[Pytanie] RST Ventilator III vs Dainese G. AIR - FRAME TEX

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[Pytanie] RST Ventilator III vs Dainese G. AIR - FRAME TEX

Postprzez progor » So maja 11, 2013 8:47 pm

cześć,
jestem na etapie zakupu kurtki tekstylnej, w tej chwili waham się między:
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... tylna.html
lub
http://www.4motos.pl/Kurtka-RST-Ventilator-III

kurtkę chcę używać przez cały sezon, wiem że obie kurtki są bardzo przewiewne ale myślę że robotę zrobi membrana plus ewentualnie podpinka (RST) lub termoaktywna bluza (Dainese) na zimniejsze chwile.

badał ktoś z Was te kurtki?
macie jakieś przemyślenia?
progor
Użytkownik
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn kwi 08, 2013 8:37 am
Lokalizacja: Kraków/Tarnów/Rzeszów
Wiek: 43
Imię: Jakub
Motocykl: Honda CBF 600NA08
W siodle: <100 kkm

Re: [Pytanie] RST Ventilator III vs Dainese G. AIR - FRAME T

Postprzez Turos » N maja 12, 2013 6:25 am

brałbym tą RST - ma juz nawet nie gąbczasty ochraniacz pleców, a w DAINESE jest tylko kieszeń. No i jest tańsza. Z tego typu kurtek możesz sobie jeszcze obczaić Modeka Roma. Nawet był jej test na motogenie. Niestety do niej też trzeba dokupić ochraniacz pleców, bo jest w standardzie gąbczasty.
http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/roma/17/1/m
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [Pytanie] RST Ventilator III vs Dainese G. AIR - FRAME T

Postprzez progor » N maja 12, 2013 7:35 am

obie kurtki wychodzą dobrze jeśli chodzi o ochrone pleców:
- RST ma już certyfikowany ochraniacz
- do Dainese w cenie dorzucają ochraniacz Dainese (cena sklepowa jakieś 300pln)

nie wiem jak z jakością i trwałością RST, czy mam się o co martwić? (gorsza niż Dainese?)
membrana w Dainese wygląda całkiem fajnie, w RST jeszcze pobadam.

eh, te dylematy :)
progor
Użytkownik
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn kwi 08, 2013 8:37 am
Lokalizacja: Kraków/Tarnów/Rzeszów
Wiek: 43
Imię: Jakub
Motocykl: Honda CBF 600NA08
W siodle: <100 kkm

Re: [Pytanie] RST Ventilator III vs Dainese G. AIR - FRAME T

Postprzez tasior_ar » Pn maja 13, 2013 5:29 pm

Nie wiem jak Dainse ale moge co nieco powiedzieć o RST. Mianowicie mój szwagier w tym pomyka:) I jest naprawde zadowolony. Co prawda używa jej zaledwie od początku tego sezonu, ale praktycznie codziennie. Miał juz nawet okazje przetestować ją w mocnym deszczu i dobrze się spisała. Pozatym masz w niej wypinane dwie warstwy to naprawde dobra sprawa. Puki co nic się nie przeciera nic nie pruje więc ja polecam
pozdrawiam :naughty:
Avatar użytkownika
tasior_ar
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 10:04 pm
Lokalizacja: Lubin
Wiek: 41
Motocykl: RC46 VFR V-TEC ABS

Re: [Pytanie] RST Ventilator III vs Dainese G. AIR - FRAME T

Postprzez Turos » Pn maja 13, 2013 6:32 pm

Niestety jest jeden minus tych wypinanych dwóch warstw: jak wepniesz to ciasno, jak rozepniesz to luźno. Nie da się idealnie dopasować :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [Pytanie] RST Ventilator III vs Dainese G. AIR - FRAME T

Postprzez progor » Wt maja 14, 2013 6:39 am

no właśnie to RST nie ma problemu warstw.
mierzyłem już sporo kurtek po sklepach, i jak kurtka dobrze leży z membraną i podpinką to jak się to wszystko odepnie to wygląda jak ze starszego brata. natomiast RST leży bardzo dobrze czy jest 1, 2 czy 3 warstwowa.

martwię się tylko o panele odblaskowe.
w tej RST z jednej strony fajnie że odblaski są i że są duże, ale z drugiej strony widziałem jakaś aukcję z prawie-nieużywaną RST i te panele były jak psu z gardła już, mało to atrakcyjnie wyglądało.

natomiast Dainese z odblasków ma swoje logo między łopatkami oraz na przedłużeniu kurtki (pas nerkowy taki za który trzeba dopłacić). odblaski nie są białe ani srebrne tylko ciemne, wyglądają fajnie i ponoć mocno dają po oczach nocą... ponoć...

no i RST jest taka bardziej motocyklowa - czyli ciężka, sztywna, zbrojowata (ale wygodna)
Dainese jest dużo lżejsza w odczuciu (i bardzo wygodna) i mniej zobowiązująca wyglądem

... że też nie mogę znaleźć sklepu żeby obie były naraz do przymierzenia :censored:
progor
Użytkownik
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn kwi 08, 2013 8:37 am
Lokalizacja: Kraków/Tarnów/Rzeszów
Wiek: 43
Imię: Jakub
Motocykl: Honda CBF 600NA08
W siodle: <100 kkm

Re: [Pytanie] RST Ventilator III vs Dainese G. AIR - FRAME T

Postprzez raphi » Wt maja 14, 2013 7:13 am

turos napisał(a):brałbym tą RST - ma juz nawet nie gąbczasty ochraniacz pleców, a w DAINESE jest tylko kieszeń. No i jest tańsza. Z tego typu kurtek możesz sobie jeszcze obczaić Modeka Roma. Nawet był jej test na motogenie. Niestety do niej też trzeba dokupić ochraniacz pleców, bo jest w standardzie gąbczasty.
http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/roma/17/1/m

Ja jeżdżę w Romie, niezła kurtka. Padają tylko rzepy, no i niezaimpregnowana ciągnie wodę. Membrana pomaga, ale regularnej ulewy nie zniesie. Nie wiem jak po impregnacji, ale mam w planie w tym sezonie sprawdzić.
Kurtka ciepła i ma wypinaną membranę i podpinkę. Dużo kieszeni i system airvent daje radę, można rozpiąć ją w 7 miejscach i w ciepłe dni jest znośna wentylacja. W ekstremalnych temperaturach trzeba rozpiąć trochę zamkna i zrobić spadochron bo się nie da - no ale to w każdej niemeshowej kurtce tak jest. Moim zdaniem niezła kurtka za przyzwoite pieniądze.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości