[OPINIA] rękawice KNOX BIOMECH

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[OPINIA] rękawice KNOX BIOMECH

Postprzez marcin » Pn mar 18, 2013 11:19 pm

Czołgiem :) Niedawno kupiłem te rękawice, niestety śnieg za oknem nie pozwala ich przetestować na moto. Jednak chciał bym się z wami podzielić pierwszymi spostrzeżeniami na ich temat. Opis ze strony producenta i moje spostrzeżenia:
• Twardy przeźroczysty ochraniacz kostek z wkładem żelowym- sprawia solidne wrażenie, pod plastikową skorupą jest elastyczny materiał przypominający silikon o strukturze plastra miodu
• Ochraniacz Metapod z wypełnieniem żelowym- to pewnie ten za kostkami w kształcie litery W
• Knox dyskretne slidery na palcach- na kciuku są dwa, na bocznej stronie dłoni jest jeden. Sa elastyczne ale zlożone z pojedynczych, twardych, małych sześciokątów- wygłąda na coś ceramicznego lub z metalu
• Knox System – SPS sportowy- nie doczytałem co to takiego
• Knox slider nadgarstka- dwa plastikowe slidery po wewnętrznej stronie nadgarstka, sprawiają solidne wrażenie
• System zapinania Knox Boazapinanie mankietów za pomocą pokrętła, żeby je rozpiąć wystarczy wyciągnąć pokrętło do góry. Oprócz całej masy ochraniaczy to chyba największy atut tych rękawic. Dokładnie obejmują one mankiet kurtki a system zapinania jest wygodny i szybki. Rękawice są długie i z tego co zauważyłem uszczelnią nawet kurtkę z trochę za krótkimi rękawami
• Skóra Kangaroo na wewnętrznej częścina tą chwilę nic nie mogę o niej powiedzieć poza tym że jest jasna i zapewne szybko się zabrudzi
• Supermateriał, technologia ceramicznych kostektak jak w sliderach na palcach
• Nici w płaszczu poliestrowym poprawiające wytrzymałość i sprężystość.okaże się w trakcie użytkowania czy nie zaczną się pruć
• Najwyższej jakości komfort i dopasowaniesą wygodne ale to raczej kwestia dopasowania rozmiaru. Co ciekawe mały palec jest dla mnie za długi a na dłoni mojej dziewczyny palec ten lepiej leży :) Ogólnie są trochę sztywne w palcach ale zapewne to się zmieni podczas użytkowania. Plusem i minusem jednocześnie jest perforacja na palcach. Dobra przy ciepłej pogodzie, w chłodne dni i w desczu będzie ona problemem.

Ogólnie rękawice sprawiają solidne wrażenie, są fajnie i pomysłowo wykonane, mają sporo ochraniaczy i świetnie pomyślany system zapinania mankietu. Są one długie i to jest dla mnie zaletą. W porównaniu do Handroidów są one bardziej "cywilne"- brak egzoszkieletu a tym samym nie wyglądają tak kosmicznie :) Cena w Gliwicach- 585 zł. Gwarancja 2 lata. Po sezonie napiszę coś więcej.
SDC13694.JPG
SDC13696.JPG
SDC13698.JPG
SDC13699.JPG
][attachment=1]SDC13700.JPG
SDC13701.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcin
Użytkownik
 
Posty: 164
Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000A

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości