Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez mjr » Wt cze 12, 2018 2:28 pm

-patrick- napisał(a):
raphi napisał(a):
-patrick- napisał(a):no ciekawe... :eek:
coś dużo za dużo mi się wydaje..
300-308 myślę, że do ugrania, ale 326...

Ja litrem miałem licznikowe 252 z tego co pamiętam. Prawie zamknąłem szafe.
Zresztą w 600 też zamknąłem, tyle, że szafa zamyka się przy 220 :-P

Co do cbf, pełna zgoda. W 600 tez zamykam licznik.
Ale 326 w 750 to sporo... ;-)


Jechaliśmy w 4 motocykle z włączonymi GPS. Intrygowało wszystkich ile pojadą.
Ja miałem najstarszego K1, gdzie jeszcze nie było wprowadzonego ograniczenia (umowa pomiędzy firmami że kończy się pokazywanie na 299km/h), u mnie licznik był otwarty.
Dodatkowo miałem zmienioną tylną zębatkę -1.

Na GPS miałem jakieś 278km/h. Co i tak uznaje, że ostrą kosę.

Inne 750, miały zbliżone prędkości +-5km/h netto.

Najwolniej R6, ale też ponad 250km/h.


Jak będzie chwilka to sprawdzę ile zgodnie z GPS idzie CBF 1000.
ale już bez tego wiem, że nawet jak uciekał by ktoś na ścigaczy przed sprawny policjantem, to nie ma aż tak dużej szansy !!!
CBF 1000A 2006r
Krzysztof Gdańsk
Avatar użytkownika
mjr
Użytkownik
 
Posty: 85
Dołączył(a): Pn cze 04, 2018 8:27 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez -patrick- » Wt cze 12, 2018 2:30 pm

I to już brzmi sensownie... :-)
xdrinks

A co do uciekinierów...w tej chwili większość motocykli i tak jest łapana przez samochody.
Czasy uciekinierów juz powoli zanikają :-)
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez mjr » Wt cze 12, 2018 2:38 pm

-patrick- napisał(a):I to już brzmi sensownie... :-)
xdrinks

A co do uciekinierów...w tej chwili większość motocykli i tak jest łapana przez samochody.
Czasy uciekinierów juz powoli zanikają :-)


Zapewne zależy od desperacji kierownika....
Ja nie chce tego nawet rozwijać.
CBF 1000A 2006r
Krzysztof Gdańsk
Avatar użytkownika
mjr
Użytkownik
 
Posty: 85
Dołączył(a): Pn cze 04, 2018 8:27 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez dzik » Wt cze 12, 2018 4:22 pm

U mnie przy 200 licznikowym po GPS jest jakieś 186.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez konjo8ds » Wt cze 12, 2018 8:13 pm

Jeśli dobrze pamiętam to Shoei NXR jest kaskiem sportowym, zatem odczucia w stosunku do wymienionych wcześniej kasków (Nolan n82, LS2, raczej z niższej lub średniej półki) muszą być pozytywne. Innej opcji nie będzie :)
Porównaj tego NXR z HJC RPHA 11 lub Schuberth SR2.

Co do ucieczek przed policją to kwestie są dwie.
1. Trzeba mieć sportowego litra, który spokojnie leci 300. Szejsetka ma problemy żeby dobić do 250-270. A policyjny radiowóz do 250 szybko dochodzi.
2. Tablica rejestracyjna odgięta, żeby nie mogli nagrać numerów.
;)
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez goramo » Śr cze 13, 2018 8:10 am

konjo8ds napisał(a):Co do ucieczek przed policją to kwestie są dwie.
1. Trzeba mieć sportowego litra, który spokojnie leci 300. Szejsetka ma problemy żeby dobić do 250-270. A policyjny radiowóz do 250 szybko dochodzi.
2. Tablica rejestracyjna odgięta, żeby nie mogli nagrać numerów.
;)


O ile nieczytelna tablica pomaga, to sportowe litry nie wiele pomogą jak na drodze spory ruch blokujący możliwości rozwinięcia takich prędkości.
Do tego skrzyżowania, zakręty, wysepki, i mnóstwo innej infrastruktury oraz obiektów, w które można się wpakować podczas szalonej ucieczki.

Czasy kiedy motocykl miał gigantyczną przewagę nad puszkami dawno się skończyły.
Dzisiaj nikt żadnym polonezem czy vento nie ściga.
Nieoznakowane szybkie insignie, BMW, czy passaty to mocne auta i nieźle dotrzymują kroku przecinakom, a gdy dodatkowo są pędzone na 4 koła to po zakrętach latają świetnie.

Jak się kończą takie pościgi to często widać na nagraniach z kamer. Rzadko kiedy moto ma aż tyle przewagi na przyspieszeniu żeby całkowicie zniknąć z pola widzenia.


Żeby uciec policyjnemu pościgowi paradoksalnie wcale nie jest potrzebny super szybki motocykl.
Najłatwiej to zrobić dysponując sprzętem w typie enduro/cross. Zamiast uciekać po drodze zjeżdża się w pole/las i tnie na przełaj. :smile:

Ten sposób miałem kiedyś okazję wypróbować dwa razy gdy jeszcze za małolata latało się bez prawka.
Dwa razy spieprzałem i tylko tak idzie to zrobić skutecznie - wyjeżdżasz na łąkę lub do lasu i długa przed siebie - i to w kierunku jak najdalej od jakiejkolwiek drogi, tak aby radiowóz nie mógł tam wjechać.

Na szosie dzisiaj, przy obecnych autach, uciekanie jest moim zdaniem szaleństwem.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez szuwar333 » Pn lip 02, 2018 9:14 pm

Co byście wybrali do typowej turystyki (prędkość 100-120 km/h) . Głównym wymogiem jest cisza i bezpieczeństwo (nie słyszę na jedno ucho i wolałbym nie pogarszać stanu sprawnego...).
Póki co zastanawiałem się nad:
- Schubert C3 PRO - (obecnie za 1800zł w moto-akcesoriach)
- Schoei Neotec - kolega ma i poleca, ale cena wyższa
- HJC RPHA 11 - integralny, ale opinie są dobre lub złe;)
- Nolan n104evo - najtańszy, praktycznie o połowę mniej niż Shoei/Schubert

Może byście polecili coś do 2k (oczywiście im taniej tym lepiej, nie lubię przepłacać i dodatkowo nie jeżdżę codziennie).

Obecnie mam jakiegoś LS2 i szału nie robi. Zastanawiam się nad szczękowym kaskiem, na pewno w turystyce wygodniejszy, ale z drugiej strony cięższy i obawiam się czy będzie równie bezpieczny co integralny.

Na chwilę obecna jeźdzę CBF1000 z 2007 ( kupiłem z tego forum xfriends ) i chyba dorzucę deflektor wyższy co by było ciszej.
szuwar333
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2018 7:58 pm
Motocykl: CBF1000A (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Nazarejski » Wt lip 03, 2018 5:29 am

Jeśli nie zależy Ci na szczególnym malowaniu, to Neoteca (ustępujący model) możesz obecnie przytulić w cenie ok. 1.800 zł, to tak dla dopełnienia obrazu.

Co do samego kasku, oczywiście subiektywnie (latam na golasie): dla mnie w grę wchodzą tylko szczękowce i już.
Przelatałem prawie 60 tkm w Cabergu Duke i teraz ok. 10 tkm w Neotecu. Neotec jest trochę cichszy, ale powyżej 100 km/h na nakedzie dla mnie ta różnica jest na tyle nieznaczna, że i tak latam w zatyczkach (jestem wrażliwy akustycznie).

Drugi raz nie wybuliłbym tyle, bo w opisanych okolicznościach nie widzę uzasadnienia. Cudów nie ma - musi być głośno. Może i jest lepiej wykonany, spasowany, itp., ale nie przyglądam się temu -nie stoi na półce koło pucharów, i tak jest ciągle ujebany owadami :biggrin: (zresztą zobaczymy po 60 tkm, jak dożyję...) , przy zatyczkach nie ma to znaczenia a funkcja uchylenia szybki na przykład bardziej mi pasowała w Duke`u.

Jeśli Cię jednak interesuje przyzwoity intercom, to w Neotecu dedykowane rozwiązanie jest świetne (rzecz jasna swoje kosztuje - koło tysia), Caberg tu obsysa.

A poza tym - jak wyżej. Jak latasz bez zatyczek, to jest co analizować. Jak z - to dla mnie w sumie wszystko jedno, kupiłbym coś koło tysia. Od tej klasy cenowej w górę opinie typu "na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać" to już w praktyce farmazony i marketing.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez goramo » Wt lip 03, 2018 7:48 am

Na nakedzie jest o wiele ciszej w kasku niż na moto z półowiewką. Owszem na golasie jest szum wiatru, ale nie ma dudnienia lub łomotu jaki pojawia się za owiewką gdy załamuje się na niej struga powietrza.
Deflektor trochę pomaga, ale też cudów nie robi.


Najbardziej cichy kask, w jakim jeździłem to Shoei GT-Air.
Obecnie mam C3 PRO i nie jest w nim jakoś super cicho.
Jeździłem też w dwóch egzemplarzach Neoteca i również dupy nie urywa.

Z ciekawości przejechałbym się w Neotecu II.


W każdym bądź razie i tak do jazdy w dłuższą trasę pewnie najlepiej założyć stopery. Zwłaszcza jak trzeba strzelić kilkaset km autostradą. Bez nich po kilku godzinach stałej, szybkiej jazdy i tak będzie we łbie huczeć.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Glub » Wt lip 03, 2018 7:52 am

Offtopicznie: co poprawili w neoteku 2? Bo pierwszy imo jest gorszy od multiteka w zakresie wentylacji choćby
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron