Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Miedziany » Śr maja 15, 2013 6:40 pm

Tiarus,

no tak niektórych elementów nie sprawdzimy to fakt, ale 80% jesteśmy w stanie sprawdzić .U mnie akurat jest szyberdach a szczękowa wentylacja- na dłuższym postoju parują mi okulary, mógłby być nieco cichszy ,no i cena super !
...............................................................................................................................................................................................................................................................
Avatar użytkownika
Miedziany
Użytkownik
 
Posty: 179
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 10:53 am
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: HONDA CBF 600 NA 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez wuzio20 » Cz maja 23, 2013 3:57 pm

Ostatecznie wybór padł na SHOEI X-Spirit 2 martyr.. udało mi sie wyrwać prawie nowy za 1600zł . pozdrawiam
Avatar użytkownika
wuzio20
Użytkownik
 
Posty: 124
Dołączył(a): So cze 02, 2012 7:25 pm
Lokalizacja: olsztyn /Norwegia Oslo
Wiek: 36
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: >300 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Vader » Cz maja 23, 2013 4:18 pm

Baaardzo dobry wybór :buttrock:
-+- Vader -+-
HONDA CBF 600SA
Avatar użytkownika
Vader
Użytkownik
 
Posty: 138
Dołączył(a): N paź 28, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry - Katowice
Wiek: 48
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF 600SA - 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Andy » Cz lis 07, 2013 11:34 am

Już gdzieś na forum pisałem, że jak dla mnie to tylko Arai (obojętne jaki model). Nie chodzi o to, aby dyskredytować inne firmy, tańsze i również bardzo dobre, ale gdyby ktoś założył mi kask na głowę, a ja nie wiedziałbym jaki to kask to mam wrażenie, że prawie zawsze odgadnął bym - Arai, bądź nie Arai.
Ale na świecie nie tylko Arai istnieje. Ostatnio zakupiłem Shoei Raid II. Srebrny, prawie nowy, nieznacznie używany w cenie 75 euro z free dodatkiem rękawic skórzano-tekstylnych Halwarssona (które w sklepie w Irlandii kosztują 90 euro. Interes wydawał mi się "złoty". Jestem w pełni zadowolony i z kasku i z rękawic. Wiem, że garnek nie był po jakimś wypadku, ma czyste wnętrze, żadnych odprysków itp.
Mam jednak pytanie do forumowiczów. Jak uważacie, kupowanie używanego kasku, pomimo wielu, wielu zdań, argumentów aby tego nie robić ma sens, czy nie ma?
Aha, ja pozostaję przy Arai, a "nowe" Shoei jest dla mojej żony, która używała do tej pory "lidla".
Ciekaw jestem Waszych opinii.
Andy
Znawca
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt lut 22, 2013 7:23 am
Wiek: 62
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda CBF600n
W siodle: 200-300 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez PeterS » Cz lis 07, 2013 11:52 am

Andy napisał(a): Jak uważacie, kupowanie używanego kasku, pomimo wielu, wielu zdań, argumentów aby tego nie robić ma sens, czy nie ma?.

Zasadniczo twierdzę, że nie ma, ale... nie jestem na to dobrym przykładem ;)
Na wiosnę kupiłem Neoteca, wyglądającego z każdej strony jak funkiel nówka, za jakies 70% ceny nowego. Jestem z siebie b. zadowolony :-P
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez konjo8ds » Cz lis 07, 2013 12:05 pm

z kaskiem to jak z oponami. jeśli rocznik dobry, to chyba nie ma się co obawiać. podobnie do opon zaleca się wymianę kasku co 5 lat - materiał się starzeje, szczególnie termoplastik. podobno włókna kompozytowe trzymają dłużej swoje parametry.

oczywiście wszystko zależy od stanu takiego kasku. jeśli jest tak jak piszecie - nie zużyte, bez wyraźnych śladów wskazujących na dzwona, to pewnie można przyoszczędzić ;) a wyściółkę można porządnie wyprać :thumbsup:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Monte Christo » Cz lis 07, 2013 3:37 pm

konjo8ds napisał(a):z kaskiem to jak z oponami. jeśli rocznik dobry, to chyba nie ma się co obawiać. podobnie do opon zaleca się wymianę kasku co 5 lat - materiał się starzeje, szczególnie termoplastik. podobno włókna kompozytowe trzymają dłużej swoje parametry.


Z oponami się w pełni zgadzam a do wymiany kasku po 5 latach podchodzę z rezerwą. Jeśli luźny wystarczy zmienić wnętrze (mówię np o shoei) lub zmienić wizjer na nowy. Jestem zdania, że producent w pełni zadbał o sprzedaż umieszczając taki zapis w userze manualu :smoke: Skoro kask nigdy nie upadł, był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem a lakier nie został w żaden sposób naruszony to 5 lat jest bułką z masłem. :smile:
Wszystko wydaje mi się zależy od sposobu i częstotliwości użytkowania :smile:
Oczywiście mam na myśli helmet kupiony jako funkiel nówka nie śmigana.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez jokansen » Pt lis 08, 2013 11:19 am

Mam 2 kaski: Nolan N85 i szczękowy Nitro F936.
Nolan jest ogólnie w porządku - dobrze wykonany, ma super wentylację, i w ogóle nie paruje. Środek całkowicie i łatwo wypinalny, na wyposażeniu pinlock i blenda. Jest dobrze wyważony - często miewam go w zasadzie cały dzień na głowie i nie mam żadnych problemów z bólem szyi czy karku. Kask nadaje się dla okularników. Nie miałem też żadnych problemów z upchnięciem w środku bebechów BT Nexta. Do wad zaliczyłbym hałas choć może to być specyfika mojej moto szybki która kieruje cały cug powietrza na głowę. Średnio używalna jest też blenda która jakoś dziwnie zniekształca widok. Używam jej tylko wtedy kiedy muszę. Szybka do wymiany po 2 sezonach.

Nitro - omijać szerokim łukiem. Głośny, dość tandetny i potwornie źle wywarzony. Aerodynamika również pozostawia wiele do życzenia. Ma tylko 2 plusy - cena oraz zaskakująco dobra wyściółka, chyba nawet lepsza jak w Nolanie. Kupiłem go bo miałem sraczkę by jak najszybciej skompletować ciuchy do jazdy a akurat on jako jedyny z dostępnych na miejscu w sklepie pasował dobrze do mojej łepetyny. Zostawiłem go dla plecaczka.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez geguś » Pt lis 08, 2013 12:25 pm

ja natomiast mam kask Scorpion EXO 1000, ma w zasadzie wszystko czego oczekuje od kasku:
- dobra wentylacja (wlot na brodzie, wlot nad szybką, wloty na głowie plus wyloty z tyły z możliwością zamknięcia),
- dobre dopasowanie (pompowane policzki)
- zapięcie DD
- szybka z mikro roszczelnieniem i blokadą otwarica
- wyjmowane wnętrze
- zrobiony z kompozytów włókna szklanego i kewlaru.
- posiada blendę

Niestety ma trochę wad, bajery ważą i cały kask ma wagę 1500g (+/-50), blenda jest za słabo przyciemniona, szybka bez pinlocka potrafi zaparować (po zakupie szybki i pinlocka jest dobrze ale zdarza się pinlock zaparuje w lewym rogu), jest głośny i niewygodny z zestawem BT (najlepiej wszyć głośniki w wyściółkę).
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Rafał P » N paź 09, 2016 4:33 pm

Hej
Temat odświeżam, by nowego nie zakładać.
Mam obecnie od 6 lat starego Nolana N83 chyba.
Teraz przyszedł czas na zmiany i szukam szczękowca z blendą, pinlockiem i mozliwością montazu BT
Zastanawiam sie nad Nolanem N104(wiem, że są 2 serie evo i specjal czy jakoś tak) kask kosztuje około 1100-1400zł ale wyczytałem na forach, że jest głośny po lewej stronie( w moim starym też tak jest, a drazni mnie to, bo słuch mam wrazliwy-jeszcze nie ogłuchłem.
Zastanawiam sie także nad Shoi Neotec, tu cena oscyluje w granicach 2-2,1tys zł
Wiem, ze pólka cenowa i rozrzut duży, ale chciałbym wydac dobrze swoje pieniądzę.
Rozmiar mały, bo włosów na głowie coraz mniej to i rozmiar S albo M wchodzi w gre.
Coś doradzicie?
Rafał P
Użytkownik
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz paź 08, 2015 3:28 pm
Imię: Rafał
Motocykl: Africa twin
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości