Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Odp: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez adi79 » Pn maja 13, 2013 12:36 pm

Ja mam szczękowca bell revolver i poza logo niema chyba więcej plusów hehe polasilem się na markę a jest kiepsko wykonany ,głośny i wogóle be niepolecam
Avatar użytkownika
adi79
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt mar 16, 2012 10:58 pm
Lokalizacja: iceland
Wiek: 44
Imię: adam
Motocykl: cbf 600 sa

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez tasior_ar » Pn maja 13, 2013 5:07 pm

Witam
Ja mam Sharka, dokładnie takiego
http://www.shark-helmets.com/product.ph ... %20English
Ogólnie polecam. Bardzo fajny kask. Dobrze wyposarzony, wygodny i antifog dobrze sie spisuje. Nie jest może za bardzo cichy ale mi to nie przeszkadza. System BT o którym mówisz jest dosyć drogi i paruje sie tylko z innym sharkiem i chyba scalą ale nie jestem pewny. Kaski są dostępne w ciekawym malowaniu (każdy znajdzie cos dla siebie:))
pozdrawiam
Avatar użytkownika
tasior_ar
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 10:04 pm
Lokalizacja: Lubin
Wiek: 41
Motocykl: RC46 VFR V-TEC ABS

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez wuzio20 » Pn maja 13, 2013 6:16 pm

To prawda system bluetooth w shakru do najtańszych nie należy , ale mimo wszystko nie jest to jakiś jedyny wyznacznik którym się kieruje przy zainteresowaniu tym właśnie modelem , biorąc pod uwagę cena jakość + wykonanie i opinia użytkowników a trochę ich znalazłem i naprawdę opisują go w bardzo dobrym świetle , jest to dość dobra alternatywa przy tak dużym wyborze modeli jaki mamy na dzisiejszym rynku. Dodatkowo shark ma w swojej ofercie całkiem fajne malowania , co też w jakiś sposób punktuje przy wyborze ..

Jednak nie jest to ostateczne zdanie i czekam na jakieś fajne propozycje . pozdrawiam
Avatar użytkownika
wuzio20
Użytkownik
 
Posty: 124
Dołączył(a): So cze 02, 2012 7:25 pm
Lokalizacja: olsztyn /Norwegia Oslo
Wiek: 36
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: >300 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Jurek » Pn maja 13, 2013 7:27 pm

Monte Christo napisał(a):Shoei XR-1100 :thumbsup:
Udźwigniesz go za górną granice budżetu, jaki przeznaczasz - w sprzedaży wysyłkowej.
Tam masz wszystko wypinane nadające się do prania. W zestawie pinlock i podbródek. Podjedź do przestawiciela i weź go przetestuj. Będzie Pan zadowolony.
:smile:

O to to to,potwierdzam w całej rozciągłości :thumbsup:
Jurek
 

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez raphi » Pn maja 13, 2013 10:28 pm

...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez matushi » Wt maja 14, 2013 9:59 am

Ja mam od tego sezonu Shuberta S2 a wcześniej był Shubert S1Pro.

Kask jest genialny, pomijając kwestie zakładania (co jest katorgą choć idzie się przyzwyczaić i opanować metody) i brak preferowanego przeze mnie zapięcia DD, kask jest idealny, cichy, super wentylacja, blenda etc. Jestem absolutnie zadowolony z zakupu, wydaje mi się ze jest jeszcze lepszy niż S1Pro, wygląda napewno zdecydowanie lepiej, szkoda tylko że nie ma fajnych malowań ale biały tez jest bardzo ok.

No tylko pomijając opcję zakupu z drugiej ręki lub natrafienie na jakąś promocje, ciężko będzie go upolować w twojej granicy cenowej.
Obrazek
Avatar użytkownika
matushi
Znawca
 
Posty: 422
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 3:59 pm
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Maz/Otwock
Wiek: 41
Motocykl: CBF1000

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Miedziany » Wt maja 14, 2013 8:27 pm

Hej, wiadomo każdy zachwala swoje. Najlepsza metoda to wybrać się do sklepu i przymierzyć i żeby spełniał poniższe oczekiwania
- musi być wygodny
- lekki (szczękowe są ciężkie)
-dobra widoczność
- dobra wentylacja
-dobra widoczność kasku dla innych użytkowników dróg
-blenda
- (w moim przypadku aby był przystosowany dla okularników)
-blenda przeciwsłoneczna
-pinlock
- bezproblemowe mechanizmy kasku

i WYBRAŁEM CABERG EGO BIAŁY WAGA 1450g - ja chodziłem w kasku pół godziny w sklepie zanim kupiłem cena ok 700zl z pinlokiem
...............................................................................................................................................................................................................................................................
Avatar użytkownika
Miedziany
Użytkownik
 
Posty: 179
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 10:53 am
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: HONDA CBF 600 NA 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Miedziany » Wt maja 14, 2013 8:31 pm

aaa i zapomniałem ze jest w miarę cichy ale za to aeorodynamika WYPAS!Był opisywany w czasopismie motocykl bodajże kwietniowym -test kasków integralnych
...............................................................................................................................................................................................................................................................
Avatar użytkownika
Miedziany
Użytkownik
 
Posty: 179
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 10:53 am
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: HONDA CBF 600 NA 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Tiarus » Śr maja 15, 2013 6:06 am

Miedziany,
ale poziomu głośności, wentylacji i aerodynamiki raczej w sklepie nie sprawdzisz.. No i "awaryjności", jakichś łamliwych elementów, odpadających śrubek itp.

Warto czasem posłuchać kilku recenzji - ludziom różne rzeczy wychodzą..

Ostatnio kupiłam AGV S4 SV i ze zdziwieniem stwierdzam że nie wszystko można sprawdzić o tak na pierwszy ogień ;)
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Vader » Śr maja 15, 2013 10:15 am

Witam, ja mam shoei multiteca, nie jeździłem wcześniej w innym firmowym. Ten mi pasuje, jest cichy, dobrze wentylowany, można go kupić za około 1500zł (zależy od koloru i rozmiaru -ceny: 1099- 1999) Szczęka działa bezproblemowo. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Kupiłem w kolorze czarnym mat. Dopasowałem do niego intercom ScalaRidera Solo, nie było problemu z montażem i mam kontakt z całym światem :moto: Pozdrawiam :buttrock:
-+- Vader -+-
HONDA CBF 600SA
Avatar użytkownika
Vader
Użytkownik
 
Posty: 138
Dołączył(a): N paź 28, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry - Katowice
Wiek: 48
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF 600SA - 2012
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości