[OPINIA] Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[OPINIA] Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez Tiarus » Cz lip 12, 2012 10:33 am

No dobra, skoro nie ma chętnych, to ja zacznę. :biggrin:

Na początku miałam obsmarować swój kask, ale żeby nie było zaczynania od marudzenia, to napiszę o rękawiczkach.
Posiadam Shima Modena (S) czyli takie jak w tytule, użytkowane są drugi sezon.

Wybierane były całe wieki i w końcu kupił mi je małżonek - strzał w 10 i to w sam środek! :thumbsup:
Przede wszystkim po babsku "są ładne". I to nie jakieś różowe szmatki czy wielkie rękawice robocze, wypchane pianką izolacyjną i dopchane włóknem szklanym - zgrabne i już.

Przy kupnie warto pamiętać, że są skórzane (!) - znaczy rozejdą się. Rozmiar dobierałam tak, żeby były wygodne i żeby nie było cyrku przy sprzęgle czy kierunkowskazach oraz brałam pod uwagę, że ściśnięta ręka będzie drętwieć na wietrze w czasie jazdy, finalnie marznąć.
Błąd - dziś wzięłabym rozmiar mniejsze (!).
Rękawice w użytku dość szybko się "rozpracowaly" jak to skóra i teraz są lekko przyluźnawe (ze wskazaniem na lekko). Nie przeszkadzają, ale wolałam je w wersji pierwotnej. W sumie nie ich wina, ale warto to mieć na względzie.

Nie straciły przy tym ani nic ze swojej wygody, ani z wyglądu; nadal są też lekko elastyczne, nie sprawiają problemu przy prowadzeniu. Generalnie ładnie im ułożono szwy. Zdaje się, że tu się o nich rozpisywano.

Na wierzchu są protektory, lekkie, piankowe. W środku milutka (i miękka wyściółka).
Protektory na kostkach - jedyne sztywne - są niewyczuwalne, doprofilowane do dłoni, dokładnie takie, jak powinny być.

Rzepy na nadgarstkach są dwa, niestety dość szybko się "rozłażą". Ta miękka część rzepa robi się rozkudłaczona i nie trzyma tak jak powinna. Być może po części to moja zasługa, bo mimo iż to damski model to rękawica zapięta "prawidłowo" jest za szeroka, a zapięta "wygodnie" ma wystające i fruwające te szorstkie części rzepa i.. rozwala kurtkę zaczepiając się o nią.

Jeśli chodzi o izolację termiczną - idealne.
Nie udało mi się w nich zmarznąć, są dość długie, więc nieźle chronią nawet jak w kurtce akurat nie ma podpinki. Z kolei w ciepłe dni nie mam problemu z mokrymi łapkami - co jest również super!

Mimo drobnych "ale" zdecydowanie polecam i sama kupiłabym je drugi raz.
Ostatnio edytowano Pn lip 16, 2012 1:05 pm przez raphi, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Przyklejam i poprawiam tutuł. Dobry test!
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez Tiarus » Pt lip 13, 2012 7:30 am

Na specjalne zamówienie miłościwie nam panującego, zwanego również Chuckiem Norrisem, zamieszczam zdjęcia recenzowanej parki.

Widok "ogólny" - zdjęcie poglądowe :smile:

Piekna para.jpg


Zdjęcie szwów po wewnętrznej stronie dłoni (tych wygodnych, których nie czuć w trakcie użytkowania). :biggrin:

Szwy na dloni.jpg


Wystające rzepy, czyli za szeroki mankiecik, przynajmniej jak na mnie... :bag:

Rzepy wystajace.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez Tiarus » Pt lip 13, 2012 7:33 am

Oraz łyżka dziegciu w beczce miodu, czyli... rozlezione i rozkundlone rzepy.

Zmechacenie.jpg


Obkundlenie.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [OPINIA] Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez Tiarus » Cz paź 04, 2012 6:39 pm

No i już spieszę poinformować, że rzepy w rękawicach nie wytrzymały zlotu - rozpadli się. :dusgust:
Wrzucę później foty.
Naprawić się da, bez problemu, ale jednak to słabo to wyszło.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [OPINIA] Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez Monte Christo » Pt paź 05, 2012 2:09 pm

Mam dla Ciebie propozycję, leć do pasmanterii kup 20 cm rzepa czarnego za całe 2 złote, przejdź obok krawca i masz zmodernizowane Modeki za 20 zł. :naughty:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez Tiarus » Pt paź 05, 2012 2:30 pm

Monte, ale przecież pisałam...

Tiarus napisał(a): Naprawić się da, bez problemu.


Chodzi mi tylko o to, że gdyby jakiś geniusz pomyślał, to te rzepy przed wszyciem można było przygrzać/opalić i by nie było problemu. :blink:
Zatem optymistyczna ocena nieco w dół :smoke:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [OPINIA] Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez Monte Christo » Pt paź 05, 2012 8:03 pm

Tiarus napisał(a): ale jednak to słabo to wyszło.


Zrozumialem ,ze sama naprawialas. Wiesz krawiec to zawsze krawiec :msn-wink: :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez kurczak » Cz sty 03, 2013 10:55 pm

też mam te rękawice..
Jedno z czym się zgadzam to rzepy :D
nooi skóra faktycznie miękka i rękawice dość wygodne.. do czasu..
po dość intensywnym użytkowaniu (mam je tylko od roku..) szwy zaczęły puszczać..
oprócz tego, przy zakładaniu rękawicy obcieram kostkami o krawędź ochraniacza wewnątrz rękawicy...

O ile w lecie są super, to jednak zdarzyło mi się w nich nieźle zmarznąć i wozić w plecaku rękawice narciarskie (i parę razy musiałam je zakładać :helpsmilie: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(rzep prawie się przydał do szybkiego upgrade'u luźno latającej klapki zamka do wlewu paliwa w XTku znajomego.. niestety nie chciał współpracować z drugą częścią rzepa więc nawet do recyklingu się nie nadał... )

Tak czy inaczej, czeka mnie kupno nowych. Napewno nie Shima.
just enjoy the ride!
Avatar użytkownika
kurczak
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): N gru 23, 2012 7:00 pm
Lokalizacja: Niepołomice
Wiek: 36
Imię: Kaśka
Motocykl: Honda CBF600S
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez Tiarus » Pt sty 04, 2013 8:21 am

A, czyli mam oczekiwać, że w najbliższym czasie polegnie reszta szwów i czeka mnie wizyta u kaletnika :wacko:
Wychodzi więc, że ogólnie wada tego produktu.

No ja już się pokusiłam o nowe, skuszona ceną i informacją "Half Season" i podszewką microfleece zanabyłam Five Sungirl.

Testów jeszcze nie ma, ale... szału nie wróżę. Pomiędzy palcami, na całej długości (a nie widać tego na zdjęciach) są wycięte na wylot gwiazdki, a protektory to ździebko pianki.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [OPINIA] Rękawice Damskie Shima Modena (S)

Postprzez Vasago » So sty 05, 2013 10:38 am

W ramach pocieszenia - w moich heldach sensato szew na palcu puścił po jakichś 10 godz na motocyklu ;) Podobne historie czytałem o całej kupie różnych modeli wszelkich producentów.
Oczywiście rachunek tradycyjnie w takich sytuacjach stał się niewidzialny, więc skończyło się na tym, że oddałem do punktu szybkich poprawek krawieckich, odpuszczając poszukiwania jakiegoś super fachowca od rękawiczek. Zrobili to w 15 minut i nawet tragicznie nie wygląda.

Obrazek

Najważniejsze, że nie czuję tego na palcu.

A rachunek znalazłem dwa dni później. Był na samym wierzchu :msn-wink:
Vasago
Użytkownik
 
Posty: 35
Dołączył(a): So gru 22, 2012 6:32 pm
Lokalizacja: Zabrze
Wiek: 43


Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości