Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez goramo » N paź 09, 2016 4:39 pm

Ja w przyszłym tygodniu być może dostanę Neoteca do przetestowania. Jeśli tak się stanie to skrobnę kilka słów o nim.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Glub » N paź 09, 2016 5:10 pm

Nolan. mialem jednego. nigdy wiecej. głośny, przemakający i ciężki w porownaniu do szuja...

miałem n104 w rękach i na glowie. wydawał się taki plastikowy i taki niewygodny...
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez klemens » N paź 09, 2016 5:25 pm

Od roku mam Shoei Hornet ADV. Przeważnie jeżdżę bez szyby i wtedy jest znakomity. Tylko drobiazg: ma rowki umożliwiające bezkolizyjne zakładanie okularów ale przez te rowki często wpada jakaś muszka prościuteńko do uszka :buttrock:
Natomiast, kiedy założy się wizjer (z pinlockiem, który jest szczelny), pinlock leciutko ociera przy otwieraniu i zamykaniu wizjera o górną uszczelkę i po jakimś czasie widać to po nim. Kask był już w tej sprawie w Shoei Polska. Nie dali rady wyregulować i przysłali mi nowy kask, w którym jest niewiele lepiej. Śruby do regulacji są z jakiejś plasteliny - lepiej samemu nie dotykać.
Ogólnie, niby jeździ się super ale ww usterki powodują, że zniechęcam się powoli do Shoei.
Właśnie pakuję kask do odesłania do serwisu - urwało się mocowanie pinlocka. Jak na garnek za 2k - rewelacji nie ma :confused:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez mski » N paź 09, 2016 7:58 pm

Aktualnie od kwietnia zamieniłem N86 na C3 Pro r.M z dedykowanym systemem. Co do głośności i wygody napewno dużo lepiej niż w integralnym N86. Przy wiekszych prędkościach w głośności jednak nie odczuwam różnicy. Niestety sam system w porównaniu do n-com pozostawia wiele do życzenia... Nolan n-com nie dość, że działał bardzo dobrze to był mega dopasowany do kasku czego o systemie cardo nie da sie napisać. Wystające kable, trzeba wykrzyczeć coś, żeby normalnie pogadać.

Miałem zmienić na N104 ale żonie podobał sie C3 Pro Woman i tak zostało... Sam kas jak najbardziej godny polecenia.
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Radarman » Pn paź 10, 2016 6:37 pm

Hej,

Proponuję zerknąć tutaj. Jest sporo ciekawych kasków na wyprzedaży.
Wysyłka do PL bezpłatna:

http://www.helmetcity.co.uk/helmets-sale/
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt paź 11, 2016 7:13 am

mski napisał(a):Aktualnie od kwietnia zamieniłem N86 na C3 Pro r.M z dedykowanym systemem. Co do głośności i wygody napewno dużo lepiej niż w integralnym N86. Przy wiekszych prędkościach w głośności jednak nie odczuwam różnicy. Niestety sam system w porównaniu do n-com pozostawia wiele do życzenia... Nolan n-com nie dość, że działał bardzo dobrze to był mega dopasowany do kasku czego o systemie cardo nie da sie napisać. Wystające kable, trzeba wykrzyczeć coś, żeby normalnie pogadać.

Miałem zmienić na N104 ale żonie podobał sie C3 Pro Woman i tak zostało... Sam kas jak najbardziej godny polecenia.

To ciekawe co piszesz o Cardo, ponieważ ja mam Cardo w trzech kaskach Shoei i powiem szczerze, że nie zaobserwowałem takich objawów o jakich piszesz. Może masz uszkodzony i trzeba wymienić na gwarancji. A może do C3 coś spieprzyli i inaczej działa niż w Shoei, chociaż obydwa systemy chyba zostały wypuszczone na rynek mniej więcej w tym samym czasie.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Rafał P » Wt paź 11, 2016 8:07 am

Zestaw BT mam, słynny chiński V6, dla mnie rewelacja. przy 120km/h spokojnie moge rozmawiac, a rekord to mam przy 180km/h choc tu juz sie ciężko dogadywało ale było to jeszcze możliwe.)
Ten model C3 to Nolan? W starym nolanie nie pasowała mi wyściółka ale kolega miał rozmiar większy(razem kupowaliśmy 6 lat temu i jego srodek jest o wiele w lepszym stanie, w moim zapięcie uszkodziło materiał i wychodzi gabka.

Co do linku-fajnie kupic w promocji ale jak się wie co się chce. mieszkam w mieście gdzie nie ma sklepu z prawdziwego zdarzenia z ciuchami do moto, a do Gdańska 60km/h, więc do póki nie zdecyduje, co chce kupic sprzedaz na odległość odpada
Rafał P
Użytkownik
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz paź 08, 2015 3:28 pm
Imię: Rafał
Motocykl: Africa twin
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Radarman » Wt paź 11, 2016 9:19 am

Schuberth pożegnał się definitywnie z Cardo i teraz współpracuje z Sena:
https://www.schuberth.com/us/press/deta ... uture.html
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez mski » Śr paź 12, 2016 4:33 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):To ciekawe co piszesz o Cardo, ponieważ ja mam Cardo w trzech kaskach Shoei i powiem szczerze, że nie zaobserwowałem takich objawów o jakich piszesz. Może masz uszkodzony i trzeba wymienić na gwarancji. A może do C3 coś spieprzyli i inaczej działa niż w Shoei, chociaż obydwa systemy chyba zostały wypuszczone na rynek mniej więcej w tym samym czasie.


Są to niby nowsze wersje do C3 PRO i niestety oba nasze systemy zachowują się tak samo, wątpię, żeby to była jakaś usterka.

A szczerze reklamacje produktów Schuberta są strasznie długie - na kask moja żona czekała ponad 6 tygodni lakier zaczął się łuszczyć - wysyłka do Niemiec, malowanie i ... prawie 2 miesiące bez kasku, żenada i oczywiście od polskiego dostawcy zero kontaktu w tym czasie, tylko nasze interwencje po 14 dniach i w kółko ten sam tekst, że już jedzie itp itd.

Reasumując kask wygodny, cichy, a dedykowany system nie najlepszy.
Avatar użytkownika
mski
Użytkownik
 
Posty: 141
Dołączył(a): N wrz 29, 2013 1:33 pm
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 42
Imię: Mariusz
Motocykl: Tiger 1200 XRT
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Rafał P » Śr paź 12, 2016 4:45 pm

czytam z uwagą i nadal nic nie wiem :) dobrze że idzie zima, to mam czas na podjęcie decyzji
Rafał P
Użytkownik
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz paź 08, 2015 3:28 pm
Imię: Rafał
Motocykl: Africa twin
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości