[PYTANIE] Kask Szczękowy opinie użytkowników

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Turos » N sty 20, 2013 9:45 pm

kurde z tą głośnością to wszyscy narzekają, nieważne od modelu. Czy w ogóle jest coś takiego jak cichy kask? Chyba taki tylko szczelnie zamknięty (jak taki ze skafandra kosmicznego), czy w takim razie jest sens pisać, że jest głośny, skoro każdy kask ma taką wadę :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Aruch » N sty 20, 2013 9:54 pm

niby racja, ale jak ktoś potrzebuje opinii, to ją wyraziłem. Jakbym miał teraz wybierać - wziołbym integralny.
chyba najlepsza opcją byłoby przejechać się w pożyczonym kasku - tak dla porównania.
Aruch
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sty 20, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: CBF600S
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez rupert » N sty 20, 2013 10:21 pm

Szczęka! Tylko szczęka. Mam teraz integrala, dałem się skusić i brakuje podnoszonej szczęki, lato w mieście masakra, poza na wolnych przelotach też
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Polbaj » N sty 20, 2013 11:01 pm

Aruch napisał(a):witam.
Duzego porównania nie mam ale..
Moim pierwszym kaskiem jest Caberg Rhyno. Ogólnie - spoko. Niestety ma dwie wady:
- głosny. zastanawiam się czy nie jezdzić w stoperach, ale chyba dla bezpieczeństwa sie nie zdecyduje.. Raz miałem okazję przejechać się w porządnym integralnym - było nieporównywalnie lepiej (niestety nie pamiętam modelu - coś z AGV).
- problemy z wentylacją - miał poprawiane ręcznie knały dolotowe - parowała szybka. Teraz przy wiekszych prędkościach (>150) czyś lekki ruch powietrza na rzęsach :)


Jeździć, i to jak najczęściej, bo hałas jest ogromny i to niezależnie od kasku. Podaje link do artykułu, który właśnie o tym jest.

http://www.motogen.pl/Jazda-motocyklem,-a-utrata-sluchu,5260.html

ps. przepraszam, za OfT ale trzeba uświadamiać.....
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Odp: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez raphi » Pn sty 21, 2013 6:13 am

Są po prostu głośne i bardzo głośne. Cichych kasków nie ma. Ciche są korki do uszu :-)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Bosman78 » Pn sty 21, 2013 7:30 am

Ja mam sprawdzona niemieckei zatyczki do uszu super działają bo słychać tylko mruczenie silnika, klaksony oraz pogotowie/policję/straż.... polecam
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez PeterS » Pn sty 21, 2013 8:00 am

Mam/ miałem Airoha sv55 (~~30 kkm) i Multiteca (~~600 km). Różnica między nimi jest IMHO niewielka, poza ładniejszym wykończeniem wnętrza w Multi, (co dobrze chyba wpływa na psychę) i różnicą ca. 1000 zł w cenie (co źle chyba wpływa na kieszeń ;) ) Waga, wyważenie, aerodynamika - podobnie, Multi jest tylko nieznacznie cichszy od sv55 ale ma za to syfiaste dla mnie zapięcie - DD. Acha, na B12S z oryginalną szybą w sv55 wieje od dołu, dośc uciązliwie. Z tym, że w B12 siedzi sie,o ile dobrze pamiętam, bardziej głową do przodu
Nie wiadomo jak zachowa sie szczęka w razie W, na forum.motocyklistow gośc podający się za ratownika medycznego pisał, że po tym co kiedyś zobaczył, już nigdy nie założy na moto szczękowca. Nie pisał co zobaczył. Ja, po inf. o awaryjnym lądowaniu Boeinga w Warszawie, już zawsze będę chodził na wczasy piechotą ;) ;)
Bell M4R, okrzyknięty swego czasu megacichym (http://www.motogen.pl/Bell-M4R-drogowy-ideal2,7827.html) jest mniejszy od nich i zdecydowanie lżejszy, ale na CBFie różnica w głośności, choć jest wyczuwalna, to jednak jakoś nie poraża na korzyść integrala. Na nakedzie w zasadzie wszystkie ww. są znośnie ciche, słychać tylko nieuciążliwy świst wiatru. M4R jest w takich warunkach rzeczywiście najcichszy, (pewnie też przez to, że jest mniejszy) przy zamkniętych wlotach pełny komfort, nawet >120 km/h.
Tak się w efekcie złożyło, że w garażu leżą:
- Caberg Insider (jet) - na krótkie lightowe trasy przy upałach,
- SV55 na nie za dalekie trasy, przy wysokich temp., z koniecznością komunikowania się z otoczeniem,
- Bell M4R na dłuższe trasy i kiedy jest chłodniej (jest b. dopasowany - nawet trochę "za bardzo" i nie ma "przedmuchów").
Nie poznałem jeszcze Qwesta (może będzie okazja), ale gdybym teraz miał kupić 1 kask do wszystkiego, to byłby to Sv55, a przy większej $ - Neotec. Nie wiem jak z komfortem w Szubrawcu C3 - ja go nie odczułem, chodząc w nim ~~40 min. po sklepie (uciskanie z boku głowy), więc na tym przygoda sie skonczyła, choć byłem napalony jak szczerbaty na sucharki. Chyba nie na mnie chełmy niemieckie; shoei przypasował z marszu i ten (Multi) kupiłem.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez dzik » Pn sty 21, 2013 8:04 am

Bosman78 napisał(a):Właśnie go nabyłem bardzo mi się podoba


gratuluję zakupu :thumbsup:

generalnie przychylam się do tego co na jego temat napisał Polbaj - reasumując, w miarę porządny kask za rozsądne pieniądze.

a tak się prezentuję na moim moto - zdjęcie z przejażdżki na początku stycznia :tongue:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez Polbaj » Pn sty 21, 2013 9:53 am

Dużo ludzi się obawia szczękowców ze względu na bezpieczeństwo, ale przecież każdy kask może być niebezpieczny jeśli jest źle dopasowany. Starzy wyjadacze jednego śladu wiedzą jak dopasować puszkę na głowę. Młodzi adepci mogą mieć z tym problem ( ja miałem), i chyba trzeba wyciągnąć do nich pomocnego linka ;)

Jak dopasować kask:
http://www.youtube.com/watch?v=F8v4qzB5HLY
http://www.youtube.com/watch?v=JNdec2xhVJk

Ja pamiętam, że przy kupnie swojego bardzo długo sprawdzałem wszystkie możliwości ruchu kasku na mojej głowie. W tym miejscu rodzi się pytanie gdzie kupić w realnym sklepie czy w necie. Ja kupiłem w necie, bo był tańszy, ale zanim to zrobiłem przymierzałem identyczny model i rozmiar w rzeczywistym sklepie. Uznałem, że różnice w wykonaniu poszczególnych egzemplarzy kasku w wypadku dobrej firmy nie powinny być zauważalne. I miałem rację :)
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Postprzez dzik » Pn sty 21, 2013 9:58 am

Polbaj napisał(a):przy kupnie swojego bardzo długo sprawdzałem wszystkie możliwości ruchu kasku na mojej głowie


nie widzę innej możliwości.
na mojej głowie Duke leżał o wiele wygodniej niż o wiele wyższe modele innych producentów.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości