[OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez koyot » Śr sie 29, 2012 9:04 am

Shoei nie wypuszczał wcześniej kasków z blendą. Zastanawiali się jak i gdzie schować blendę. Wszyscy poza Shoei zwęzili przednią skorupę by zrobić miejsce dla blendy ( mozna powiedzieć wycieli kawałek by zrobić miejsce ). Shoei nie zdecydował sie na taki krok bo to osłabiało skorupę jako całość, tylko jak zobaczysz na kasku taka mała dobudówkę, gdzie blenda jest chowana, tym samym nie naruszał skorupy. Tak w skrócie. Jak dla mnie to są kluczowe informacje a nie głośność sama w sobie, tylko bezpieczeństwo. Poza tym przy prędkościach powyżej 200 nie ma wiekszej różnicy czy Neotec czy XR1000. Tak samo jest głośno i mało komfortowo, choć XR1000 lepiej sprawuje sie pod kontem radzenia sobie z oporami powietrza, ale to kask sportowy.

Jak wybierałem kask i sprzedawca proponował mi S2 powiedziałem - proszę o kaski bez naruszanej skorupy ze względu na blendą. Nieco się zdziwił i przyniósł Shoei i powiedział ze to sa jedyne jakie mogę Panu zaproponować.
Avatar użytkownika
koyot
Użytkownik
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr sie 01, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa ul. Reniferowa
Wiek: 49
Imię: Robert
Motocykl: CBR 1000 rr
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez Miedziany » Śr maja 01, 2013 11:52 am

Witam! ja uważam że cena jest za wysoka tego kasku..i coś nie coś słyszałem że nie spełnia oczekiwań. Ja mam caberg ego , super sprawa dla okularników..pin lock,blenda ,super aerodynamika,cichy..
...............................................................................................................................................................................................................................................................
Avatar użytkownika
Miedziany
Użytkownik
 
Posty: 179
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 10:53 am
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: HONDA CBF 600 NA 07'
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez adam4 » N lip 12, 2015 12:26 pm

Chciałem się podzielić moją opinią na temat tego kasku, tym bardziej, że jest odmienna od tych powyżej.
Przez 5 lat jeździłem w Nolanie N85 i do niego będę się odnosił.
Chciałem kupić Shoei GT-Air, ale nie pasował na moją głowę, a że chciałem coś cichego mój wybór padł na Schubertha S2.
Moim zdaniem jest cichy, dużo cichszy od N85. Nie słyszę dudnienia, a wszystkie odgłosy są na niższym poziomie niż w moim starym kasku. Nie wiem, jak było wcześniej, ale mój kask miał standardowo zamontowany podbródek, w pudełku jest też dodatkowy akcesoryjny podbródek, a raczej chyba przedłużenie fabrycznego. Na razie go nie montowałem - nie widzę potrzeby.
Kask jest wygodny (dla mojego kształtu głowy). Blenda mogłaby być ciemniejsza. Pinlock sprawuje się dobrze.
Dotychczasowe odczucia hałasu były przy zamkniętych otworach wentylacyjnych. Otwarcie górnego daje odczuwalny strumień powietrza na głowie i dość duży hałas. Otwarcie wentylacji na brodzie daje mocny strumień powietrza i huk już od 40-50 km/h.
Wentylacja jest o wiele bardziej wydajna niż w Nolanie. Przy zamkniętych otworach wentylacyjnych w Nolanie jest zupełny bezruch powietrza, natomiast w Schubeth jest odczuwalny delikatny powiew, przynajmniej z otworu na brodzie.
Ogólnie jestem z kasku bardzo zadowolony. Dla zainteresowanych polecam zakup na ebay. Mnie udało się kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.
adam4
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 8:10 am
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Imię: Adam
Motocykl: CBF 1000 ABS - 2006
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez nocny » Pn lip 13, 2015 8:56 pm

Na fc-Moto.de jest duża wyprzedaż tych kasków , Ale jak mniemam są to kasku z ubiegłego sezonu. Obecnie nazwa to S2 sport. Ponoć zmienili dostawcę plastików, bo poprzednie coś nie były ok.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości