[PYTANIE] Kask NOLAN N90 SPECIAL

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[PYTANIE] Kask NOLAN N90 SPECIAL

Postprzez marcel » Wt mar 12, 2013 9:09 pm

Chce kupić Kask NOLAN N90 SPECIAL czy ktoś z Was miał ten kask ??? proszę o wasze opinie.
Jeszcze oglądałem Shark Openline
marcel
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lut 17, 2013 2:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: będzie CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask ???

Postprzez Brylant86 » Śr mar 13, 2013 6:22 am

Zastanawiałem się czy go kupić. Padł wybór na N104 - w tym więcej widać, ma większą szybę.

Tyle mogę powiedzieć.
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 37
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Kask NOLAN N90 SPECIAL

Postprzez raphi » Śr mar 13, 2013 8:52 am

Ja mam N85 i N104. W obu nawinąłem już sporo km i mam już wyrobione zdanie na ich temat. N104 oprócz licznych zalet ma jedną jedyną wadę. Otóż sprytny mechanizm otwierania i samoczynnego zamykania się blendy oprócz swoich niewątpliwych atutów po prostu szumi. Kask więc nie nadaje się do Nakeda bo wiatr wpadający w szczelinę tego mechanizmu hałasuje i słychać to wyraźnie z lewej strony. Na moim litrze z półowiewką jest już o wiele lepiej a jak założę korki to problem znika całkowicie.
A więc N104 NIE JEST dla nakeda.

Reszta to same zalety. Jest generalnie cichy, widoczność genialna - bardzo dobra widoczność na boki i niespotykana nigdzie widoczność w dół. Patrząc na wprost w dół praktycznie nic nas nie ogranicza - to jest wielka zaleta. Nie musimy schylać głowy by rzucić okiem na zegary czy nawigację.

Jest pinlock w standardzie, który po prostu działa. Parują mi za to okulary, ale to problem nierozwiązywalny. No i kask dobrze nadaje się dla okularników - ma jakieś ubytki w gąbkach w miejscy gdzie bryle trzymają się na uszach.

Wentylacja rewelacyjna. O ile nie za bardzo czujemy czy jest otwarta z przodu czy zamknięta, to po otwarciu góry owiewa całą głowę przyjemny wiaterek. W skorupie poprowadzone są specjalne kanały wentylacyjne z otworami rozprowadzającymi wiatr po głowie. Z tyły powietrze wypada i nie ma zawirowań.

Kask bardzo stabilny przy każdej prędkości. Do tego swobodnie możemy obracać głową bez poczucia dużego naporu wiatru.

Blenda ma lekko niebieskie zabarwienie i jest nieco jaśniejsza niż w innych znanych mi kaskach, ale to nie przeszkadza. Można z niej korzystać także w pochmurny dzień i nie oślepiają nas światła jadących z przeciwka.

Można w nim jeździć z otwartą szczęką i otwiera się ona w taki sprytny sposób że w czasie otwierania nie wystaje ona tak bardzo ponad głowę tylko zniża się z stronę góry kasku. Nie wiem jak to opisać. Trzeba zobaczyć.
Szczękę otwiera się jedną ręką wygodnie nawet w grubych zimowych rękawicach.

W środku bardzo przyjemne w dotyku i dobrej jakości materiały wykończeniowe. Wszystko oczywiście wypinane.

Kask ma przygotowanie dla Nolan N-com. Ja nie używam.

No i ten nieszczęsny mechanizm do blendy - przesuwamy suwak by ją wysunąć i potem tylko naciskamy przycisk by blenda sama się schowała. Bardzo wygodne. No ale szumi i to jedyna skaza w tym kasku. Gdyby nie to, to byłby to kask idealny moim zdaniem.

A jak jeszcze weźmiemy cenę w granicach 1300 zł (pewnie da się taniej) to mamy kask z jakością z najwyższej półki za cenę bardzo średnią.

Aha, ewentualne wyciąganie szybki to banał. Sprytny mechanizm z przyciskiem. A gdyby wyrobiły się mechanizmy do oszyby (lub uszkodziły, np. podczas upadku kasku) to można je za ok 100 zł kupić w komplecie za obie strony.

Kupiłem ten kask tak naprawdę nie wiedząc do końca co biorę, ale dzisiaj po 20.000 km kupiłbym go jeszcze raz.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [PYTANIE] Kask NOLAN N90 SPECIAL

Postprzez dzik » Śr mar 13, 2013 10:22 am

mój plecaczek ma Nolana N90.
jest z niego bardzo zadowolona, za tą cenę (chyba 900 zł ) to imho bardzo dobra propozycja.

najważniejsze - każdy kask przede wszystkim trzeba zmierzyć.
głowa głowie nierówna :msn-wink:
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: [PYTANIE] Kask NOLAN N90 SPECIAL

Postprzez Marcus_25 » Śr mar 13, 2013 11:26 am

@raphi

Myślę, że z taką odpowiedzią (nazwałbym to już recenzją) mógłbyś napisać w tym dziale osobny wątek o nolanie n104 dla potomnych ;p
Obrazek
Marcus_25
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): N sty 20, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Imię: Marek
Motocykl: CBF 600SA'04
W siodle: <100 kkm


Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości