[OPINIA] Kask Shoei Multitec

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[OPINIA] Kask Shoei Multitec

Postprzez marcin » So lip 14, 2012 8:03 pm

O multitecu napisano już wiele, ja go mam od początku sezonu i mogę się z Wami podzielić paroma spostrzeżeniami.
Zalety:
    bogate wyposażenie- w zestawie dostajemy 2 szyby z systemem pinlock (jedna przyciemniana progresywnie lub całkowicie- ja mam tą drugą), kołnierz uszczelniający, podbródek, antyfog w systemie pinlock, worek na kask.
    kask jest dopracowany mechanicznie i solidnie wykonany. Nic nie skrzypi, szczęka pewnie się blokuje a po podniesieniu nie opada nawet po gwałtownym ruchu głową, stopniowe uchylanie szybki działa wyraźnie- spodziewam się że mechanizm jej podnoszenia będzie się tak sprawował jeszcze przez parę ładnych lat. Szybka dobrze przylega do uszczelki, w czasie jazdy nic nie wieje i nie piszczy. Dopracowany mechanizm wymiany szyby- parę sekund i szybka zmieniona.
    mikrowentylacja szyby poprzez jej delikatne uchylenie osobną dźwignią. Tą samą dźwignią można zablokować otwieranie szyby (nie wiem po co jest ta funkcja :) ).
    wydajna wentylacja. Miałem 3 kaski i to jest pierwszy, w którym otwory wentylacyjne nie służą tylko ozdobie, ale faktycznie działają. Po otwarciu szczelin na brodzie i wierzchu kasku czuć powietrze, które wpada do środka.
    w czasie jazdy jest szczelny, nie trzeszczy i na pewno cichszy niż mój stary Caberg. Nie używam kołnierza wyciszającego, bo z nim kask się ciężko zakłada. Podbródek jest jak najbardziej ok i chroni przed podwiewaniem.
    kask w tym malowaniu jest po prostu ładny :) Solidne wykonanie mamy gratis :)
Wady:
    antyfog- tutaj firma się nie popisała. Czytałem sporo negatywnych opinii o antyfogu Shoei i mnie niestety też się trafił bubel. Wada fabryczna polega na nierównym nałożeniu silikonowej uszczelki na obrzeżach antyfoga, przez co nie przylega on szczelnie całą powierzchnią do wizjera. Powoduje to parowanie szyby pod antyfogiem. Poradziłem sobie z tym delikatnie ścinając tą uszczelkę i wyrównując silikonem :) W tej półce cenowej nie powinno mieć to miejsca.
    brakuje mi blendy przeciwsłonecznej którą miałem w starym Cabergu. Wprawdzie mam drugą szybkę, ale wożenie jej jest trochę upierdliwe. Poradziłem sobie z tym w ten sposób, że na górną część przezroczystej szyby nakleiłem folię do przyciemniania szyb samochodowych. Jak na razie daje radę :)
    zapięcie DD. Nie wiem czy można nazwać to wadą. Na początku było ciężko się do niego przyzwyczaić ale teraz jest ok.
Ogólnie kask jest dopracowany i dobrze wykonany. Kupiłem go w UK i z przesyłką kosztował mnie 1500zł. To uczciwa cena. Gdybym miał za niego zapłacić katalogowo 2000zł, to uwzględniając kłopoty z antyfogiem była by to cena trochę wygórowana. Producent zaleca wymianę kasku po 5 latach ale ja mam nadzieję, że pojeżdżę w nim 3x dłużej :) Przynajmniej jest spora szansa, że jeśli się coś zepsuje to będzie można to dokupić. Polecam :)
2424577432.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcin
Użytkownik
 
Posty: 164
Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000A

Re: kask Shoei Multitec

Postprzez Jurek » So lip 14, 2012 8:26 pm

marcin napisał(a):- mikrowentylacja szyby poprzez jej delikatne uchylenie osobną dźwignią. Tą samą dźwignią można zablokować otwieranie szyby (nie wiem po co jest ta funkcja :) ).

marcin napisał(a):- antyfog- tutaj firma się nie popisała. Czytałem sporo negatywnych opinii o antyfogu Shoei i mnie niestety też się trafił bubel. Wada fabryczna polega na nierównym nałożeniu silikonowej uszczelki na obrzeżach antyfoga, przez co nie przylega on szczelnie całą powierzchnią do wizjera. Powoduje to parowanie szyby pod antyfogiem. Poradziłem sobie z tym delikatnie ścinając tą uszczelkę i wyrównując silikonem :) W tej półce cenowej nie powinno mieć to miejsca.

Ta dźwigienka służy tylko do blokowania wizjera a nie jak napisałeś również do uchylania wizjera.Chociaż w awaryjnych sytuacjach da radę otworzyć wizjer bez odblokowania tą dźwigienką.W sumie też nie wiem po co to służy w takim razie.Wentylację na wizjer masz na szczęce.
Co do pinlocka to regulację masz na pinach.One są mimośrodowe i można nimi regulować siłę docisku pinlocka do wizjera.Tylko uwaga robić to można przy zdjętym pinlocku w żadnym wypadku przy założonym pinlocku!Osobiście tak zrobiłem i zjebałem piny :bash: po prostu je ukręciłem.
Jurek
 

Re: kask Shoei Multitec

Postprzez marcin » So lip 14, 2012 8:45 pm

Ta dźwigienka w dolnym położeniu delikatnie uchyla szybkę i pozwala przez to na delikatną wentylację pomimo wlotu na szczęce (jest to szczególnie przydatne przy szybie bez antyfoga- szybciej odparowuje po ruszeniu ze świateł :)), w górnym ją blokuje. W przypadku nierówno nałożonej silikonowej uszczelki na antyfogu regulacja mimośrodowa na pinach nic nie dała. Mała rada- ja swoje piny skleiłem klejem błyskawicznym żeby się nie luzowały :)
Avatar użytkownika
marcin
Użytkownik
 
Posty: 164
Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000A

Re: kask Shoei Multitec

Postprzez Jurek » So lip 14, 2012 8:59 pm

A z tą dźwigienką faktycznie masz rację :thumbsup:
U mnie silikon był równiutko nałożony.Po nałożeniu jakby minimalnie nie dolegał przy samych pinach co chciałem skorygować.W końcu zostawiłem i jest git.Nic nie paruje pod pinlockiem.Nawet z czasem jakby samo zaczęło przylegać do wizjera. :biggrin:
Jurek
 

Re: [OPINIA] Kask Shoei Multitec

Postprzez zoz0l » Wt sie 21, 2012 9:41 pm

używam 2-gi sezon, jestem b.zadowolona,
ale muszę minusa dodać:
pinlock przecina pole widzenia na pół, jak jedziesz pochylony za szybą (motocykla).
Pinlock jest poprostu za nisko, jednym to będzie przeszkadzać, a niektórym nie. Najlepsze pole widzenia, gdy siedzisz prosto patrzysz przed siebie.
SUZUKI DR125 -----> YAMAHA DT125
i
HONDA CBF600SA --> HONDA NC700XDCT

i pamiętaj...każdy dobry uczynek zostanie kiedyś ukarany..
Avatar użytkownika
zoz0l
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): N sty 15, 2012 2:07 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 39
Imię: Ola
Motocykl: NC700XDCT i DT125
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Kask Shoei Multitec

Postprzez Robgold » Wt sie 21, 2012 10:08 pm

Ja używam Multiteca 4 sezon i również mogę go polecić. Ciężko w nim znaleźć wady. Pewnie można by się doczepić paru szczegółów ale są to pomijalne kwestie.
Jedynie życzył bym sobie aby było w nim jeszcze ciszej.
Avatar użytkownika
Robgold
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:24 pm
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Kask Shoei Multitec

Postprzez dzik » Śr sie 22, 2012 6:18 am

zoz0l napisał(a):pinlock przecina pole widzenia na pół, jak jedziesz pochylony za szybą (motocykla).
Pinlock jest poprostu za nisko, jednym to będzie przeszkadzać, a niektórym nie.


ja ostatnio testowałem pożyczony od kolegi inny kask, który również miał nisko pinlocka.
stałem na czerwonym, spojrzałem w górę i pojawiło mi się drugie światło - mózg pomyślał 'jedziemy' szybciej niż informacja która dotarła do niego z oczu brzmiąca 'coś nie halo - drugie czerwone'
prawie na czerwonym ruszyłem spod świateł :wallbash:
nigdy kasku z nisko zamontowanym pinlockiem.
Ostatnio edytowano Śr sie 22, 2012 8:28 am przez dzik, łącznie edytowano 1 raz
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

[OPINIA] Kask Shoei Multitec

Postprzez Glub » Śr sie 22, 2012 8:09 am

Mam multiteczke. Z wad: zapiecie DD to porazka.
Wentylacja imho taka sobie. Poza tym jest ok.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: [OPINIA] Kask Shoei Multitec

Postprzez vanguard_bike » Śr sie 22, 2012 10:36 am

MrGlub napisał(a):Mam multiteczke. Z wad: zapiecie DD to porazka.

Akurat w tym modelu (co moze byc zlego, hmm?), czy to ogolna opinia na temat DD?

Zawsze myslalem, ze to najbezpieczniejsze i wygodne zapiecie.
Avatar użytkownika
vanguard_bike
Użytkownik
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pt kwi 20, 2012 2:06 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 37
Imię: Krzysiek
Motocykl: bedzie 600 :D
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Kask Shoei Multitec

Postprzez czarnes » Śr sie 22, 2012 10:45 am

Producent zaleca wymianę co 5 lat ponieważ materiały z którego zrobiony jest kask po takim mniej więcej czasie tracą swoje właściwości.
Avatar użytkownika
czarnes
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): N sie 12, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Płońsk
Wiek: 44
Imię: Bartek
Motocykl: Yamaha XJ 900 S
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości