[PYTANIE] Kask Szczękowy opinie użytkowników

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Bosman78 » Pn sty 21, 2013 10:14 am

ja miałem duży dylemat bo w sklepie był tylko rozmiar XL oraz L, XL była leciutko luźna L-leży jak stary dobrze spasowany kask zastanawiałem się jakby leżała M-ka? zawsze wydało mi się, iż nowy kask powinen być lekko ciasny? Zdecydowałem się na Lke biorąc pod uwagę, iż stara donica miala rozmiar XL
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez dzik » Pn sty 21, 2013 10:18 am

ja mam L - przez pół roku nic się nie poluzowało.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Bosman78 » Pn sty 21, 2013 3:42 pm

co do bezpieczeństwa szczękowców vs. integrale hmmm szukałem informacji w necie, ale jakoś nie tafilem na konkretne zestawienia, porówniania więc powiem tak, szczękowce mają mimo wszystko bardziej zabudowaną twarz (obudowane poliki) niż jet-y. W przypadku gleby hmmm wszystko zależy od jej dramatyzmu, ale jeśli gleba jest tej siły, iż łamie szczękę „szczękowca” i masakruje szczekę motocyklisty to różnica w porównaniu z integralem będzie taka, iż gorzej bedzie się wylgądało w...... trumnie :-)
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez yossarian » Pn sty 21, 2013 4:03 pm

Normy dla szczękowców i integrali są takie same, i obejmują równiez uderzenia w szczękę. Róznica jest taka że szczękowiec zachęca do jazdy ze szczęką w górze ;-).
Czytałem kiedyś że któryś producent szczękowców chwalił sie tym że jego kask spełnia normy dla jet-ów z podniesioną szczęką. O, znalazłem, Nolan się chwali że jego kaski mają "omologazione open face".
yossarian
Użytkownik
 
Posty: 92
Dołączył(a): So cze 16, 2012 9:47 pm
Lokalizacja: Kończyce pod Krakowem
Wiek: 41
Imię: Jasiek
Motocykl: CBF600N
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Przemkry » Pn sty 21, 2013 5:08 pm

Ja mam porównanie tylko 2 kasków Shoei. Mam Multiteka a na kursie jeździłem w Qeście.
Jeśli chodzi o zalety szczękowca to już wymieniane tu możliwość otwarcia szczęki, dobra wentylacja, cisza w środku (w porównaniu z innymi), wygodny i dobrze wykonany.
W queście było ciszej i tak samo wygodnie. Zakładanie kasku w moim przypadku (noszę okulary) jest łatwiejsze w przypadku szczękowego niż integrala. Jeden minus to wydaje mi się że szczękowiec jest trochę za ciężki... Przynajmniej cięższy niż integral...
...nadzieja umiera ostatnia...



Obrazek
Avatar użytkownika
Przemkry
Maniak
 
Posty: 1085
Dołączył(a): So gru 01, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Ożarów Maz/Duchnice, Warszawa
Wiek: 45
Imię: Przemek
Motocykl: R 1200 GS
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Polbaj » Pn sty 21, 2013 9:40 pm

Kod: Zaznacz cały
jeśli gleba jest tej siły, iż łamie szczękę „szczękowca” i masakruje szczękę motocyklisty

To teraz wyobraźmy sobie co robi z szyjnym odcinkiem kręgosłupa na który przenosi się ta siła ......
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Bosman78 » Wt sty 22, 2013 6:55 am

właśnie o to chodzi, że jeśli uderzenie jest tak silne to dojdzie do uszkodzenia kręgów szyjnych i przerwania rdzenia kreęgowego i nie ma znaczenia czy ma się na głowie integrala, szczękowca, czy jet-a
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez rupert » Wt sty 22, 2013 8:50 am

Bosman78 napisał(a):właśnie o to chodzi, że jeśli uderzenie jest tak silne to dojdzie do uszkodzenia kręgów szyjnych i przerwania rdzenia kreęgowego i nie ma znaczenia czy ma się na głowie integrala, szczękowca, czy jet-a

O to chodzi. Ja się nie sugeruję gwiazdkami zderzeniowymi kasku. Kask ma mnie ochronić przed mniejszymi bądź większymi uderzeniami, z ciężarówką nie mam zamiaru się spotykać, a jeżeli to już lepiej bez helmeta :bag:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Bosman78 » Wt sty 22, 2013 8:57 am

no i zapewne chroni do pewnego momentu, jeden lepiej drugi gorzej powyżej pewnego pułapu już nie ma większego znaczenia co ma sie na głowie
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Bosman78 » N mar 03, 2013 10:06 am

Wczoraj pierwszy raz wypróbowałem swojego CABERGa DUKE.
:thumbsup:
Bardzo mi leży ten typ kasku.
+ podnoszona szczenna to jest to bez problemu na stacjach benzynowych zakupach, nie krępuje rąk
+ Pinlock- działa dość dobrze wcześniej nie miałem w kasku i na światłach musiałem uchylać szybkę bo miałem mleko przed oczyma, pinlock nie eliminuje w 100% zjawiska ale ogranicza je do tego stopnia, iż nie trzeba uchylać szybki podczas postoju.
+ opuszczana blenda- (też wcześniej nie miałem) rewelka bardzo praktyczne ustrojstwo.
+ Głośność- cóż nie mam wielkie porównania, ale jest podobna do mojego byłego integrala z średnio-niskiej półki
Jedyną kwestią, która może być lekko uciążliwa to Waga.
Ja miałem kask z termoplastu więc różnica nie jest aż tak znaczna, ale jeśli ktoś ma skorupę kompozytową to może ją poczuć.
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości