuścić, robią miejsce, piesi stają zanim wkroczą na przejście (na czerwonym rzecz jasna). Wydaje mi się, że kierowcy, jak nie są zaskoczeni jednośladem i słyszą wcześniej, to są bardziej uprzejmi.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez raphi » Cz kwi 05, 2012 10:25 am

Rupert napisał(a):Moje odczucia są podobne. Wcześniej jeździłem na oryginale. Było cichutko, ale puszki mnie nie widziały, piesi również. W zeszłym roku wyprułem bebechy i nagle miód malina. Puszki w korku starają się mnie wpuścić, robią miejsce, piesi stają zanim wkroczą na przejście (na czerwonym rzecz jasna). Wydaje mi się, że kierowcy, jak nie są zaskoczeni jednośladem i słyszą wcześniej, to są bardziej uprzejmi.

Zgadza się, potwierdzam. Głośniejszy wydech to większe bezpieczeństwo!
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Sposób na cichy wydech

Postprzez Goral4t » Cz kwi 05, 2012 2:25 pm

ale ma swoje wady, jedziesz w niedziele matka na spacerze z ledwo uśpionym dzieciakiem a ty go budzisz... 2 sprawa gliny tego nie rozumieją;/ biorą dowodziki :P

sprawdzał wam ktoś na przeglądzie głośność wydechów?? bo ja jak zapytałem to chłop mówi mi ze niema warunków i nawet niwewie jak się tym obslugiwac
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości