Switch to full style
Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.

Regulamin działu

W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.
Odpowiedz

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Pn lip 03, 2017 9:55 pm

Bierz dedykowany i to jeszcze z małym mikrofonem, jest super, mam i używam :thumbsup: http://motointercom.eu/shop/pl/zestaw-a ... 07372.html

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Wt lip 04, 2017 6:22 am

JarekC3 napisał(a):Bierz dedykowany i to jeszcze z małym mikrofonem, jest super, mam i używam :thumbsup: http://motointercom.eu/shop/pl/zestaw-a ... 07372.html

Ale to nie jest link do interkomu, tylko do zestawu słuchawkowego z mikrofonem, który pasuje do "INTERPHONE CELLULARLINE SERIA F5MC F4MC F3MC ".
Ja mam Cardo Sho-One Duo i jestem z niego zadowolony. Jest zrobiony specjalnie do Neoteca. Ja sprzedaję swoje, bo chcę zmienić kaski więc możemy się dogadać. Jakby co to pisz na prv.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Wt lip 04, 2017 10:40 am

Bier sene do neoteka, ma dedykowany model.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Śr sie 16, 2017 8:49 am

A ja polecę Nolana N104evo :)

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Śr sie 16, 2017 8:59 am

Maciek napisał(a):A ja polecę Nolana N104evo :)


A coś wylewniej? :naughty:

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Śr sie 16, 2017 2:14 pm

Wylewniej.. no to tak:

- jeżdżę w nim często po 8h - głowa nie boli, brak uczucia ciężkości
- mega dobrze działają dedykowane zestawy bezprzewodowe - nawet przy otwartej szczęce kasku do 60km/h rozmawia się bez problemowo
- wywietrzniki nie robią w środku halnego a jedynie fajnie chłodzą
- w czasie deszczu raz mi się zdarzyło delikatne parowanie szyby ale tylko na kawałku przy nosie (n102 i n40 parowały mi mocniej)
- proste otwieranie i zamykanie szczęki - intuicyjne
- wewnętrzna blenda spełnia swoje zadanie chociaż mogłaby być lepiej wyprofilowana bo przy większej prędkości wieje po oczach i pasuje przymknąć kask

Co więcej można o kasku.. :)

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Śr sie 16, 2017 3:33 pm

Hjc is 17 ktoś coś na ten temat i gdzie tanio da się wyrwać taki garnek?:-)

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Śr sie 16, 2017 7:13 pm

Maciek napisał(a):Co więcej można o kasku.. :)

Ja mam N104 Absolute i jeszcze wady:
- wnętrze (plastiki) trzeszczą przy ubieraniu - rozchylaniu kasku za paski. Nie pasuje to trochę do kasku za półtora tysiąca;
- mechanizm otwierania szczęki wyrobił się po około roku już nie ma takiego punktu oporu w górnym położeniu. Oczywiście sam się nie zamyka, ale potrzeba o wiele mniej siły aby spuścić szczękę na dół. Pewnie to jeden z powodów fabrycznej blokady górnego położenia szczęki (oprócz podwójnej certyfikacji);
- blenda mogłą by być ciut dłuższa (wiatr przy otwartej szybce wizjera) i ciemniejsza.

Z plusów dodam:
+ bezproblemowy montaż Seny SMH5. Przy czym sam interkom przykleiłem na taśmie dwustronnej, bo za bardzo jest jak zamontować przykręcany uchwyt;
+ stosunkowo cichy;
+ fabryczny pinlock rzeczywiście działa, nie miałem problemu z parowaniem przy +5 stopniach na zewnątrz;
+ duże kąty widzenia.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Śr sie 16, 2017 8:59 pm

Absolut i Evo to w sumie prawie to samo..

Mi nic nie trzeszczy albo nigdy nie zwróciłem na to uwagi - każdy kask do tej pory miał podobnie. Na głowie jak siedzi nic nie trzeszczy :) i nie rozchylam za paski tylko za skorupę - może takie przyzwyczajenie ale cicho wtedy jest :)

Odnośnie mechanizmu otwierania - bardzo często go używam - w sumie dziesiątki razy co wyjazd - od prędkości miejskich do pozamiejskich gdzie z otwartym nie polatam - nie zauważyłem tego. Ale Evo testuje dopiero drugi sezon..
Może masz wyrobiony przesuwnik do całkowitego blokowania otwierania/zamykania i dlatego zluzował system?

Odnośnie blendy bardzo dobre stwierdzenie - przy większych prędkościach wali po oczach ale wydłużyłbym jedynie fragmenty przy oczach aby niżej schodziły do kości jarzmowych.
Odnośnie ciemnego - ja w niej latam nawet po zmroku na mieście i jakby była ciemniejsza to nie dałoby się nic widzieć dla mnie zaciemnienie OK.

Do pinlocka - w sumie każdy kask zaparuje jak się odpowiednio mokry łeb do środka wsadzi :smile:

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Cz sie 17, 2017 2:50 pm

Maciek napisał(a):nie rozchylam za paski tylko za skorupę
Nie ważne za co rozchylam i tak trzeszczy. No nic, może mi się trafiła akurat taka sztuka.
Może masz wyrobiony przesuwnik do całkowitego blokowania otwierania/zamykania i dlatego zluzował system?
Nie, blokady używałem może z 5 razy. Jak jadę, to mam szczękę opuszczoną. Wolę się nieco zagrzać niż uszkodzić sobie szczękę.
wydłużyłbym jedynie fragmenty przy oczach aby niżej schodziły do kości jarzmowych.
Zgadzam się.
Odnośnie ciemnego - ja w niej latam nawet po zmroku na mieście
A jaki jest powód jazdy z blendą po zmroku?
Odpowiedz