Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Nod » Pt sie 25, 2017 1:46 pm

Turos napisał(a):Byłem, pomacałem, bardzo fajna cena w malowaniu Lorenzo 99 biały, ale za stówkę więcej Panowie polecili mi kask HJC FG-ST.
Jest to odpowiednik kasku FG-17 ale z blendą, z kewlaru i włókna szklanego. Normalnie 999PLN z 5 letnią gwarancją i 2 letni assistance (w razie zniszczenia w wypadku za pół ceny mogę kupić drugi)
Ktoś coś o tym kasku może napisać?
zapomniałem tylko sprawdzić, czy w kasku jest miejsce na głośniki od interkoma? A w tym IS-17 są wytłoczenia?


Przymierzałem pare reazy FG-ST, miałem go prawie wziąć, ale wpadł mi w ręce Shojej Ryd. Niebo, a ziemia pod względem dopasowania i wykonannia. Czuć w rękach. No i dołożyłem te 600 zł :kwasny: Pewnie można tak w nieskończoność dokładać :kwasny: ale u mnie chyba głownie dopasowanie zadecydowało, pytanie jak u Ciebie.
Avatar użytkownika
Nod
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Pt lip 22, 2016 6:56 am
Motocykl: CBF600N '08
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Turos » Pt sie 25, 2017 3:10 pm

Grubo, ale budżet to było 700pln a już robi się 1000 :-P jeszcze dokładać...
Muszę chyba wziąć do domu na testy bo w sklepie przez te 15 minut było spoko.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez siwytd » Pt sie 25, 2017 4:44 pm

Byłby to naprawdę fajny kask za te pieniądze gdyby nie jedna wkurwiajaca rzecz zamocowane interkomu innego niż nolana jest bardzo utrudniona.

Mam nolana N87 i tez zdecydowanie polecam. Dobra wentylacja, wszystko na swoim miejscu i dziala.
Co do montazu interkomu to ja zamontowalem Sene w 30 minut bez zadnego problemu i wykorzystujac miejsca na kable dedykowanego. Gdzie tu problem? :eek:
Chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)
Avatar użytkownika
siwytd
Użytkownik
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz mar 30, 2017 9:30 am
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 47
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Turos » So sie 26, 2017 2:57 pm

tylko jak do nolana wsadzić coś takiego:
Obrazek
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez slawcbf » So wrz 23, 2017 6:59 pm

Mam HJC gf-st, jezdzę na cbf1000a7 z szybką mra vario i jest dobrze. Na początku trochę głośno, ale po dodaniu stelaża do szyb Palmer jest cicho. Wyrwałem go za jakieś 600zł nówkę w malowaniu lorezno devil. Blenda w odróżnieniu od blendy caberg duke działa tzn. jak jest słońce to pomaga, chociaż i tak okularów polaryzacyjnych chyba nic nie przebije.
"I travel not to go anywhere, but to go. I travel for travel's sake. The great affair is to move."
Robert Louis Stevenson
slawcbf
Użytkownik
 
Posty: 102
Dołączył(a): So lip 20, 2013 10:22 pm
Lokalizacja: G. Manchester
Wiek: 45
Motocykl: Honda CBF1000a7
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Turos » Pn wrz 25, 2017 7:42 am

Niestety HJC IS-17 ani ten FG-ST nie pasują na moją głowę, a fajna cena i fajna funkcjonalność i jeszcze od dobrychsklepów motocyklowych 5 lat gwarancji i 2 lata assistance (w razie W lub kradzieży). Po 3 dniach oddałem do sklepu, bo nie ułożył się ni c. Tak mnie w tył głowy gniótł, że nie dałem rady dłużej niż 45minut w nim wysiedzieć.
Koniec końców kupiłem AGV K5 S.
Kask ogólnie fajny, jest wszystko co chciałem czyli -zapięcie DD, blenda, działająca wentylacja, materiały włókna i carbon (a nie polimery), podbródek, deflektor nosa, wycięcia pod głośniki interkoma, miejsce na założenie okularów (nie noszę, ale jest).
Jedynie co mnie zmartwiło, że nie jest wyraźnie cichszy od mojego LS2. :(
Niby lepiej leży na głowie, ciaśniej, ale szału jeśli chodzi o głośność nie robi. Nastawiłem się na większą "ciszę" w tym kasku.
I w końcu czuć, że otwarcie/zamknięcie wlotów/wylotów robi różnicę w wentylacji :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Kevin » Pt sty 19, 2018 6:33 pm

Witam z kumplem szukaliśmy wygodnego i przede wszystkim wytrzymałego kasku i wpadliśmy na ten artykuł [CENZURA za łamanie regulaminu forum] . Można tam sporo dowiedzieć się i myślę że sporo wyjaśnia na co patrzeć przy doborze. Mam nadzieję że komuś przyda sie ten artykuł.
Kevin
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 6:20 pm
Imię: Krzysiek
Motocykl: Honda CBF600
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Nazarejski » Pt sty 19, 2018 9:18 pm

Tfu! :kwasny:
Wyrwać chwasta! :thumbdown: xbomb
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Glub » So sty 20, 2018 1:16 pm

Nazarejski napisał(a):Tfu! :kwasny:
Wyrwać chwasta! :thumbdown: xbomb


od razu !kickban
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez bartas1982 » Pt cze 01, 2018 8:46 pm

Mam dwa garnki :) pierwszy kupiłem jako nowy HJS IS-17 kolor biały rozm. L. Kask fajny, aczkolwiek brakowało mi w nim podnoszonej szczęki, więc zaczaiłem się na alledrogo na używany HJC IS 2 MAX rozm. L (z podnoszoną szczęką). Zdecydowanie polecam ten drugi, czyli IS 2 MAX!!! Pomijam większą praktyczność przez ruchomą szczękę, ale warto zaznaczyć że jest przystosowany pod interkom - ma zagłębienia pod słuchawki. Co do hałasu... uwaga - również jest cichszy! Naczytałem się, że kaski modułowe są głośniejsze, a tu miłe zaskoczenie. Jest również cięższy od zwykłego IS17, ale to zrozumiałe. Na głowie w czasie jazdy nie odczuwam tego. Polecam oba, ze wskazaniem na IS 2 MAX :) ps: te białe prostokąty samemu nakleiłem, kawałki odblaskowej taśmy 3M od naczep, tak dla jako takiej widoczności dla innych gdy już się ściemni :)ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
bartas1982
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt paź 23, 2015 9:53 am
Wiek: 41
Motocykl: CBF600S 2004
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości