Switch to full style
Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.

Regulamin działu

W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.
Odpowiedz

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Cz sie 17, 2017 7:41 pm

Jako były użytkownik n104 mogę wymienić takie wady:
- waga
- rozmiar skorupy XL - duża bania
- zbyt duża dziura przy otwarciu szyby na pierwszy ząbek więc wieje po oczach
- wytarł się lakier na zawiasach (nie widoczne po zamknięciu)
- trzeszczy przy zakładniu
- zbyt duży microlock - są na rynku bardziej zgrabne
- szpara pomiędzy szczęką a resztą przez co według mnie jest głośno. Powinna być tam jakaś uszczelka.

Plusy:
- duża szyba - chyba największa
- systemem otwierania kasku - nie trzeba wcześniej zamykać szyby aby podnieść szczękę.
- cycek do otwierania szyby na środku więc można lewą lub prawą obsługiwać.

Osobiście wyleczyłem się z szczękowców, bowiem rzadko śmigam typowo po mieście w korkach gdzie szczęka ma jakiś tam sens.
BTW chętnie go sprzedam bo zalega w szafie - kolor czarny, XL.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Pt sie 18, 2017 9:58 am

RzEmYk napisał(a):A jaki jest powód jazdy z blendą po zmroku?


Lubie jeździć po mieście w otwartym kasku a nie lubię jak wieje po oczach..

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Pt sie 18, 2017 6:03 pm

Zwykłe dobre przeźroczyste okulary ochronne za 20 zeta , to najlepsza ochrona na oczy w nocy. Są tak zrobione żeby razem z podmuchem powietrza nie dostał się do oka pył.
Oczywiście tylko gdy jest na tyle ciepło że otwieranie szybki ma sens

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Pt sie 18, 2017 9:41 pm

Turos napisał(a):Hjc is 17 ktoś coś na ten temat i gdzie tanio da się wyrwać taki garnek?:-)
Ja polecę. Dosyć tanio ;)

Jeżdżę w tym od dłuższego czasu. Latam ostatnio 220-240. Jedynie zatyczki zakładam. Obwodowa codziennie. 30km.
Od początku sezonu.
Daje radę 8-)

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Pn sie 21, 2017 6:38 am

Jadę dziś do sklepu na przymiarkę. Rozmiar L niby jest na ten sam obwód głowy co kask LS2 w rozmiarze M, który aktualnie noszę... Za 700PL N bo mają jakąś wysprzedaż tego rozmiaru w takim malowaniu.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Pn sie 21, 2017 8:18 am

Turos napisał(a):Jadę dziś do sklepu na przymiarkę. Rozmiar L niby jest na ten sam obwód głowy co kask LS2 w rozmiarze M, który aktualnie noszę... Za 700PL N bo mają jakąś wysprzedaż tego rozmiaru w takim malowaniu.


Również polecam. W swoim zrobiłem juz ponad 35 tys. km. I jestem zadowolony.
W zeszłym tygodniu miałem okazję porównywać z przytaczanym wyżej szczękowcem Nolana kuzyna (N104) i zdecydowanie wolę swojego integrala.

+ super wentylacja
+ blenda z dwoma położeniami schodząca na tyle nisko żeby nie wiało po oczach (dużo lepiej niż w Nolanie)
+ dość cichy
+ 5 gwiazdek SHARP
+ zatrzask szyby
+ doskonały pinlock - mi nigdy kask nie paruje, nawet przy 4h jazdy we wczorajszym deszczu
+ szyba sama nie zamyka sie nawet przy 160 km/h przy jezdzie ze standartowa owiewka
+ dobra widocznosc i wygodny mechanizm wymiany szyby

- niewygodne suwaki obsługi wentylacji (osobiscie nie jestem w stanie regulowac wentylacji podczas jazdy)
- suwak blemdy (ostatnio urwałem element suwaka i od około miesiaca czekam na czesc (koszt 9zł)
- po 30 tys. popękała mi pseudoskóra na spodniej części poduszek wewnetrzych
-

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Śr sie 23, 2017 7:18 am

Nolan N 87
Bardzo wygodny.
Duży wizjer .
Blenda o dobrej jasności i mechanizmie.
Pinlok daje radę w ulewnym deszczu .
Wentylacja i głośność dupy nie urywa ale daje radę.
Wiem że część wrażeń jest subiektywna wszakże każdy ma inny czerep .
Byłby to naprawdę fajny kask za te pieniądze gdyby nie jedna wkurwiajaca rzecz zamocowane interkomu innego niż nolana jest bardzo utrudniona.
Producent z jednej strony zadbał o sprzedaż swojego towaru ale z drugiej strony strzelił sobie w stopę .

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Śr sie 23, 2017 3:50 pm

Pamiętajcie, żeby z 10 minut pochodzić w kasku w sklepie i zobaczyć czy nigdzie nie uciska. Potem będzie ból i zgrzytanie zębami.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Cz sie 24, 2017 6:08 am

Oczywiście tak zamierzałem zrobić, aby w kasku pochodzić jakiś dłuższy czas :)

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Pt sie 25, 2017 12:44 pm

Byłem, pomacałem, bardzo fajna cena w malowaniu Lorenzo 99 biały, ale za stówkę więcej Panowie polecili mi kask HJC FG-ST.
Jest to odpowiednik kasku FG-17 ale z blendą, z kewlaru i włókna szklanego. Normalnie 999PLN z 5 letnią gwarancją i 2 letni assistance (w razie zniszczenia w wypadku za pół ceny mogę kupić drugi)
Ktoś coś o tym kasku może napisać?
zapomniałem tylko sprawdzić, czy w kasku jest miejsce na głośniki od interkoma? A w tym IS-17 są wytłoczenia?
Odpowiedz