[PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

[PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Postprzez Piotras » N lut 10, 2013 12:21 am

Pytanie techniczne:) Chciałbym zlać paliwo z gaźników. Pewnie odkręce śrubki, podłączę weżyki żeby nie nabrudzić wahą i tyle ALE. Owe ALE polega na wyjasnieniu w jaki sposób nowe paliwo zaleje pływaki w gaźnikach!? W CBFie nie ma pompy paliwa, jest natomiast wężyk dający podcisnienie z gaźników do kranika który podcisnieniem otwiera kranik (tak ja to rozumiem). Aby więc zalać spowrotem gaźniki świeżym paliwem należałoby pewnie wytworzyć podcisnienie ..kręcąć, kręcąć i kręcąc rozrusznikiem aby wytworzone podcisnienie zassało paliwo do gaźników i finalnie dało nadmiar do tłoków aby w końcu odpalić silnik. Troszkę to bezsensu, przynajmniej idąc moim tokiem rozumowania. Może ktoś mnie oświecić jak to działa? Dodam tylko, że mam motocykl nieodpalany przez rok. Obawiam się, że wymiana świec, oleju nie wystarczy żeby go odpalić. Muszę spuścić paliwo które pewnie ma już właściwości wody..
Ride Hard or Go Home
Avatar użytkownika
Piotras
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): So lut 09, 2013 12:06 pm
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CBF600S5
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Postprzez raphi » N lut 10, 2013 8:51 am

Jest tak jak piszesz. Musisz uruchomić rozrusznik by tloki wytworzyły podcisnienie. Jeśli bak miałeś zalany do pełna to z paliwem nic się stać nie powinno. Nie skraplala się wówczas para wodna na wewnętrznych ściankach baku i skroplona woda nie mieszala się z paliwem. Z samego gaznika mógłbyś zlac paliwo. Z silnikiem nic się stać nie powinno przez rok nieuzywania. Wlej świeży olej z filtrem i odpalaj. Powinna zgadać od razu.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Postprzez rupert » Pn lut 11, 2013 8:37 am

Podepnij się innym wężykiem do zbiornika i ciśnienie zapodaj usta-usta lub jakąś małą sprężarką :msn-wink: Szkoda rozrusznika
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: [PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Postprzez pet3r » Pn lut 11, 2013 11:38 am

rupert napisał(a):Szkoda rozrusznika

bez przesady, napełnienie gaźników trwa kilka sekund, motocykl odpala niezauważalnie dłużej w porównaniu do zimnego silnika.
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: [PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Postprzez e11even3 » N lut 15, 2015 8:49 am

Witam,

a mógłby ktoś mi ładnie wytłumaczyć jak zlać to paliwo ? Krok po kroku bo jestem trochę laik :)
Najlepiej jakby jakieś zdjęcia też zaprezentować bądź co bądź łatwiej wtedy idzie wszystko ogarnąć, a z tego widzę to zima może w tym roku skończy się szybciej to i pośmigać by można było za niedługo :)

pozdrawiam drogich forumowiczów
Avatar użytkownika
e11even3
Użytkownik
 
Posty: 96
Dołączył(a): So sty 15, 2011 10:53 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 SA 2004

Re: [PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Postprzez Andre » Wt lut 24, 2015 6:29 am

Najlepszym sposobem jest linka!!!! Kupiłem CBF 600 stała rok w garażu bez odpalania. Zlałem stare paliwo, czyściłem świece, trochę łapała po czym gasła i znowu zalana. Dwa dni kręciłem na rozruszniku i nic nie pomagało.W końcu Hol ok 50 metrów na 2 biegu moto załapało bez ssania, trasa 10 min na wysokich obrotach i jak na razie odpala bez problemu. Polecam bo to chyba najlepszy amatorski sposób na gaźniki.
Andre
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lut 23, 2015 5:28 pm
Imię: Andre
Motocykl: CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Postprzez Glub » Wt lut 24, 2015 8:24 am

Na wysokich obrotach? Morderca zimnych silników.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: [PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Postprzez kris » Pt lut 27, 2015 10:07 am

e11even3 napisał(a):Witam,

a mógłby ktoś mi ładnie wytłumaczyć jak zlać to paliwo ?


Ja to robię w następujący sposób:
1. z foli aluminiowej robię sobię coś w stylu rynienki
2. pod każdym gaźnikiem masz taki kruciec z śrubką - podkładasz pod niego rynienkę z foli, podkładasz słoiczek czy coś innego odkręcasz śrubkę i czekasz aż wszystko spłynie a następnie zakręcasz śrubkę.
3. podobnie robisz z kolejnymi gaźnikami - problem jest tylko z wewnętrznymi gaźnikami w sensie, że ciężko podłożyć tą rynienkę ale zapewne sobie poradzisz.
4. po zlaniu całej benzyny odpalasz na ssaniu kręcisz aż ci odpali u mnie to może jest maks 10 sekund, można mu pomóc od czasu do czasu dodać lekko gazu szczególnie w momencie jak słychać, że zaczyna łapać - ale nie za dużo aby go nie zdusić i nie zalać.
5. odpalać oczywiści na sprzęgle i przy dobrze naładowanym aku (może się wydawać, że jest ok ale często całą energię pobiera na kręcenie rozrusznikiem a na dobrą iskrę już brakuje)
na pewno sobie poradzisz.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Zlanie paliwa z gaźników - jak później odpalić

Postprzez e11even3 » So lut 28, 2015 6:14 pm

kris napisał(a):Ja to robię w następujący sposób:
1. z foli aluminiowej robię sobię coś w stylu rynienki
2. pod każdym gaźnikiem masz taki kruciec z śrubką - podkładasz pod niego rynienkę z foli, podkładasz słoiczek czy coś innego odkręcasz śrubkę i czekasz aż wszystko spłynie a następnie zakręcasz śrubkę.
3. podobnie robisz z kolejnymi gaźnikami - problem jest tylko z wewnętrznymi gaźnikami w sensie, że ciężko podłożyć tą rynienkę ale zapewne sobie poradzisz.
4. po zlaniu całej benzyny odpalasz na ssaniu kręcisz aż ci odpali u mnie to może jest maks 10 sekund, można mu pomóc od czasu do czasu dodać lekko gazu szczególnie w momencie jak słychać, że zaczyna łapać - ale nie za dużo aby go nie zdusić i nie zalać.
5. odpalać oczywiści na sprzęgle i przy dobrze naładowanym aku (może się wydawać, że jest ok ale często całą energię pobiera na kręcenie rozrusznikiem a na dobrą iskrę już brakuje)
na pewno sobie poradzisz.

Dzięki wielkie za pomoc :) jak już wyzdrowieję i będzie dobra pogoda w końcu to na pewno tak zrobię :)
pozdrawiam
Avatar użytkownika
e11even3
Użytkownik
 
Posty: 96
Dołączył(a): So sty 15, 2011 10:53 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 SA 2004


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości