Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez Bendix » Śr lut 18, 2015 8:59 pm

Koledzy pomóżcie mi w jednej kwestii.
2 dni temu złapałem szlif. Niegroźny ale moto trochę się porysowało. Dzisiaj był facet z firmy ubezpieczeniowej i spisywał uszkodzenia.
Rysy to rysy ale mam wrażenie że po odpaleniu słyszę lekkie "syczenie" zaraz przy kolumnie kierownicy na wysokości zakończenia kufra. Jak wkładam tam rękę (palce) to jakby mniej syczy.
Czy to normalne bo może tak było, ale ja jestem teraz przewrażliwiony.
Facet z ubezpieczenia powiedział coś o ssaniu i że to stąd ten odgłos ale wydaje mi się że tego przed szlifem nie miałem.
Proszę o pomoc czy w waszych maszynach tak jest czy tylko ja słyszę głosy (które się leczy :) ).
Dzięki!!!
"Twój motocykl jest wystarczająco szybki, gdy stojąc przed nim rankiem boisz się go dosiąść"
Avatar użytkownika
Bendix
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 11:24 am
Wiek: 48
Imię: Piotr
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez Glub » Śr lut 18, 2015 10:55 pm

Moze lewe powietrze syczy?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez garbaty » Cz lut 19, 2015 6:20 am

Jak MrGlub prawi, sprawdź airbox. Mi po parkingówce pękł w FXie tak że zauważyłem to dopiero przy zmianie filtra.
garbaty
Znawca
 
Posty: 375
Dołączył(a): Wt maja 06, 2014 5:58 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez Bendix » Cz lut 19, 2015 8:07 am

Dziękuję za podpowiedź. Sam za bardzo nie mogę grzebać w moto bo na gwarancji ale muszę o tym wspomnieć w serwisie przy wycenie szkody.
Jeśli to tylko wymiana airbox to ok. I tak wszystko z AC idzie :)
"Twój motocykl jest wystarczająco szybki, gdy stojąc przed nim rankiem boisz się go dosiąść"
Avatar użytkownika
Bendix
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 11:24 am
Wiek: 48
Imię: Piotr
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez mario2007 » Cz lut 19, 2015 7:31 pm

opis to sie robi w serwisie a nie w domu . jak jest szkoda z ac to oddajemy do najbliższego sewisu hondy , podpisujemy stosowne oświadczenia i pełnomocnictwa , mówimy papa i czekamy w domu na telefon że gotowe . opis w domu nie przyspieszy naprawy - w serwisie i tak po rozbiórce zgłoszą dodatek i pan rzeczoznawca musi sie pofatygować powtórnie . a my mamy stresa że długo trwa :cheers: . straciłeś już trzy dni . a idzie ocieplenie .
mario2007
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pn paź 06, 2014 6:13 pm
Imię: mariusz
Motocykl: tiger 800 , pcx
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez Bendix » Cz lut 19, 2015 8:57 pm

Zdaję sobie z tego sprawę ale warunki pogodowe nie pozwoliły mi na dojazd do serwisu. Z drugiej strony następnego dnia trochę bałem się własnego moto :-)
Czekam na wycenę i do serwisu. Rzeczoznawca zagwarantował wymianę na części nowe.
Jestem ciekaw jak się spisze :naughty:
"Twój motocykl jest wystarczająco szybki, gdy stojąc przed nim rankiem boisz się go dosiąść"
Avatar użytkownika
Bendix
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 11:24 am
Wiek: 48
Imię: Piotr
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez chudybiker » Cz lut 19, 2015 10:01 pm

U mnie syczy jak odkurzacz. Zawsze tak było i tak ma być. Ma syczeć bo tam jest dolot do filtra powietrza. Pęknąć to raczej nic nie pękło bo to kawał plastiku i to dość dobrze osłoniętego. No chyba, że te rysy to tak naprawdę porządne połamanie owiewek. Co do wymiany części to muszą być nowe. Przy szkodach na motocyklach nie praktykuje się jakichkolwiek napraw elementów czy części używanych, zamienników oczywiście nie ma .Łaski nikt Ci nie robi.Co do samodzielnego grzebania to nie ma to wpływu na gwarancję no chyba, że faktycznie coś uszkodzisz lub spowodujesz usterkę niewłaściwą obsługą. Tak zasadniczo to jak serwis ma udowodnić, że coś sam rozbierałeś. Swojego motonga rozebrałem do ramy z silnikiem, złożyłem, pojechałem na przegląd i nikt nawet okiem nie mrugnął. Pozdro.
chudybiker
Użytkownik
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 8:10 pm
Imię: QBA
Motocykl: NC 700 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez Bendix » Pt lut 20, 2015 8:05 am

chudybiker bardzo dziękuję za uspokojenie moich nerwów :thumbsup:
"Twój motocykl jest wystarczająco szybki, gdy stojąc przed nim rankiem boisz się go dosiąść"
Avatar użytkownika
Bendix
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 11:24 am
Wiek: 48
Imię: Piotr
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez ZetKi » So lut 21, 2015 11:02 pm

Gdzie jesteś ubezpieczony ? Daj znać jak to będzie przebiegać. Gładko czy pod górkę ?
Co Ci taką niespodziankę zrobiło na wejściu w sezon ? Piasek na drodze czy inne niespodzianki ?
Obrazek
ZetKi
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): So lut 01, 2014 10:40 pm
Imię: Zbyszek
Motocykl: NC700XD
W siodle: <100 kkm

Re: Dźwięki po wywrotce, szlifie.

Postprzez Bendix » N lut 22, 2015 12:01 am

Ubezpieczenie mam w Uniqa. Serwis ma podpisaną umowę z nimi na naprawy bezgotówkowe.
W poniedziałek - miałem szkodę, wtorek - zgłoszenie szkody na stronie Uniqa, środa - przyjechał rzeczoznawca, piątek - dostałem kosztorys na mail, sobota - moto w serwisie. Jak na razie wszystko ok :thumbsup:
Zobaczymy jak będzie dalej :)

A co do szlifu to sezon miałem w pełni :) bo w samym styczniu zrobiłem 400km.
Szkoda głupia bo podczas ruszania miałem lekko pochylony moto na prawo i gaz w połączeniu z piaskiem na asfalcie zrobił swoje.
Moto przeleciało około 3-4 metrów na boku i to bolało najmocniej :) Teraz ruszam delikatniej :moto:
"Twój motocykl jest wystarczająco szybki, gdy stojąc przed nim rankiem boisz się go dosiąść"
Avatar użytkownika
Bendix
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 11:24 am
Wiek: 48
Imię: Piotr
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości