Switch to full style
Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.

Regulamin działu

W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.
Odpowiedz

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Pn sty 21, 2013 10:14 am

ja miałem duży dylemat bo w sklepie był tylko rozmiar XL oraz L, XL była leciutko luźna L-leży jak stary dobrze spasowany kask zastanawiałem się jakby leżała M-ka? zawsze wydało mi się, iż nowy kask powinen być lekko ciasny? Zdecydowałem się na Lke biorąc pod uwagę, iż stara donica miala rozmiar XL

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Pn sty 21, 2013 10:18 am

ja mam L - przez pół roku nic się nie poluzowało.

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Pn sty 21, 2013 3:42 pm

co do bezpieczeństwa szczękowców vs. integrale hmmm szukałem informacji w necie, ale jakoś nie tafilem na konkretne zestawienia, porówniania więc powiem tak, szczękowce mają mimo wszystko bardziej zabudowaną twarz (obudowane poliki) niż jet-y. W przypadku gleby hmmm wszystko zależy od jej dramatyzmu, ale jeśli gleba jest tej siły, iż łamie szczękę „szczękowca” i masakruje szczekę motocyklisty to różnica w porównaniu z integralem będzie taka, iż gorzej bedzie się wylgądało w...... trumnie :-)

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Pn sty 21, 2013 4:03 pm

Normy dla szczękowców i integrali są takie same, i obejmują równiez uderzenia w szczękę. Róznica jest taka że szczękowiec zachęca do jazdy ze szczęką w górze ;-).
Czytałem kiedyś że któryś producent szczękowców chwalił sie tym że jego kask spełnia normy dla jet-ów z podniesioną szczęką. O, znalazłem, Nolan się chwali że jego kaski mają "omologazione open face".

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Pn sty 21, 2013 5:08 pm

Ja mam porównanie tylko 2 kasków Shoei. Mam Multiteka a na kursie jeździłem w Qeście.
Jeśli chodzi o zalety szczękowca to już wymieniane tu możliwość otwarcia szczęki, dobra wentylacja, cisza w środku (w porównaniu z innymi), wygodny i dobrze wykonany.
W queście było ciszej i tak samo wygodnie. Zakładanie kasku w moim przypadku (noszę okulary) jest łatwiejsze w przypadku szczękowego niż integrala. Jeden minus to wydaje mi się że szczękowiec jest trochę za ciężki... Przynajmniej cięższy niż integral...

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Pn sty 21, 2013 9:40 pm

Kod:
jeśli gleba jest tej siły, iż łamie szczękę „szczękowca” i masakruje szczękę motocyklisty

To teraz wyobraźmy sobie co robi z szyjnym odcinkiem kręgosłupa na który przenosi się ta siła ......

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Wt sty 22, 2013 6:55 am

właśnie o to chodzi, że jeśli uderzenie jest tak silne to dojdzie do uszkodzenia kręgów szyjnych i przerwania rdzenia kreęgowego i nie ma znaczenia czy ma się na głowie integrala, szczękowca, czy jet-a

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Wt sty 22, 2013 8:50 am

Bosman78 napisał(a):właśnie o to chodzi, że jeśli uderzenie jest tak silne to dojdzie do uszkodzenia kręgów szyjnych i przerwania rdzenia kreęgowego i nie ma znaczenia czy ma się na głowie integrala, szczękowca, czy jet-a

O to chodzi. Ja się nie sugeruję gwiazdkami zderzeniowymi kasku. Kask ma mnie ochronić przed mniejszymi bądź większymi uderzeniami, z ciężarówką nie mam zamiaru się spotykać, a jeżeli to już lepiej bez helmeta :bag:

Re: Kask Szczękowy opinie użytkowników

Wt sty 22, 2013 8:57 am

no i zapewne chroni do pewnego momentu, jeden lepiej drugi gorzej powyżej pewnego pułapu już nie ma większego znaczenia co ma sie na głowie

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy opinie użytkowników

N mar 03, 2013 10:06 am

Wczoraj pierwszy raz wypróbowałem swojego CABERGa DUKE.
:thumbsup:
Bardzo mi leży ten typ kasku.
+ podnoszona szczenna to jest to bez problemu na stacjach benzynowych zakupach, nie krępuje rąk
+ Pinlock- działa dość dobrze wcześniej nie miałem w kasku i na światłach musiałem uchylać szybkę bo miałem mleko przed oczyma, pinlock nie eliminuje w 100% zjawiska ale ogranicza je do tego stopnia, iż nie trzeba uchylać szybki podczas postoju.
+ opuszczana blenda- (też wcześniej nie miałem) rewelka bardzo praktyczne ustrojstwo.
+ Głośność- cóż nie mam wielkie porównania, ale jest podobna do mojego byłego integrala z średnio-niskiej półki
Jedyną kwestią, która może być lekko uciążliwa to Waga.
Ja miałem kask z termoplastu więc różnica nie jest aż tak znaczna, ale jeśli ktoś ma skorupę kompozytową to może ją poczuć.
Odpowiedz