Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Postprzez zibi » Pt lip 25, 2014 6:59 pm

Udała mi się ta sztuka :thumbsup: , zobaczcie jak. I nie śmiać się jak mówiłem że czekam trzy sekundy a czekałem pięć - to dla pewności :cool:

Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm

Re: Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Postprzez klansman » Pt lip 25, 2014 9:24 pm

Świetna robota!
klansman
Użytkownik
 
Posty: 114
Dołączył(a): So lis 24, 2012 10:36 pm
Lokalizacja: Łódź
Imię: Paweł
Motocykl: NC700Xd
W siodle: <100 kkm

Re: Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Postprzez Romek » So lip 26, 2014 7:40 am

Może się przydać :thumbsup:
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Postprzez adi » Wt sie 05, 2014 6:28 pm

Gdzie kupiłeś ten zestaw ?
Adi
adi
Użytkownik
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt wrz 20, 2013 1:35 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 51
Imię: Adam
Motocykl: VFR 800X
W siodle: <100 kkm

Re: Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Postprzez zibi » Śr sie 06, 2014 6:04 am

oryginału poszukuj po numerze 35121-MFJ-D00

natomiast kabel i zamiennik kluczyka znalazłem na allegro po sugestii zbyha

wpisałem w wyszukiwanie "kluczyk hiss" i w wynikach miałem zarówno kabel jak i kluczyk

Niemiej jednak odradzam kupowanie zamiennika w przypadku NC700X/S gdyż zamiennik wykonany jest z jakiegoś żółtego stopu, a ponadto kluczyk jest dłuższy od oryginału. Jest on bardziej miękki od oryginału co powoduje odkształcenia (lekkie skręcenie) przy używaniu go do otwierania schowka oraz siedzenia w celu zatankowania.
Ostatecznie nabyłem oryginał za 120 PLN i ponownie zaprogramowałem.
Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm

Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Postprzez honda integra » Cz paź 16, 2014 11:20 am

Witam wszystkich posiadaczy NC700 :witch: ja mam honde Nc700 integre -maxi.skuter,na podzespołach NC.Mam zapytanie do głównego założyciela tematu "zibi" ;) sprawa jest taka że nabyłem Integre bez żadnego kluczyka-motor sprowadzony z Francji po naprawde lekkim ślizgu (z dokumentami,pisze-bo zaraz znajdą się tacy co napiszą ze kradziony,skoro brak kluczyków) fakt jest taki że czekałem około miesiąca na oryginalny kluczyk-mieli przysłać pocztą z Francji,ale okazało się że gdzieś 1kluczyk zaginoł w ubezpieczalni,a 2 ma własciciel z którym nie można sie skontaktować...no i niestety jestem włascicielem integry bez kluczyków.Zrobiłem rozeznanie u kluczników którzy zajmują sie dorabianiem kluczy-zrobią to potrzebuja stacyjke+komputer ECU koszt 500-600zł jeśli nie bedzie wyjścia to dam sprzęt do operacji...ale może jest inne wyjście-oglądając ten film z kodowaniem kluczyka wpadłem na taki pomysł... kupić na allegro ten kluczyk surowy za 43zł dać do dorobienia wycięcia grotu pod stacyjke usługa kosztuje 50zł czyli będe mógł załączyć zapłon,ale nie odpale silnika.Teraz mam pytanie czy wprowadzając w stan awaryjny motor-podpinając te kabelki od czujnika wału+akumulator....moduł-komputer wyśle kod z imobilajzera do (stacyjki) kluczyka? na filmie jest że najpierw wkładamy oryginalny kluczyk a po 5sekundach wkłądamy czysty kluczyk... Może to ciężki temt i nie zbyt jasno wyjaśniłem,ale myśle że "zibi" zrozumie :) głównie chodzi o to czy ta procedura kodowania wypali bez posiadania oryginalnego kluczyka? dzieki wszystkim za przeczytanie i zapoznanie się z moim tematem :helpsmilie: Honda Integra :beer:
honda integra
 

Re: Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Postprzez zibi » Cz paź 16, 2014 11:44 am

Wiem o co Ci chodzi, przekręcając zapłon dorobionym kluczykiem chcesz wzbudzić wysyłanie sygnału z immo aby następnie ten dorobiony zaprogramować. Cholera nie wiem, w instrukcji jest aby wkładać w celu wzbudzenia zaprogramowany kluczyk.
Tak myślę, że gdyby można używać do zaprogramowania dociętą surówkę to raczej ułatwiało by to kradzież motocykla, zatem wnioskuję, że chyba opisywana przez Ciebie procedura raczej się nie uda.
Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm

Re: Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Postprzez honda integra » Cz paź 16, 2014 3:09 pm

...dokładnie chodzi o oszukanie immobilajzera-tak jakbyś chciał odpalić motor na krótko...mam wszysto rozebrane,łącznie z komputerem w reku,za dużo kabelków żebym wiedział który trzeba złączyć,aby ominąć imobilajzer-bo nawet nie wiem czy motor pracuje-możliwe ze defekt i nawet nie wiem ile ma przebiegu,bo licznik nie pokazuje-wiadomo brak kluczyka.Wysłałem maila do Hondy Plaza w Warszawie cena stacyjki+zamek do schowka z kluczami 1860zł (tylko nie napisali czy 2czy 1kluczyk) komputer 5680zł ta opcja odpada całkowicie:) hmmmm myśle kupie dziś na Allegro te klucze 2szt.po 41zł koleś jest z Tczewa grot maja srebrny niby mocniejszy od tych złotych :) a tak swoją drogą gdzieś mają oryginalne kluczyki-tylko serwis?
myśle,że jest jakis trik żeby odblokować ten immobilajzer i zakodowac nowy kluczyk-ci co kradna auta pewnie maja taką wiedze w paluszku :thumbsup: poszperałem w necie podobno można tylko 4 kluczyki zaprogramować w hondzie nc700-dwa są od nowości...czyli tylko 2 repliki można zrobić w ten sposób? podobno kupując nowy motocykl dostajesz 2 kluczyki + blaszka z 8cyframi-numer kodu immo.przeszukałem we wszystkich dokumentach bo możliwe że gdzieś jest zapisany...ale jak w hondzie podając Vin też nie mogą dorobić kluczyka-to lipa.
oki będe dalej kombinował...a Ty masz tą książke napraw Hondy NC700 nic tam nie idzie wyszperać?
honda integra
 

Re: Programowanie surowego kluczyka HONDA NC700X

Postprzez zibi » Cz paź 16, 2014 8:20 pm

zobaczę, jak coś znajdę dam znać :thumbsup:
Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości