SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez 4kowal » Pt paź 19, 2012 12:14 pm

Schuberth C3 pro - Motosapiens.pl
http://www.youtube.com/watch?v=t782mw53ibE
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez Vader » N paź 28, 2012 7:14 pm

pet3r napisał(a):na razie nie planuję wymiany, chciałem szukać czegoś w okolicach Świąt, pewnie będą promocje :) R-PHA MAXa mam za 1500 zł to na Shoeia też pewnie będzie promocja, ale dzięki za ofertę, będę pamiętał o Tobie :)



Witam, jestem świeżo po zakupie Shoei Multitec Black Matt za 1300zł :clap: , podstawowa cena to 1959zł :bored:

Polecam Honda Dos Toros w Tychach, gdzie przez 2 dni były teraz wyprzedaże i znacząco na tym skorzystałem ;)

Pozdrawiam
-+- Vader -+-
HONDA CBF 600SA
Avatar użytkownika
Vader
Użytkownik
 
Posty: 138
Dołączył(a): N paź 28, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry - Katowice
Wiek: 48
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF 600SA - 2012
W siodle: <100 kkm

Re: SHOEI NEOTEC vs HJC R-PHA MAX

Postprzez Stafford » Pt gru 28, 2012 6:12 pm

To i ja coś skrobne.
Poprzednie 20 tyś km zrobiłem w integralnym Schubercie S1 Pro (wcześniej szczękowy Airoh sv55). Jeździło się super
poza tym, że - blenda od nowości pomazana była jakimś tandetnym antyfogiem do tego stopnia, że nie dało się jej praktycznie używać. Gdy podjechałem z tym problemem do Motoakcesoriów w Markach gdzie kask kupiłem proponowali, że wyślą do serwisu do Niemiec (ok 2 -3 tygodnie) bez możliwości wypożyczenia kasku na zamianę. Inne wady tego kasku to zapięcie DD (dla mnie wada) i to że jest wielki i brzydki.
Stęskniłem się za komfortem szczękowca i kupiłem Neoteca. Porównując z S1 Pro nie jest on wcale głośniejszy co dla szczękowca jest dużym plusem. Jest jedna różnica - Neotec wycisza wszystko równo a Schubert wyciszał głównie wiatr a silnik było słychać dosyć wyraźnie - co bardziej mi odpowiadało (szczególnie jak jeszcze jeździłem VTX-em:)).
Kolejna różnica mdz Schubertem a Shoei to, że w Niemcu mechanizmy pracują lepiej - po prostu dokładniej. Fajnym patentem w S1 Pro jest możliwość uchylenia szyby, która blokuje się na 2mm szczelinę a przy 100- 120 km/h pęd powietrza sam ją domyka (ciekawe czy w C3 jest podobnie?).
Reasumując jestem zadowolony z kupna ale myślę, że szubi, którego początkowo planowałem sprzedać, zostanie na latanki wokół komina a szoj będzie jeździł głównie w dalsze trasy.
Stafford
Użytkownik
 
Posty: 88
Dołączył(a): So maja 21, 2011 6:37 am
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Motocykl: Obecnie brak :(

Poprzednia strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości