Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Demontaż zadupka

Pt lut 17, 2012 11:08 pm

Panowie jak się demontuje plastiki zadupka? Boczne owiewki to przez odkręcenie tych dwóch śrub pod przednim siedzeniem z boku owiewek oraz te boczne bolce do mocowania stelaży bodajże + tył (lampa tylna i uchwyty z plastikiem z zamkiem do odczepiania tylnego siedzienia). A jak ze środkową cześcią? Są od spodu jakieś dziwne niby to śrubki niby klipsy po trzy na całej długości łączenia bocznych owiewek z tą środkową owiewką od spodu ale nie wiem jak się do tego zabrać :helpsmilie: Czy to coś w ogóle da bo dziwnie mi to wygląda. Czy do tej środkowej części nie są podczepione kostki jakieś z tych pod siedzeniami? Jest to ogólnie trudne bo nie wiem czy się samemu do tego zabierać?

Re: Demontaż zadupka

So lut 18, 2012 7:17 am

Czytałem kilka razy i nie rozumiem co chcesz zdemontować. Czy boczne plastiki przy siedzeniu czy wypełnienie zadupka od spodu?

Jeśli boczny plastik to po odkręceniu śrub które opisałeś, odchylasz go na bok i od środka wypychasz delikatnie plastikową spinkę (wygląda to jak nit) łączącą całość od spodu. W manualu to wszystko jest ładnie rozrysowane.

Re: Demontaż zadupka

So lut 18, 2012 11:16 am

Yhmm czyli mówisz że to są jakby klipsy bo boję się żeby czegoś nie ułamać, ale głównie mi chodzi o wypełnienie zadupka to od spodu. Do tego są podczepione jakieś jakieś kostki czy pojemnik z płynem czy bez problemu to powinienem wyciągnąć? Przeglądałem manuala i nie do końca jest to tam dla mnie zrozumiałe :wallbash:

Re: Demontaż zadupka

So lut 18, 2012 11:34 am

Może to ci pomoże
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Odp: Demontaż zadupka

So lut 18, 2012 12:03 pm

mtr napisał(a):Jeśli boczny plastik to po odkręceniu śrub które opisałeś, odchylasz go na bok i od środka wypychasz delikatnie plastikową spinkę (wygląda to jak nit) łączącą całość od spodu. W manualu to wszystko jest ładnie rozrysowane.

Spinki sciaga sie wciskajac bolce od zewnatrz. Nie trzeba nic odchylac. Zawsze odpinam je przed odkreceniem srub

Re: Demontaż zadupka

So lut 18, 2012 1:33 pm

Rupert napisał(a):Spinki sciaga sie wciskajac bolce od zewnatrz. Nie trzeba nic odchylac.


Zgadzam się, pod warunkiem że nie są zabetonowane błotem. Dlatego na wszelki wypadek napisałem że od środka :msn-wink:

Re: Demontaż zadupka

N lut 19, 2012 4:08 pm

Yhmm jutro podejdę spróbuję zrobić tak jak piszecie czyli od środka je wycisnąć zanim odkręcę śruby. A jak z wypełnieniem zadupka? On tylko na tych spinkach się trzyma?

Odp: Demontaż zadupka

N lut 19, 2012 7:18 pm

mtr napisał(a):
Rupert napisał(a):Spinki sciaga sie wciskajac bolce od zewnatrz. Nie trzeba nic odchylac.


Zgadzam się, pod warunkiem że nie są zabetonowane błotem. Dlatego na wszelki wypadek napisałem że od środka :msn-wink:

Zawalone blotem, nie wiem gdzie moze byc problem? Moze moja stara 600tka ma inaczej :lol:

Re: Demontaż zadupka

Śr lut 22, 2012 2:12 pm

Rupert napisał(a):Spinki sciaga sie wciskajac bolce od zewnatrz. Nie trzeba nic odchylac. Zawsze odpinam je przed odkreceniem srub

Hmm od zewnątrz to sobie nie wyobrażam jak to mam wcisnąć a z kolei od wewnątrz to nie wiem jak Wy ale ja tam nawet palca nie włożę bo patrzyłem dziś co i jak z tym :wallbash:

Odp: Demontaż zadupka

Śr lut 22, 2012 5:03 pm

Domin napisał(a):
Rupert napisał(a):Spinki sciaga sie wciskajac bolce od zewnatrz. Nie trzeba nic odchylac. Zawsze odpinam je przed odkreceniem srub

Hmm od zewnątrz to sobie nie wyobrażam jak to mam wcisnąć a z kolei od wewnątrz to nie wiem jak Wy ale ja tam nawet palca nie włożę bo patrzyłem dziś co i jak z tym :wallbash:

Bolec spinki ma przetoczenia, wiec czy jest wcisniety, czy wycisniety to skrzydelka kolka sie chowaja. Wiec wciskasz bolec zeby sciagnac, a jak zakladasz to bolec masz wycisniety i po zalozeniu spinki wciskasz go i kolek sie blokuje.
Odpowiedz