Dobór tylnej opony

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez Romek » Pt sie 22, 2014 4:44 am

Jak u was z montażem i wyważaniem bo z tego co się orientuję to cyrki cenowe się dzieją :bash: . U mnie wołają 50 zł jak przytargasz koło i 75 jak przyjedziesz na moto. Za tyle potrafią zmienić 3 koła w aucie a robota taka sama tylko oska inna na felgę. W innym mieście chcą za to samo odpowiednio 30 i 50 zł, na poprzednim forum u kolesia robią za 20 i 30 zł. Monopol mają bo punktów dla motocykli jest niewiele. :wallbash:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez konjo8ds » Pt sie 22, 2014 7:57 am

Romek napisał(a):Za tyle potrafią zmienić 3 koła w aucie a robota taka sama tylko oska inna na felgę.

jeśli robota taka sam, to dlaczego zmiana kompletu w aucie trwa 15 minut a w motocyklu jednego koła 30?
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez Romek » Pt sie 22, 2014 8:10 am

chyba u Ciebie jak widzą koło od motocykla raz na rok, po drugie mają podnośniki do auta w co musieli zainwestować do tego mają dwa klucze pneumatyczne pod wymiar kół na felgach samochodowych a do motocykla zabierają się jak pies do jeża. U mie czas zmiany jest podobny, oponę zdejmuje tak samo, wentyl zakłada tak samo, wyważenie polega na tej samej robocie tylko ośkę dokłada do wyważarki, ciężarki mocuje tak samo, pompuje tak samo, nawet wulkanizuje tak samo i przy pomocy tych samych materiałów i narzędz.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez Turos » Pt sie 22, 2014 9:16 am

konjo chyba miał tez na myśli czas potrzebny do zdjęcia koła z samochodu/motocykla i ponowne założenie z nowymi oponami :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez Adam_Max » Pt sie 22, 2014 5:34 pm

Romek napisał(a):Jak u was z montażem i wyważaniem bo z tego co się orientuję to cyrki cenowe się dzieją :bash: . U mnie wołają 50 zł jak przytargasz koło i 75 jak przyjedziesz na moto. Za tyle potrafią zmienić 3 koła w aucie a robota taka sama tylko oska inna na felgę. W innym mieście chcą za to samo odpowiednio 30 i 50 zł, na poprzednim forum u kolesia robią za 20 i 30 zł. Monopol mają bo punktów dla motocykli jest niewiele. :wallbash:


Michelin PP2 - 160/60/17 - 520 PLN -- 120/70/17 - 395 PLN + założenie 25PLN za sztuke
Adam_Max
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:09 pm
Imię: Adam
Motocykl: CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez bushmaster » Pt sie 22, 2014 6:29 pm

Ja płaciłem 50zł/szt (z demontażem i nowymi wentylami).
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1117
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt sie 26, 2014 1:19 pm

Średnio w W-wie chcą 40-50 zł za koło. Ale np. w Pruszkowie za samo założenie opony na felgę i napompowanie wziął 20 zł. :eek:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez jokansen » Śr wrz 03, 2014 9:04 am

U mnie w Płocku za full serwis - zdjęcie/założenie koła, łatanie opony z wyważaniem plus nowa maszynka 30zł
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez Adam_Max » Pn sty 05, 2015 1:59 pm

Trochę "odgrzebię" temat, by trochę uczulić innych na tego typu problemu.
Mniej więcej w połowie sierpnia pojechałem do wulkanizacji by wymienić oponę, co mi odradzono, ale o tym pisałem już powyżej, tak czy inaczej przekładkę odłożyłem na wiosnę.

Po zakupie, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów na tej tylnej oponie zauważyłem takie małe „skaleczenie”, które jak uznałem że powstało po najechaniu na jakiś twardy przedmiot, ale było to na tyle małe że nie uznałem uszkodzenia za niebezpieczne.

Jednak na początku września po przejechaniu moim motocyklem ok 1500 km zauważyłem przy myciu maszyny, że uszkodzenie się bardzo powiększyło, rozwarstwiło, a dokładniej wyglądało to tak jakby po starciu pewnej warstwy gumy zaczęło na wierzch wychodzić coś od środka.

Pojechałem do warsztatu mojego nowego znajomego na wymianę opony na nową i trochę zlałem się potem.

Handlarz od którego kupiłem motocykl, przyznał, że przed sprzedażą osobiście przełożył starą zdartą oponę na kilkuletnią którą miał pod ręką ale z dobrym bieżnikiem. Nie podejrzewałem jednak że użył do tego „zawulkanizowanego” śmiecia który nigdy nie powinien trafić na jakąkolwiek felgę. Okazało się że opona była wcześniej przebita na wylot i to w sposób który ją zdyskwalifikował do naprawy.

lata1.jpg


Jednak jak się okazało, dla polskiego handlarza nie ma części całkowicie zużytych, ponieważ oponka została naprawiona metodą chałupniczą poprzez wklejenie kawałka gumy, a konkretnie trójkątnego wycinka z innej opony. Z zewnątrz prawdopodobnie było to zamaskowane na gorąco gumą, a potem ładnie zasmarowane czernidłem do opon. Chłopaki z warsztatu stwierdzili że takie arcydzieło trafiło się im po raz pierwszy.

lata2.jpg


lata3.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Adam_Max
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:09 pm
Imię: Adam
Motocykl: CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Dobór opony tylnej opony

Postprzez Romek » Pn sty 05, 2015 2:29 pm

:eek: :eek: :eek:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości