[OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez kamoreks » So lip 14, 2012 9:05 am

Witam,

przed wczoraj stałem się posiadaczem kasku S2 w rozmiarze S.

Co do wygody, kask jak dla mnie jest wygodny, i dobrze trzyma się na głowie, widoczność jest bardzo dobra.
Kask nie telepie nawet przy 150 na godzinę w Nekadzie.

Ale zaraz zaraz, te fukcje spełniają również kaski za 500 zł-1000 zł, a my chcieliśmy czegoś więcej, ciszy.
I tu moje ździwienie, po pierwszej jeździe od 50 km/h zaczyna się basowy dzwięk w środku kasku, nie do zniesienia, którego wogóle nie ma ani w Sharku S600 kasku za 430 zł, ani w moim ZEUSIE.

Łapie za instrukcje UWAGA. PRODUCENT zaleca jazdę w szaliku. :bangin: Gdy rzeczywiście zakryjemy, podbródek rękawicą (może mam jeździć z jedną ręką na kierownicy?), nastaje błoga cisza, ale gdy tego nie zrobimy...sami wiecie, bo już napisałem. W necie nie ma opinii tego kasku, ale śmiało mogę stwierdzić, że jest on po prostu tragiczny !! Co z tego, że wygodny, cichy na postoju cichszy od innych o jakieś 30 %, i z blendą oraz przystosowany do odbioru FM itd.?

Więc, jeśli ktoś by chciał go kupić, szczególnie na nakeda! NIE POLECAM. :excl: :excl: :excl:

No, ale zaraz co ja mam teraz zrobić? Kupić szalik? Zatyczki do uszu? Wywalić kask do śmieci? Sprzedać kupić np: S600,S700? :thumbdown:

Zostaje ostatni test z kominiarką, którego zaraz przeprowadzę, ale już czuję, że nastąpi wielka klapa!

O z kominiarką, dodatkowo pojawiły się świsty :) Polecam kask w 100 %.
Ostatnio edytowano So lip 14, 2012 4:00 pm przez kamoreks, łącznie edytowano 2 razy
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez kamoreks » So lip 14, 2012 10:55 am

Proponuje nagłośnić sprawę, tak wogóle. A nowy nabywca, będzie miał to samo.

UWAGA!!!!http://www.revzilla.com/motorcycle/schuberth-s2-helmet

TA SAMA OPINIA CO MOJA!

"
I rode with an S2 yesterday on my Ducati Monster 696 and found that the wind noise was terrible. The monster doesn't protect the rider from wind hardly at all and the turbulent wind hits right at the bottom of the S2 for me creating an endless noise akin to someone blowing across the top of a beer bottle. Very disheartening for what is a really great helmet, I just don't have the right bike for it! I've been wearing the C3 for many years now and will continue to do so for now because it doesn't have this problem on the Monster! If you've got a good windshield on your bike, get this helmet, the fit, air-flow, visibility and comfort are all fantastic and I'm a huge Schuberth fan!

"

KASK NIE NA NAKEDA, jestem załamany.
Ostatnio edytowano Pn lip 16, 2012 12:22 pm przez raphi, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ucywilizowałem wykrzykniki...
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: Schuberth S2 test [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez kamoreks » So lip 14, 2012 10:09 pm

To nie rozmiar, on nie szumi, znaczy się lekko szumi, ale on DUDNI, ja wiem ciężko to zrozumieć, ale tak jest, że przy 120 mamy ostro, mam porównanie z Sharkiem S600, bezpośrednie, w Sharku mamy głosniejszy szum niż w S2, ale nie ma DUDNIENIA, które to jest 2-3 razy głośniejsze niż szum Sharka. PS: Ale na tej stronce są dwa identyczne NEGATYWNE komentarze.
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez rob_kol » Śr lip 25, 2012 3:15 pm

Niestety również kupiłem ten kask, odczucia mam podobne, a że nigdy wcześniej nie jeździłem na motocyklu, to mój boże wielki,
jak ten kask ma być najcichszy, to już nie chciałem myśleć jak głośno jest w innych z niższej półki.

Teraz już wiem ;), że nie jestem sam.
Dudnienia u mnie nie ma. Może dlatego że moja broda i szyja dość dobrze wypełnia dolną część kasku.
Ale szum, powyżej 100km/h odbiera przyjemność z jazdy.
Obrazek
Avatar użytkownika
rob_kol
Użytkownik
 
Posty: 122
Dołączył(a): Pn mar 19, 2012 7:24 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Motocykl: CBF 600 NA
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez Natka » Pt lip 27, 2012 11:31 am

Ok, cofam ofertę, że sprzedaję kask Neotec! Byłam w sklepie, przymierzałam różne marki, od HJC po Sharka oraz Araia
i co się okazało? Że wszystko wydaje mi się teraz jakieś plastikowe (nie mówię, że gorsze!), ale że to nie jest to czego oczekuję... Po dłuższym zastanowieniu i spędzenia kilku godzin w sklepie dotarło do mnie, że zrobię największą głupotę pozbywając się tak rewelacyjnego kasku, więc mój biały Neotec dostaje u mnie dożywocie :excl: :smile:
Natka
 

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez Sarnaon » Pt lip 27, 2012 12:39 pm

No wiesz,Raphi,tak nie mozna. Znowu się dziewucha wkurzy i bedzie dym. :tongue: :devil:
A swoja droga,nie dziwie się Nacie,ze chce go sobie zostawic. Jak się pojezdzi kilka km to kazde ,nawet male pierdoly potrafia doprowadzic do rozpaczy.
Sarnaon
 

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez kamoreks » So lip 28, 2012 7:18 pm

Natka napisał(a):Dlatego ja kupiłam Shoei Neotec, który naprawdę jest najcichszym kaskiem na rynku :thumbsup:
A to, że go sprzedaję, cóż kryzys finansowy :tongue: Mimo wszystko go polecam :excl:


Sprzedawanie nie ma sensu. Powiedzmy, że kupiłaś go za 2000 zł. Sprzedasz w najlepszym wypadku za 1400 zł. Tracisz 600 zł.

Kupisz jakiś inny HJC czy coś za 1100 zł. Zyskujesz w kieszeni 300 zł. Stwierdzisz, że HJC jest 2x gorszy. Sprzedaż za 700 zł.

Zostaniesz z 1000 zł w kieszenii. Stwierdzisz Shoei Neotec! Kurde, musze dołożyć 1000 zł. Czyli na całej zabawie stracisz 1000 zł :P
kamoreks
Użytkownik
 
Posty: 160
Dołączył(a): Pt maja 25, 2012 6:52 am
Lokalizacja: ok. Lodzkie
Wiek: 34
Motocykl: K-125
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez konjo8ds » N lip 29, 2012 7:30 am

raphi napisał(a):Hihihi :lol:
natka-emocje.jpg


:thumbup: :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez Arti » Pt sie 10, 2012 10:16 am

Jako, że jestem użytkownikiem R1 czuję się wywołany do odpowiedzi. Używam go już 2 lata i jest oki. Ale aby uzyskać deklarowany poziom hałasu zainwestowałem w podbródek akcesoryjny Schuberta. Bardzo dobrze razem to działa w moim odczuciu. Szalik był zbędny.
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Schuberth S2 [Najcichszy kask.... na postoju]

Postprzez koyot » Wt sie 21, 2012 8:37 pm

Nie rozumiem, dlaczego jest porównywany S2 do Neotec szczeki ? Sa to nieco inne kaski. Tu chyba porównanie powinno dotyczyć S2 i Questa, skromna uwaga. Szczeki zazwyczaj są nieco głośniejsze ze względu na budowę. Najważniejszym elementem o którym nikt nie wspomniał jest to ze Neotec jako jedyny kas z blendą nie ma, naruszonej konstrukcji skorupy, S2 niestety tak. Dla mnie oznacza to totalną dyskwalifikacje S2. Nie wiem jak tak uznana firma wypuściła w moim mniemaniu taki bubel.
Avatar użytkownika
koyot
Użytkownik
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr sie 01, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa ul. Reniferowa
Wiek: 49
Imię: Robert
Motocykl: CBR 1000 rr
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości