[ZAKUPIONE] Midland BT Next

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Odp: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr maja 08, 2013 9:58 pm

jackob napisał(a):Pojedyncze zestawy wychodzą taniej jak się kupuje twiny.Można by zakupić twiny i rozdzielić na pojedyncze zestawy:grin:

Twin-ów nie rozdzielisz, ponieważ masz jedną ładowarkę z dwoma wyjściami do ładowania.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dzik » Cz maja 09, 2013 4:57 am

Dyzio, masz rację, ale taka ładowarka nie może być droga.

potwierdzam to co napisał 4kowal - mikrofon jest naprawdę bardzo dobry i mój wczorajszy rozmówca nie chciał uwierzyć, że jadę motocyklem :moto:
co do głośników, to szaleństwa nie ma ale tak jak napisałem wcześniej - zmiana ich umiejscowienia w kasku pomogła.
dziś rano rano radio przy 90-100 km/h było słyszalne, do tego na pewno głośność kasku ma tu duże pole do popisu a mój akurat do tych najcichszych nie należy :msn-wink:

czekam jeszcze na przetestowanie interkomu ale póki co nie było okazji.

aha, też kupiłem w tej firmie z odbiorem osobistym na Łodygowej w Warszawie.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz maja 09, 2013 9:27 am

dzik napisał(a):Dyzio, masz rację, ale taka ładowarka nie może być droga.

potwierdzam to co napisał 4kowal - mikrofon jest naprawdę bardzo dobry i mój wczorajszy rozmówca nie chciał uwierzyć, że jadę motocyklem :moto:
co do głośników, to szaleństwa nie ma ale tak jak napisałem wcześniej - zmiana ich umiejscowienia w kasku pomogła.
dziś rano rano radio przy 90-100 km/h było słyszalne, do tego na pewno głośność kasku ma tu duże pole do popisu a mój akurat do tych najcichszych nie należy :msn-wink:

czekam jeszcze na przetestowanie interkomu ale póki co nie było okazji.

aha, też kupiłem w tej firmie z odbiorem osobistym na Łodygowej w Warszawie.

Dziku, ja broń Boże nie neguję tego, iż jest to dobry sprzęt. Ja akurat mam Interphone F5 i moi rozmówcy też nie wiedzą, że rozmawiają ze mną kiedy jadę motocyklem. Co do ładowarki to myślę jednak, że nie są to tanie rzeczy, ponieważ wejścia nie są standardowe i musisz posiadać oryginalną ładowarkę. A jak sam wiesz, to co jest oryginalne, patrz też firmowe, to niestety kosztuje. :crybaby:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dzik » Cz maja 09, 2013 9:52 am

Wesoły Dyzio napisał(a):Co do ładowarki to myślę jednak, że nie są to tanie rzeczy, ponieważ wejścia nie są standardowe i musisz posiadać oryginalną ładowarkę. A jak sam wiesz, to co jest oryginalne, patrz też firmowe, to niestety kosztuje. :crybaby:


totalny standard - ładowarka z wejściem USB (tak jak w smartfonach) i kabel USB-miniUSB

nigdzie nie napisałem, że negujesz to czy to dobry sprzęt czy nie.
sam jeszcze nie wiem w 100% ale póki co jestem zadowolony :)
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez 4kowal » Cz maja 09, 2013 12:32 pm

Ładowarka jest standardowa USB. Prąd wyjściowy 400mA. Nie wiem, czy ładowanie jest ograniczone mocą ładowarki czy elektronika Midlanda. Każda ładowarka USB i komputej się nadadzą. Większość z nas ma taką ładowarkę od kindla, iphona, tabletu, nawigacji itd. Wtyczka w kablu też jest standardowa (jak do aparatów fotograficznych, dysków twardych), chociaż obudowa wtyczki jest nieco węższa. Wystarczy jednak ściąć kawałek plastiku z obudowy ze standardowego kabla i działa.
Sama ładowarka to wydatek od 10zł.
http://radiotelesklep.pl/kamery-sportowe-akcesoria/3402-ladowarka-sieciowa-100-240v-usb.html
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez maximusj » Wt maja 14, 2013 9:58 pm

Witam,
Dzisiaj zakupiłem taki zestawik i podzielam pozytywne opinię.
Radio super, telefon też "chodzi świetnie"
Jutro zamierzam testować w akcji:)
maximusj
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt maja 14, 2013 9:53 pm
Imię: Jerzy
Motocykl: HONDA CBF600 SA
W siodle: >300 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr maja 15, 2013 7:08 am

dzik napisał(a):totalny standard - ładowarka z wejściem USB (tak jak w smartfonach) i kabel USB-miniUSB

Jeżeli tak, to faktycznie taniocha. Ja niestety w Interphonie F5 nie mam standardu, stąd tez moja obawa. :scared:

dzik napisał(a):nigdzie nie napisałem, że negujesz to czy to dobry sprzęt czy nie.

Napisałem tak "na wyrost", aby nie zostało źle zrozumiane, że chcę Was odwieść od zakupu czegoś, czego w sumie nie znam. :frusty:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez Tiarus » Śr maja 15, 2013 9:56 am

Panowie, śledzę Wasz temat i wstępnie piszę się na zakupy grupowe.

Jeśli będzie wola (a nie będzie sprzeciwów) to chętnie podrzucę temat na zaprzyjaźnionym forum - może też się jakaś większa grupa skusi i cena mogłaby pójść jeszcze bardziej w dół.

A tu małe porównanie Scala Rider Pro vs Midland BT Next Twin i przyokazyjnie jeszcze kilka innych opcji.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez tajland » Śr maja 15, 2013 8:29 pm

Jeśli chłopaki napiszą opinię jak sprzęt sprawuje się w różnych warunkach (deszcz,śnieg,burze śnieżne,piaskowe itp.) i opinie te będą pozytywne to bym się pisał na zakup grupowy o ile cena będzie atrakcyjna (i byle nie za szybko bo kiesa pusta). I wciąż czekam na opinię jak to,to działa pomiędzy kierownikami. Dziku sprawdziłeś już?
tajland
 

Re: [ZAKUPIONE] Midland BT Next

Postprzez dzik » Cz maja 16, 2013 6:40 am

tajland, nie sprawdziłem jeszcze :bag:

burzy śnieżnych i piaskowych jeszcze nie przetestowałem, ale jeśli chodzi o deszcz to przeżyło spokojnie jakieś 40 km w deszczu.
co do radia to zgadzam się z opiniami odnośnie zasięgu. poza miastem jest bezużyteczne, chyba, że ktoś lubuje się w słuchaniu szumu i zakłóceń :msn-wink:
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości