wyciek płynu chłodniczego CBF 500.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

wyciek płynu chłodniczego CBF 500.

Postprzez Romix » Wt cze 30, 2015 8:53 am

Ludzie ratujcie!
Ostatnio zauważyłem, że pod moim motocyklem zaczęło coś kapać, no więc po wstępnych oględzinach i zdjęciu baku znalazłem miejsce nieszczelności, wyciekający płyn chłodniczy na tym miejscu zaznaczonym na foto.
Motocykl mam od niedawna i dodam, że nie trzyma temperatury tzn, w korku jak stoję to się grzeje ponad połowę a z kolei jak jadę to spada poniżej... czy to kwestia termostatu, który nie puszcza wody czy uszczelka (o ile takowa jest) załatwi sprawę?
Pozdrawiam.

termostat.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Romix
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): N maja 17, 2015 10:04 pm
Wiek: 34
Imię: Romek
Motocykl: Honda CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: wyciek płynu chłodniczego CBF 500.

Postprzez Romek » Wt cze 30, 2015 12:06 pm

Poczytaj tematy o termostacie na forum CB 500. To znany tam problem.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: wyciek płynu chłodniczego CBF 500.

Postprzez mariusz_ino » Wt cze 30, 2015 1:11 pm

Przerabiałem to ;) Odkręć termostat od ramy. Odkręć korek i odessij troszkę płyny. Tera rozpoławiasz tą obudowę część plastikową od metalowej o ile pamiętam to tylko 2 śruby. Po rozdzieleniu zobaczysz oring, który musisz wymienić ;) w sklepie technicznym dałem 50gr ;) nie kombinuj z żadnymi silikonami tylko kupuj nowy oring składaj do kupy, dolej płynu i ciesz się sezonem ;) LwG!
Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz_ino
Użytkownik
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr lis 06, 2013 7:21 pm
Wiek: 46
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda CBF 600S '10
W siodle: <100 kkm

Re: wyciek płynu chłodniczego CBF 500.

Postprzez Romix » Cz lip 02, 2015 10:38 am

mariusz_ino napisał(a):Przerabiałem to ;) Odkręć termostat od ramy. Odkręć korek i odessij troszkę płyny. Tera rozpoławiasz tą obudowę część plastikową od metalowej o ile pamiętam to tylko 2 śruby. Po rozdzieleniu zobaczysz oring, który musisz wymienić ;) w sklepie technicznym dałem 50gr ;) nie kombinuj z żadnymi silikonami tylko kupuj nowy oring składaj do kupy, dolej płynu i ciesz się sezonem ;) LwG!



Pomogło! :clap: Dziękuję za pomoc i przede wszystkim za szybką odpowiedź! :thumbsup:
Pozdrawiam! :msn-wink:
Avatar użytkownika
Romix
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): N maja 17, 2015 10:04 pm
Wiek: 34
Imię: Romek
Motocykl: Honda CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: wyciek płynu chłodniczego CBF 500.

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz lip 02, 2015 8:41 pm

Romix napisał(a):
mariusz_ino napisał(a):Przerabiałem to ;) Odkręć termostat od ramy. Odkręć korek i odessij troszkę płyny. Tera rozpoławiasz tą obudowę część plastikową od metalowej o ile pamiętam to tylko 2 śruby. Po rozdzieleniu zobaczysz oring, który musisz wymienić ;) w sklepie technicznym dałem 50gr ;) nie kombinuj z żadnymi silikonami tylko kupuj nowy oring składaj do kupy, dolej płynu i ciesz się sezonem ;) LwG!



Pomogło! :clap: Dziękuję za pomoc i przede wszystkim za szybką odpowiedź! :thumbsup:
Pozdrawiam! :msn-wink:

No widzisz jak szybko działamy. Lepiej niż w ASO :biggrin:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Popo25 i 26 gości