Wymiana linki sprzęgła

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wymiana linki sprzęgła

Postprzez jewgienij » Wt wrz 29, 2015 12:22 pm

Vide http://hoonda.pl/viewtopic.php?p=159560#p159560

Dzisiaj podjechałem na Prymasa 1000-lecia, niestety ani w MCSie, ani w Larssonie nie mieli linki do pięćsety. W MCSie powiedzieli, że mogą mi ją sprowadzić dopiero na piątek za 129zł, a w Larssonie w ogóle nie mieli jej w bazie :eek: Stwierdziłem, że podjadę do wygooglowanego miejsca w Jankach - http://www.autolinka.com.pl/. Tam mechanik obejrzał co jest grane (linka zerwała się na dole przy sprzęgle) i wycenił naprawę na:
- 50 zł - naprawa linki
- 50 zł - demontaż i montaż

Zatem demontaż i montaż zrobiłem sobie sam :clap: , a mechanik dorobił mi linkę w ok. 15 minut. Linka wygląda nieźle, nie żadna prowizorka i w drodze do roboty sprawowała się ok :) Zapomniałem tylko faceta zapytać, czy przesmarował bowden w środku. Klamka chodzi w sumie identycznie jak przed awarią, a sama linka wygląda na suchą, tylko że bez porównania czystszą ;) Jak myślicie, warto samemu to przesmarować dla spokoju ducha i jeśli tak, to czym? Hipol albo olej silnikowy się nada?
jewgienij
Użytkownik
 
Posty: 153
Dołączył(a): Pn lip 07, 2014 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Karol
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: Wymiana linki sprzęgła

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt wrz 29, 2015 2:41 pm

U tego gościa linki są w oplocie teflonowym, tak jak oryginalne, więc nie trzeba ich niczym smarować. Taką informację otrzymałem od kogoś, kto sam u niego robił linki do kilku motocykli. Ja za późno dowiedziałem się o tym i kupiłem oryginał w MCS-ie.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Wymiana linki sprzęgła

Postprzez jewgienij » Wt wrz 29, 2015 6:03 pm

Podziękował! :cheers:
jewgienij
Użytkownik
 
Posty: 153
Dołączył(a): Pn lip 07, 2014 5:02 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Karol
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: JanMarianCzosnek i 53 gości