Dywagacje o kolektorach

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Dywagacje o kolektorach

Postprzez psiqs » Pt maja 30, 2014 8:12 am

A jest ktoś kto malował rury? :helpsmilie:
Zdążyłem wyszukać już konkretny produkt - VHT Flame Proof.
Ale nie wiem czy faktycznie daje takie rezultaty jak opisuje producent...
Ma ktos rozeznanie z malowaniem?
Jaki kolor najlepiej sie sprawdza, bo mnie kusi jasny szary/aluminiowy :msn-wink:
psiqs
 

Re: Dywagacje o kolektorach

Postprzez Turos » Pt maja 30, 2014 9:11 am

Każdy kolor się sprawdzi :P
A tak na poważnie na forum CB500 ludzie na czarno malują i sezon wytrzymują. Na trwałość mają też wpływ warunki pogodowe w jakiś jeździsz. Jak unikasz deszczy to efekt dłużej się utrzyma.
Nie widziałem, aby ktoś próbował z innym kolorem niż czarny.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Dywagacje o kolektorach

Postprzez goramo » Pt maja 30, 2014 3:09 pm

Walnij na wściekle czerwony. Będzie oryginalnie. :smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dywagacje o kolektorach

Postprzez geguś » So maja 31, 2014 8:01 am

Cbf250 ma szary kolor kolektora jeśli dobrze pamiętam, możesz obadać jak to wygląda. Malowałem kolektory w fazerze 600 ale na czarny kolor, najpierw zawiozlem do piaskowania a następnie kupiłem spray do wysokich temperatur, chyba kominkowy i 2 lata daje radę, nic nie schodzi
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Dywagacje o kolektorach

Postprzez Maciek. » N lip 06, 2014 6:52 pm

ja dalem do malowania pod koniec zeszlego sezonu do znajomego lakiernika. Wszystko ładnie trzymało kolor ale na majówkę zrobiłem w deszczu 3-dniową przejażdżkę i teraz zaczeło łapać ponownie rdzy. Pewnie gdybym po każdym deszczu ze ścierką suszył to byłoby ok.
Maciek.
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz mar 21, 2013 9:28 pm
Imię: Maciej
Motocykl: cbf500
W siodle: <100 kkm

Re: Dywagacje o kolektorach

Postprzez piotrb84 » Wt lip 22, 2014 10:50 am

W weekend malowałem kolektory lakierem VHT Flame Proof. położyłem 3 warstwy zgodnie z instrukcją.
Na razie niewiele mogę powiedzieć o żywotności tego rozwiązania, jeśli wytrzyma dwa lata to będę zadowolony :cool: .
Co do samej operacji to najwięcej czasu zajmuje przygotowanie powierzchni, zdarcie rdzy i starej farby.
Zdjęcie kolektorów o ile ma się odpowiednie narzędzia (klucz nasadowy 10 + przedłużacz do odkręcenia śrub bez zdejmowania chłodnicy) nie przysparza jakoś dużo kłopotu.
O samej farbie mogę na razie powiedzieć tyle, że łatwo się nią maluje, nie zostawia zacieków i bardzo szybko schnie.
Dodatkowo polecam od razu zamówić podkładki pod kolektory (ja swoje kupiłem w Larssonie).
Po zakończonym malowaniu i przepaleniu farby można się cieszyć efektem "salonowego moto" z pięknymi matowymi czystymi kolektorami :clap: .
Avatar użytkownika
piotrb84
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt maja 31, 2013 7:16 am
Imię: Piotr
Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Dywagacje o kolektorach

Postprzez goramo » Wt lip 22, 2014 11:07 am

piotrb84 napisał(a):W weekend malowałem kolektory lakierem VHT Flame Proof. położyłem 3 warstwy zgodnie z instrukcją.
Na razie niewiele mogę powiedzieć o żywotności tego rozwiązania, jeśli wytrzyma dwa lata to będę zadowolony :cool: .
Co do samej operacji to najwięcej czasu zajmuje przygotowanie powierzchni, zdarcie rdzy i starej farby.
Zdjęcie kolektorów o ile ma się odpowiednie narzędzia (klucz nasadowy 10 + przedłużacz do odkręcenia śrub bez zdejmowania chłodnicy) nie przysparza jakoś dużo kłopotu.
O samej farbie mogę na razie powiedzieć tyle, że łatwo się nią maluje, nie zostawia zacieków i bardzo szybko schnie.
Dodatkowo polecam od razu zamówić podkładki pod kolektory (ja swoje kupiłem w Larssonie).
Po zakończonym malowaniu i przepaleniu farby można się cieszyć efektem "salonowego moto" z pięknymi matowymi czystymi kolektorami :clap: .


:thumbsup:

piotrb84 napisał(a):Zdjęcie kolektorów o ile ma się odpowiednie narzędzia (klucz nasadowy 10 + przedłużacz do odkręcenia śrub bez zdejmowania chłodnicy) nie przysparza jakoś dużo kłopotu.


O ile uda się je łatwo odkręcić, to rzeczywiście kłopotu nie ma. :smile: Gorzej gdy się śruby pourywają i zostaną w głowicy - a to niestety czasem zdarza się.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dywagacje o kolektorach

Postprzez Turos » Wt lip 22, 2014 11:14 am

można ofoliować moto i kolektory malować na moto ;) Pewnie trzeba by się nagimnastykować, ale mniej niż przy wyciąganio pourywanych śrub z głowicy :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Dywagacje o kolektorach

Postprzez piotrb84 » Wt lip 22, 2014 12:44 pm

Tak, czytałem na forum wcześniejsze wątki o demontażu kolektorów i wszyscy straszyli urwanymi śrubami. U mnie jednak poszło to bez najmniejszego problemu.
Przy demontażu zauważyłem jednak że kolektory są zamocowane na szpilkach nie śrubach i zdejmując kolektory odkręca się tylko nakrętki mocujące.
Możliwe że Honda przewidziała taki problem i zastosowała szpilki aby była mniejsza szansa że stara śruba zostanie w bloku.
Avatar użytkownika
piotrb84
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt maja 31, 2013 7:16 am
Imię: Piotr
Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron