[ZAKUPIONE] Midland BT Next

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez Gasior » Cz maja 16, 2013 7:29 pm

Siemanko,
co prawda to może być lekkie powtórzenie tematu, ale jest szansa, że część z Was nie odwiedzała "bazaru" ostatnimi czasu..

Zbieram się z kupnem podwójnego zestawu Scali G9 (dwa mikrofony do każdego z zestawów) za 1300zł. Możę ktoś chciałby się dołączyć do zakupów? (taki komplet normalnie kosztuje po 1600) a nóż uda się wynegocjować jeszcze taniej :thumbup:
Gasior
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lut 17, 2013 9:07 pm
Imię: Maciek
Motocykl: CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dzik » Śr maja 22, 2013 9:01 am

odnośnie słyszalności między kierownikami/plecaczkiem.

działa bardzo dobrze, testowane do mniej więcej 1 km.
interkom aktywuje się głosem, wyłącza 20 sekund po wypowiedzeniu ostatniego słowa co sygnalizuje dźwięk.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dzik » Śr maja 22, 2013 9:39 am

żeby wszystko podsumować, postanowiłem zebrać plusy i minusy zestawu - opinia oczywiście subiektywna.

+ dobry zasięg
+ świetny mikrofon
+ słyszalność głośników na dobrym poziomie
+ bezproblemowe połączenie po BT
+ możliwość jednoczesnego sparowania z telefonem i navi
+ głosowe wybieranie połączeń (jeśli telefon to obsługuje)
+ wybieranie przyciskiem ostatniego wybieranego połączenia
+ 2 możliwości założenia na kask
+ 2 różne mikrofony (na pałąku i na kablu)
+ odbieranie rozmów przyciskiem
+ same przyciski duże, nie ma problemu z obsługą w rękawiczkach
+ niewielki wpływ na szum wokół kasku
+ wodoszczelny (ciekawe jak długo :msn-wink: )
+ ładowanie z USB
+ podobno paruje się z rozwiązaniami innymi niż midland (nie próbowałem)
+ długi czas rozmów i czuwania
+ przy 2 z przodu na liczniku nie odpadł :]
+ CENA :tongue:

- radio FM działa tylko w mieście
- za duże głośniki (w niektórych kaskach może być problem z ich umiejscowieniem żeby było dobrze słychać i nie cisnęło w uszy)
- ciężko wyjąć antenkę w rękawiczkach
- brak polskiej instrukcji w zestawie

czy kupiłbym jeszcze raz?
ZDECYDOWANIE TAK :thumbsup:
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odp: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez redzian » Śr maja 22, 2013 10:40 pm

Dziku, a jestes w stanie opisac wydajnosc baterii? Na MP3, rozmowach tel czy na dwa kaski? Tak pirazydrzwi.. czy np. jest w stanie wytrzymac w pelni naladowany zestaw przez caly dzien jazdy?

4kowal napisał(a): Plusem Midlanda jest to, że łączy się ze Scala. Scala tylko ze Scala i systemami Schubertha. Brak kompatybilności wynika raczej z walki o rynek.

Ale to chyba nie jest plus bo i tak sie z ta Scala nie polaczymy skoro ona sparuje tylko z "siostrami"? :)

- edit -
Czy ten zestaw BT Next Twin ma mozliwosc:
- odtwarzania muzyki z jednego telefonu/odtwarzacza rownoczesnie na 2 pary sluchawek (jadac z plecakiem) + w razie potrzeby mozliwosc rozmowy miedzy soba przez intercom (kierownik i plecaczek)?
- odtwarzania muzyki osobno dla kierownika (wlasny telefon/odtwarzacz) i osobno dla plecaczka (wlasny telefon/odtwarzacz) + w razie potrzeby mozliwosc rozmowy ze soba przez intercom (kierownik i plecaczek)?
Wiem, ze to powinno byc w instrukcji ale byc moze ktos juz te opcje testowal, a wydaja sie dosyc potrzebne :)
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dzik » Cz maja 23, 2013 7:23 am

pirazydrzwi będzie ciężko bo nie miałem okazji jechać na dwa kaski w dłuższą trasę
kilka godzin na pewno ale czy to będzie 6 czy 8 czy 10 to nie mam pojęcia.

redzian napisał(a):
4kowal napisał(a): Plusem Midlanda jest to, że łączy się ze Scala. Scala tylko ze Scala i systemami Schubertha. Brak kompatybilności wynika raczej z walki o rynek.

Ale to chyba nie jest plus bo i tak sie z ta Scala nie polaczymy skoro ona sparuje tylko z "siostrami"? :)


w instrukcji jest informacja, że połączy się z innymi, jednak te inne (jak rozumiem też Scala) nie będzie miała w tym momencie możliwości jednoczesnego połączenia z telefonem bo BT

redzian napisał(a):Czy ten zestaw BT Next Twin ma mozliwosc:
- odtwarzania muzyki z jednego telefonu/odtwarzacza rownoczesnie na 2 pary sluchawek (jadac z plecakiem) + w razie potrzeby mozliwosc rozmowy miedzy soba przez intercom (kierownik i plecaczek)?
nie znalazłem takiej informacji żeby sparować ten sam telefon z dwoma midlandami jednocześnie ale prawda jest taka, że nawet nie próbowałem. możliwość rozmowy masz zawsze ale uruchamianej głosowo tylko z jednym sparowanym midlandem (pod konkretnym guzikiem)
w instrukcji jest to opisane tak:
'W podstawowej konfiguracji interkomowej urządzenia są
sparowane pod środkowym przyciskiem. Pozwala to na otwarcie połączenia nawet wtedy,
gdy drugi, wywoływany BTNext pracuje w trybie radia FM.
'
- odtwarzania muzyki osobno dla kierownika (wlasny telefon/odtwarzacz) i osobno dla plecaczka (wlasny telefon/odtwarzacz) + w razie potrzeby mozliwosc rozmowy ze soba przez intercom (kierownik i plecaczek)?
tak, tak jak wyżej ale tylko z jednym urządzeniem (uruchamianie głosowe). z innymi sparowanymi musisz aktywować połączenie przyciskiem
Wiem, ze to powinno byc w instrukcji ale byc moze ktos juz te opcje testowal, a wydaja sie dosyc potrzebne :)


edit:
jest jeszcze jedna kwestia.
telefon możesz sparować z konkretnym guzikiem, masz na to 2 opcje.
tylko jeden z nich jednak ma priorytet nad całą resztą.
jeśli sprawujesz z tym najważniejszym to nieważne czy midland działa w trybie, radio/phone/intercom - jeśli ktoś do Ciebie zadzwoni - połączenie zostanie przerwane i będziesz mógł telefon odebrać.
Ostatnio edytowano Cz maja 23, 2013 7:30 am przez dzik, łącznie edytowano 1 raz
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odp: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez 4kowal » Cz maja 23, 2013 7:23 am

redzian napisał(a):
4kowal napisał(a): Plusem Midlanda jest to, że łączy się ze Scala. Scala tylko ze Scala i systemami Schubertha. Brak kompatybilności wynika raczej z walki o rynek.

Ale to chyba nie jest plus bo i tak sie z ta Scala nie polaczymy skoro ona sparuje tylko z "siostrami"? :)


To trochę nie tak. Midland ma tryb kompatybilny z innymi słuchawkami. Podejrzewam, że udaje telefon :)
Na resztę pytań nie umiem odpowiedzieć bo nie mam zestawu, tylko pojedynczy Midland Next i nigdy nie używałem go do rozmowy z pasażerem.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dzik » Cz maja 23, 2013 7:31 am

4kowal napisał(a):Podejrzewam, że udaje telefon :)


dokładnie tak to wygląda wnioskując po opisie z instrukcji
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dylan » So lut 08, 2014 9:47 pm

Witam Kolegów mona spytać--- jak po roku użytkowania się wam sprawuje Midland BT Next
a czy ta antenka musi być cały czas uniesiona by można było rozmawiać np; z plecaczkiem z tylu ? :down:
ciekaw jestem czy bateria wytrzyma np ;12 godzin
jeżeli , nie będę słuchał radia ,mp3,
tylko sporadyczna wymiana zdań z plecaczkiem i komunikaty -Nawi w tle
dylan
Użytkownik
 
Posty: 24
Dołączył(a): So lut 08, 2014 9:22 pm
Motocykl: honda 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dzik » So lut 08, 2014 9:51 pm

Absolutnie nie.
Przydaje się tylko wtedy jak odległość dwóch interkomów przekracza ponad 200m (mniej więcej)

U mnie nie było żadnych problemów a midland przeżył ze 2 giga ulewy.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dylan » So lut 08, 2014 10:03 pm

Oglądałem tez --SCALA RIDER Q3 i cenowo wychodzi trochę gorzej niż midland, tylko mnie zastanawia to ze do skali podepnę jakiekolwiek słuchawki z wtykiem -mały jack , a jak to się ma u midlanda ?
dylan
Użytkownik
 
Posty: 24
Dołączył(a): So lut 08, 2014 9:22 pm
Motocykl: honda 1100
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości