SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez markom13 » Pt wrz 14, 2012 9:02 pm

Wakacje minęły bezpowrotnie tego roku,pogoda (przynajmniej u mnie) też już jakoś tak nieletniawa..Poczułem sie wybrany do tablicy ,aby zdać Wam relacje z mojego prywatnego testu dwóch kasków z tytułu tematu.
Jako ,że takowe dwa mam w posiadaniu postaram sie napisać od siebie parę słów.A nóż-widelec sie komuś przyda :tongue:

A więc tak,Shoei Neotec to jest następca Multiteca ,którego właśnie zamieniłem na nowy model.
Z moich spostrzeżeń wynika ,że tak naprawdę dużo się nie różni. Reklamy twierdzą ,że jest dużo cichszy od Multi ,że ma 3 czy 4 (już nie pamiętam) razy wydajniejszą wentylację no i wreszcie ma blendę. Zgodzę się ,że jest cichszy od Multiteca ,ale czy dużo ? Moim zdaniem NIE. Ja bym powiedział,że nieznacznie . Czy jest wydajniejsza wentylacja? Oj Tak. Nawet chyba za bardzo. W chłodniejsze dni bez podbródka jest zimno.Na szcześcię jest on w komplecie i łatwo sie go zakłada/zdejmuje.
Blenda jest cudowna ,nie paruje ,jest czarna ,a nie niebieskawa (jak w Sch.C3) co mi osobiście kompletnie nie pasowało.Niektórzy może wiedzą ,że miałem pare dni Schuberta C3 ,ale udało mi sie go oddać do sklepu i nigdy wiecej.Pisałem gdzieś o tym na forum.Poza tym oczywiście wszystko sie łatwo wypina do prania czy montażu intercomu.
Szyba oczywiście posiada Pinlock ,jak to w Shoei ,działa jak trzeba nic nie paruje.
Bardzo łatwo sie podnosi szczękę do góry ,choć przyzwyczajenie z Multiteca zostało i nie tu szukam guzika co trzeba :wallbash:
Zapięcie w porównaniu do poprzednika zostało zmienione .Nie ma już DD ,jest podobne jak w Schubercie ,ale wydaje mi sie ciut lepsze ,no i na szczęście w przemyślanym miejscu ,a nie na środku "jabłka Adama" .Panowie wiecie o czym mówie.
Mój czarny Neotec zrobił już ze mną parę tysięcy mil i powiem szczerze ,że jak bym wybierał teraz znowu kask to nie kupił bym już czarnego Neoteca. Kupił bym Białego Neoteca :rayof: .Niestety jak ja kupowałem ,jak tylko wyszedł ,nie było białych.A ,że jestem raptus nie chciało mi sie czekać 2 miesiące.

Teraz coś odnośnie HJC.
Bardzo ładny jest ,choć jak zwykle to kwestia gustu. Jest strasznie lekki ,no jak sie bierze go w ręke to czujemy jak by to był dobrej jakości integral.Waży zaledwie 1430g. (jesli sie nie pomyliłem)
Pinlock wygląda jak z Shoeia ,działa też podobnie. Żadnych zastrzeżeń. Pasek jest wygodny ,choc nie tak jak w Shoeiu.Wyściółka jest zrobiona z Coolmaxu ,ale wygląda jak z tańszego modelu.Na szczęście tylko tak wygląda.Jest wypinana w całości. No i chyba jak dla mnie plusy sie kończą.
Jest głośny ,wieje w nim jak by ktoś okien nie pozamykał i nie jest tak wygodny jak Shoei. Jak dla mnie to jest największa wada. Ja nie lubie jak mi świszcze/gwiżdze ,poza tym lubie już komfort podróżowania ,to chyba starość sie nazywa ;)
Porównanie oczywiście przebiegło na tym samym motocyklu,na tej samej trasie i w taką samą pogodę.Bym powiedział ,że prawie w tym samym czasie :msn-wink:

Zdjęć oczywiście nie wklejałem ,bo jest tego w sieci miliony. R-PHA MAXa też mam czarnego :lol:

Nie wiem czy komuś pomogłem ,może choć trochę nakierowałem :cheers:

p.s.
Oczywiście to są moje osobiste odczucia i nie ponoszę odpowiedzialności za zły dobór kasku .

p.s.2
Jak ktoś nie ma na Neoteca i nie zależy mu na blendzie polecam Multiteca.Żeby nie ona nigdy bym nie sprzedał Multi.On jest zaje...piiiiii... Choć ja lubie testować :rayof:

p.s.3
Ja lubię szczękowce i dobrze mi z tym.
Avatar użytkownika
markom13
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 07, 2011 4:26 pm
Lokalizacja: Mazury, UK
Wiek: 45
Motocykl: CBF1000FA-C
W siodle: <100 kkm

Odp: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez trampek » Pt wrz 14, 2012 9:24 pm

Ostatnio wlasnie mialem okazje pomacac HJC. Wysciolka w porownaniu do mojego C3 wieje tanizna. Odsuwanie blendy na czubku glowy-wg mnie jakas porazka. Jakos tak wszystkie odglosy ktore wydaje ten kask przy otwieraniu, zamykaniu itd nie wzbudzaja mojego zaufania co do jakosci. Generalnie...nie powalil mnie. Chociaz trzebaby pojezdzic. Zeby nie bylo-milosnikiem C3 tez nie jestem ;) Glosny jest jak nie wiem. Hmm a moze to CBFa jest po prostu glosna ?
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez konjo8ds » So wrz 15, 2012 6:09 am

markom13, a czy jeździłeś w HJC podczas deszczu? jak się wtedy zachowywał? woda Ci do środka przypadkiem nie leciała?
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez markom13 » So wrz 15, 2012 9:29 am

No jezdzilem w deszczu ,ale nic nie czulem ,ze mi kapie ;)
Wlasnie ,Trampek,przypomniales mi. Zapomnialem napisac o blendzie ,tzn.o jej mechanizmie. Moim zdaniem porazka.Opuszcza sie ja w miare normalnie ,ale podnoszenie to jakis kosmos,jeden guzik ,ktory po nacisnieciu podciaga blende na jakiejs sprezynie.Ciekawe jak to bedzie dzialalo po roku czy dwoch :kwasny:
Avatar użytkownika
markom13
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 07, 2011 4:26 pm
Lokalizacja: Mazury, UK
Wiek: 45
Motocykl: CBF1000FA-C
W siodle: <100 kkm

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez Natka » So wrz 15, 2012 11:48 am

Co do blendy, powiem Wam, że to kwestia przyzwyczajenia. Miałam HJC model IS-16 przez 2,5 roku i po niedługim czasie odruchowo korzystałam z blendy. Mechanizm działał wyśmienicie, ani razu nie miałam z nim problemu i nic się nie psuło.
Po dłuższym czasie użytkowania, nawet doszłam do wniosku, że ten, kto wpadł na montaż blendy w tym miejscu i sposób korzystania z niej, był naprawdę genialny :thumbsup:
Natka
 

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez konjo8ds » So wrz 15, 2012 11:49 am

kurczę, to ja mam jakiś felerny egzemplarz chyba. jak zacznie deszcz padać, to mi woda napiernicza z każdej strony. reklamowałem to to. niby wyregulowali, ale dalej to samo. wydaje mi się, że w hjc r-pha max kiepskie uszczelki są zastosowane. jak porównywałem z schubim c3, to tam przylegały fajnie do szybki. wogóle jakieś takie bardziej miękkie się wydawały.
nic to. muszę jeszcze raz reklamować chyba :kwasny:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez markom13 » So wrz 15, 2012 1:26 pm

A propos reklamacji.
Jesli ktoś ma Shoei Neotec i ma wrażenie ,że jest za głośny to zapraszam do sklepu gdzie go kupiliście i reklamujcie.
Shoei nie nagłośnił tego ,ale w niektórych modelach jest wadliwa płytka we wlocie wentylacji na górze kasku.Nie przylega dokładnie po zamknięciu. Bezpłatnie to wymienią . Sam po zakupię reklamowałem ,nie wiedząc o takiej akcji serwisowej. Ale miły Pan w sklepie usmiechnął się i wytłumaczył co i jak. Za 3 dni miałem wszystko wymienione.
Avatar użytkownika
markom13
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 07, 2011 4:26 pm
Lokalizacja: Mazury, UK
Wiek: 45
Motocykl: CBF1000FA-C
W siodle: <100 kkm

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez mossberg » Wt wrz 18, 2012 10:26 pm

markom13 napisał(a):(...)
Zapięcie w porównaniu do poprzednika zostało zmienione .Nie ma już DD ,jest podobne jak w Schubercie ,ale wydaje mi sie ciut lepsze ,no i na szczęście w przemyślanym miejscu ,a nie na środku "jabłka Adama" .Panowie wiecie o czym mówie(...)

ha!
Ja dokładnie z tego powodu pozbyłem się Neotec-a!
Kask rewelacyjny ale zapięcie tak mi się wbijało w "jabłko adama", że nie dało się jeździć.
W Schuberth-cie C3 za to jak dla mnie jest idealnie! Dodatkowo pod zapięciem jest jeszcze wyściółka zapinana na rzepa.
Avatar użytkownika
mossberg
Użytkownik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2012 3:53 pm
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: sprzedany
W siodle: <100 kkm

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez markom13 » Śr wrz 19, 2012 11:38 am

Jesteś pierwszą osobą ,która narzeka na zapięcie Shoeia,a nie na C3. Nawet w sklepie sprzedawca wymienił mi Schuberta ,bo wiedział o co chodzi i twierdził ,że 3 osoby na 10 przymierzając sie do C3 odmawia ,gdyż przeszkadza im zapięcie. Mnie poprostu uwierało i nic nie pomagała ta gąbeczka na rzepa. W Neotecu zapięcie jest przecież z boku ,a nie na środku ... co Cię mogło uwierać ? :eek:
Ale w sumie każdy człowiek ma inną budowę ciała ,że tak sie wyraże.

p.s.
Ja i tak wolałbym zapięcie DD ,jak w starym Multitecu :thumbsup:
Avatar użytkownika
markom13
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 07, 2011 4:26 pm
Lokalizacja: Mazury, UK
Wiek: 45
Motocykl: CBF1000FA-C
W siodle: <100 kkm

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez mossberg » Śr wrz 19, 2012 2:06 pm

Z boku?!?
U mnie wychodziło centralnie po środku - do tego te materiałowe podszycia były za krótkie łącznie z ~5cm.
Próbowałem przesuwać zapięcie ale regulowana jest tylko jedna strona.
Sprawdzałem nawet w sklepie czy w innych kaskach jest tak samo i niestety Neotec mnie upijał :-(
Zły byłem bo jednak Schuberth C3 jest, powiedzmy to szczerze, gorszym kaskiem(sporo pisałem na ten temat na ogólnopolskim forum motocyklistów: http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... try1969951)

Co do zapięcia to Neotec produkowany na rynek amerykański i posiadający certyfikat DOT ma właśnie takie stare dobre zapięcie typu DD. Co ciekawe, czytałem na jednym z for w USA, że oni nam zazdroszczą naszych zatrzaskowych zapięć :-)
Avatar użytkownika
mossberg
Użytkownik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2012 3:53 pm
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: sprzedany
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości