[PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez Malenstfo » N lut 17, 2013 3:16 pm

konjo8ds napisał(a):Shoei wypuszcza w tym roku nowy garnek integralny z blendą. Ma kosztowac coś pod 2 klocki i mieć wypinane wkładki specjalnie dla okularników.
Seria zowie się GT-Air. Będzie dostępna od marca. Może warto zaczekać?

http://www.shoei-europe.pl/kaski/aktual ... t-air.html


Ty weź się stuknij - jakbym kask kupił za 2 klocki to następnego dnia moja by mi walizki wystawiła przed drzwi... Z drugiej strony trochę biżuterii pozwoliłem kupić ostatnio i nie marudziłem :) - więc dla równowagi ja za kaskiem się rozglądam ale takim za 900-1500 zł by nie przeginać :)
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez konjo8ds » N lut 17, 2013 3:49 pm

:lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5339
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez jackob » Pn lut 18, 2013 8:53 am

Ja mam neoteca,niewiele nim zrobiłem bo około 200km więc i test taki sobie ale jedno wiem na pewno:Gdybym miał nakeda to cisza kompletna by nastała.Ale nasze szyby mają to do siebie,że walą pędem powietrza prosto w kask i już tak cicho nie jest.Gdy staje na podnóżkach-cisza,gdy chowam się całkiem za szybę-cisza,gdy jadę w pozycji standard-szum :kwasny:
Mam szybę w górnej pozycji i spróbuję ją obniżyć,może będzie lepiej.
A pinlock to jakieś czary jak dla mnie. Jeździłem w chłodne dni i stwierdziłem,że w strefie pinlocka zero parowania a poza nią para aż się skraplała na szybie.Jestem w szoku bo nie sądziłem że to aż tak fajnie działa :clap:
Na początku sezonu planuję dokupić interkom Midlanda BT Next i dam znać jak się sprawuje z tym kaskiem.
Avatar użytkownika
jackob
Użytkownik
 
Posty: 107
Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 7:54 am
Lokalizacja: Warszawa,Pułtusk
Wiek: 45
Imię: Jakub
Motocykl: CBF 600SA 06r
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez Szczepi » Wt lut 26, 2013 7:22 am

A jak jest z CB czy jest to skomplikowana operacja by do interkomu dołączyć jakieś radio czy może są urządzenia z wbudowanymi modułami??
Szczepi
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 11:44 am
Lokalizacja: Wiskitki
Imię: Piotr
Motocykl: SHLM04 WFM CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez kris » Wt lut 26, 2013 9:44 am

najprościej to jest zakupienie sobie czegoś takiego:
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/krotk ... d,684.html
do tego dołączasz:
CB np. takie bądź lepsze:
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/radio ... d,168.html
ja używam takiego:
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/krotk ... d,506.html
tyle, że jest to radiotelefon do porozumiewania się pomiędzy pasażerem a kierowcą nie obsługuje pasma CB
do tego zapewne jakąś antenkę do moto dla zwiększenia zasięgu no i jakoś rozwiązać podłączenie zasilania bo na wbudowanym akumulatorze za długo sie nie pogada.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez Szczepi » So mar 02, 2013 11:27 pm

Bardzo ciekawe rozwiązanie, Dziękuję.
Szczepi
Użytkownik
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 11:44 am
Lokalizacja: Wiskitki
Imię: Piotr
Motocykl: SHLM04 WFM CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez Bosman78 » N mar 03, 2013 10:00 am

Polecam Caberg- DUKE.
Mnie udało się go wyhaczyć w promocji w moto akcesoriach za 640 PLN normalnie coś około 800 PLN.
Wczoraj pierwszy raz w nim śmigałem i jestem zadowolony.
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez Polbaj » Wt kwi 16, 2013 6:49 pm

Ja również polecam Duka :) Ma w podpince miejsce na słuchawki, bo Caberg ma dla niego akcesoryjny zestaw bluetooth, więc z wklejeniem zestawu nie powinno być problemów. Znajdź swój rozmiar w sklepie i kup na Allegro .Duka można tam nabyć już za 600zł + przesyłka. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony z tego garnka.
Ja mam na oku jeszcze jeden kaska LS2 FF370. Przymierzałem go na Motobazarze i tak jak Duke mam wnęki na uszy, dla mnie jest równie wygodny. Nie wiem jak z głośnością, ale cena była rewelacyjna, 340 zł :P Wykonanie też było ok.
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez Malenstfo » Wt kwi 16, 2013 7:27 pm

Polbaj napisał(a):.
Ja mam na oku jeszcze jeden kaska LS2 FF370. Przymierzałem go na Motobazarze i tak jak Duke mam wnęki na uszy, dla mnie jest równie wygodny. Nie wiem jak z głośnością, ale cena była rewelacyjna, 340 zł :P Wykonanie też było ok.


LS2 są dość głośne. To w zasadzie jedyna ich poważna wada. Poza tym w tej cenie nie znajdziesz lepszych kasków. Ja mialem LS2 shoguna - i przejeździłem w nim cały poprzedni sezon - po mieście jeździłem bez stoperów a w trasie koniecznie ze stoperami i nie było tak źle. Teraz trochę żałuję że go sprzedałem bo mogłem mieć zapasowy w miarę dobry kask.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask Szczękowy pod intercom

Postprzez 4kowal » Wt kwi 16, 2013 9:37 pm

jackob napisał(a):Ja mam neoteca,niewiele nim zrobiłem bo około 200km więc i test taki sobie ale jedno wiem na pewno:Gdybym miał nakeda to cisza kompletna by nastała.Ale nasze szyby mają to do siebie,że walą pędem powietrza prosto w kask i już tak cicho nie jest.Gdy staje na podnóżkach-cisza,gdy chowam się całkiem za szybę-cisza,gdy jadę w pozycji standard-szum :kwasny:
Mam szybę w górnej pozycji i spróbuję ją obniżyć,może będzie lepiej.
A pinlock to jakieś czary jak dla mnie. Jeździłem w chłodne dni i stwierdziłem,że w strefie pinlocka zero parowania a poza nią para aż się skraplała na szybie.Jestem w szoku bo nie sądziłem że to aż tak fajnie działa :clap:
Na początku sezonu planuję dokupić interkom Midlanda BT Next i dam znać jak się sprawuje z tym kaskiem.

Mam identyczne odczucia co do Schubertha C3 (bez pro). Na kanapie hałas, na podnóżkach błoga cisza.
Midlanda też mam. Moi rozmówcy nie wiedzą, że jadę moto. Myślą, że siedzę w domu. Wycinanie hałasu działa wyśmienicie. Wydaje mi się, że Midland stosuje w Next mikrofon różnicowy. Gorzej jest w drugą stronę. Przy prędkościach ponad 110km/h szum powietrza na CBF600S jest tak duży, że trzeba się wsłuchiwać co rozmówca mówi.
Do CB można podpiąć adapter bluetooth i bezprzewodowo korzystać z CB za pośrednictwem Midlanda Next. Nie wiem tylko czy to nie przerost formy.
Podczas wycieczki do Chorwacji porozumiewałem się z kolegami za pomocą krótkofalówki na BT połaczone bezprzewodowo z Nextem. Sprawdzało się to bardzo dobrze.
http://radiotelesklep.pl/krotkofalowki-pmr/3332-midland-g8e-bt-bluetooth-pmr-1szt-lad-accu.html
Można do krótkofalówki dokupić holder na kierownicę.
Zimą można łyknąc C3 za 1500PLN wysyłkowo z za granicy :naughty:
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości